#828 od Sillia
23 pro 2014 00:09
Já nevím, já to vždycky brala tak, že jakási "výchozí" verze je tvar člověka se dvěma srdci a pak se přidává a ubírá. Už 9. Doktor říkal, že může skončit i bez hlavy (v tom případě by mě zajímalo, kde by byl mozek, ale budiž) a jak jste napsali, 11. Doktor zmínil tetu s dvěma hlavama, pak je tu i to, že další regenerace může být jak žena, tak i muž a River regenerovala z různých barev kůže, tak mě napadá, jestli Timelordi mohou mít i nějakou šílenou barvu kůže, třeba modrou, červenou apod. nebo jestli může mít pouze lidské odstíny. Ale nemůžu si pomoct, pořád vnímám člověka se dvěma srdci jako takový základ každého z nich.
#830 od Tessuna
23 pro 2014 00:38
Já bych řekla, že ta "výchozí" verze je gallifreyan, který shodou okolností vypadá zhruba jako člověk, až na ta dvě srdce. To, že by mohl skončit bez hlavy, jsem vždycky chápala jako vtip (možná narážku na Ecclestonovu roli ve filmu o královně Alžbětě?). Pokud bereme vážně náznaky o tom, odkud Doktor bere svoje "tváře," tedy že si "půjčí" vnější podobu někoho, s kým se předtím setkal, tak to byli většinou lidé a on měl stejně pořád dvě srdce. Tím 8. si nejsem jistá, vážně se mi zdá, že prohlašoval, že je člověk (1 srdce). Ale ta Doktorova dvojhlavá tetička mohla znamenat schopnost příležitostně zregenerovat do jiného druhu mimozemšťana, vlastně bych asi měla říct mimogallifreyana - nejspíš i tak se dvěma srdci. Docela by mě zajímalo, jak to funguje, a jestli Doktor někdy najde Gallifrey, zda se scénáristé rozhodnou tyhle možnosti prozkoumat a dají nám třeba timelorda, který by zregeneroval do něčeho tak absurdního, jako je rutan (nehumanoidní). A řekla bych, že různé barvy kůže se neliší třeba od různých barev očí, vlasů. A že šílená barva kůže by byla možná, pokud by to byla barva kůže nějakého konkrétního druhu mimozemšťana (ne že by si timelord mohl říct - tak příště budu třeba fialovej s hvězdičkama, pokud neexistuje rasa, která by takovou barvu kůže měla).
Mě by spíš zajímalo, jak to je s tím vybíráním "tváří" - zdá se, že většinou je to podvědomé a timelord sám nemá žádnou moc nad tím, s jakou tváří skončí; výjimkou je regenerace 2. Doktora a potom Romany. Tu jsem nikdy nepochopila - vypadalo to, že regeneruje jen tak sama od sebe a pro svoji zábavu; viděla dívku, jejíž vzhled se jí zamlouval, řekla si: takhle chci vypadat, a jen tak si zregenerovala. Máte někdo vysvětlení nebo teorii?
#835 od OndraH
23 pro 2014 11:50
No s tou Romanou.. mě osobně příjde naprosto mimo charakter první Romany, aby jen tak z legrace zregenerovala...
Ale je možné, že Doktor když regeneruje, tak je to většinou po nějaké nehodě a je blízko smrti - takže musí rychle zregenerovat, aby přežil. Pokud Romana zregenerovala dobrovolně, má na to více času a může si stihnout vybrat tvář. Je to hloupá teorie, já vím, ale mně to stačí :D
#837 od Tessuna
23 pro 2014 12:26
Není to hloupá teorie, dává smysl! Jenom pořád nechápu, proč by někdo regeneroval, když není blízko smrti. Není to plýtvání mnoha lety života, která jí ještě zbývala v původní inkarnaci? Není regenerace něco, co se přihodí samo od sebe, aniž by to timelord mohl ovlivnit? A jestliže to ovlivnit mohla, proč nepočkat ještě pár desítek let, až bude stará a vrásčitá?
Ale jak říkáš - mimo charakter první Romany - možná že se začal měnit její charakter, takže jí její podoba už neseděla k ní samotné, a změnila se, aby tu změnu charakteru vyjádřila? Protože někdy v té době, myslím, definitivně přestává být jen spolucestující a stává se opravdovou společnicí - takříkajíc přechází na Doktorovu stranu. Ale regenerace mi přijde jako moc drastický způsob, jak to říct...
#839 od Ta Fialová
23 pro 2014 16:52
Sillia píše:...pak je tu i to, že další regenerace může být jak žena, tak i muž...

To by docela dávalo smysl, když se Doctor zregeneroval do jedenáctého, lekl se, že je holka. A myslím, že i jedna taková fan povídka (co by se stalo, kdyby se Doctor zregeneroval a skončil jako holka) se tady nachází, ne? A líbí se mi i teorie, že když umírá, moc si vybírat nemůže, ale pokud neumírá, tak si může říct, jak chce vypadat. To je zajímavé ;)
#851 od Sillia
24 pro 2014 15:42
To jo, toho jsem si všimla, přeci je, i Master nám zregeneroval do ženy, brala jsem to spíše jako další věc, která se prostě může změnit, nehledě na zmínku o Korzárovi.
Co se těch tváří týče, je to docela zajímavý a asi by to trochu objasnit chtělo, tak nějak nevím, co si o tom mám myslet, ale jedna povídka tady mi vnukla nápad, že ty tváře mohou být lidí, co se v této dimenzi nenarodili, ale v jiných alternativních realitách být mohou. Taky docela niv moc nápad, když si přečtu, co bylo s Romanou, neviděla jsem to, ale to, co jste tu napsali mi to trochu zamotalo a nevím.
#1191 od Gebik
06 led 2015 12:54
Třeba je to úplná blbost, ale já si tu podobu Time Lordů s lidmi vysvětlila nějak podle StarGate. V tom "dokumentárním" speciálu vysvětloval nějaký vědec, jak by mohli vypadat mimozemšťané na jiných planetách a vysvětloval to tak, že třeba na planetě, kde není pevná půda a není tak silná gravitace by to mohly být takoví řekněme kříženci oblaku a nějakého prvoka (berte mě s rezervou, nevím jak přesně to formuloval, ale prostě neměli by klasické tělo jako my, neměli kostru, ale měli plynné tělo a vznášeli se místo chůze), atp... No takže mě to přišlo tak, jako že na Gallifrey při vývoji Time Lordů byly prostě podobné podmínky jako na Zemi, proto je jejich podoba s naší srovnatelná. Ale myslím, že jen ta základní, přikláněla bych se k názoru, že mohou regenerovat do de facto jakékoli podoby jakéhokoli živého tvora ve vesmíru.
Ale moc vážně mě neberte, moc v těhle teoriích neobstojím. :roll:
#1195 od Tessuna
06 led 2015 13:59
Tomu, o čem mluvíš, se tuším říká "konvergentní vývoj" - teorie, podle níž se na planetách s podobnými podmínkami nutně musí vyvinout podobné životní formy. Sice se to dobře hodí sci-fi autorům, ale já si myslím... když se podíváte na všechny ty rozmanité formy života jen na naší planetě, na všechny ti bizardní tvorečky, kteří vypadají, jako kdyby sem přiletěli z jiné galaxie - jaká je pravděpodobnost, že by se na jiné planetě vyvinula životní forma tolik podobná člověku, jako jsou timelordi? (Ale je mi jasné, že ve sci-fi seriálech "fungují" i teorie, které by ve skutečném světě neobstály, z čistě praktických důvodů.)
#1405 od Ta Fialová
24 led 2015 09:19
A Timelordi mají obrovský mozek, ve kterém je tolik informací, že by to běžný člověk nevydržel (viz Doctor-Donna). Když o tom tak přemýšlím, v Last Christmas říká: "Jste stejní lidé jako předtím? Vymazal jsem si vás." ("I delete you."), což znamená, že mozek Timelordů se dá přirovnat k počítači...? To by vysvětlovalo možnost pobrat tolik informací. :roll:
#1409 od Zuzka
24 led 2015 17:49
Já myslím, že to spíš znamená, ze 12. Doktor je pořádný neotesanec:-)