#101 od Mapafius
04 lis 2014 11:47
Další zajímavá otázka do diskuse. Kdo jsou Páni Času a proč jsou tak podobní lidem? Nebo lidé jsou podobní jim? Je to náhoda? Jsou Páni času nějakým druhem vyvinutým z lidí když mají tolik evolučních výhod? Nebo je to trochu jinak, naopak? Když Páni času mají technologii, jak se dostat do lidské formy, nemohli se třeba po nějaké katastrofě, kdy jich výrazně ubylo schovat v lidské podobě na nové planetě, na což ale zapomněli a planetu pojmenovali Země? Nebo jako planetu Zemi zamaskovali samotnou Galifrey? Možná to mají ještě všichni lidé v genech a jsou potenciálně Pány času, nevědomými Pány času.
#105 od Tessuna
04 lis 2014 15:29
Myslím, že 10. Doktor to prohlásil jasně: ne že by Timelordi vypadali jako my, to my vypadáme jako Timelordi. Oni tu byli dřív. Navíc už se vyskytlo několik narážek na to, že nemusejí vždycky vypadat jako lidé (11. Doktor zmiňoval tetičku se dvěma hlavami). V některých sci-fi (totiž... ve Star Treku) se základní problém "proč většina mimozemšťanů vypadá plus mínus jako lidi" vysvětluje jakousi prastarou rasou, která se do téhle formy vyvinula, pak se vyvíjela dál a dál, až se z ní stala civilizace bezmála božských nehmotných bytostí, které potom "zasely" na většině planet v galaxii zárodky života naprogramované tak, aby se z nich vyvinuly bytosti "k jejich obrazu". To by v tomhle světě mohli být Timelordi. I když, se vším tím wibbly wobbly by se klidně mohlo stát, že se opravdu vyvinuli z lidí v budoucnosti, třeba časových agentů, kteří cestovali do minulosti a založili si kolonii na Gallifrey. Kdoví, možné je všechno!
#115 od Angi
04 lis 2014 23:06
Jak říkáš, Tessuno, ne že by Timelordi vypadali jako my, to my vypadáme jako Timelordi.
"A Bůh stvořil lidi k obrazu svému."
Tedy bůh je Time Lord. Time Lord stvořil lidskou rasu a myslím, že všichni víme, který Time Lord to byl - The Master. ;)
#117 od Mapafius
05 lis 2014 00:14
Tak nevím, Doctor who si nebere zrovna všechnu symboliku z Bible navíc v Bibli to má hlubší význam. A proč by Master stvořil zrovna lidi? Nejsou až příliš svobodní? To se Masterovi moc nepovedlo, ledaže by to byla součást plánu, nebo je stvořil aby nakonec měl z koho udělat ty cybermany? Vytvořil je jako Doktorovu slabinu protože věděl, že je má rád?

Edit :!: "Necitujte příspěvek přímo nad vámi" viz. pravidla :arrow: https://forum.doctorwho.cz/viewtopic.php?f=3&t=6
LAZYjohn
#120 od Tessuna
05 lis 2014 09:09
To s tím "obrazem svým" jsem myslela jako vtip (i když Doctor Who si samozřejmě bere symboliku ze všeho možného), a dovoluji si odhadnout, že i ta věc s Masterem byl jen vtípek na epizodu End of time :)
#287 od Wesher
10 lis 2014 18:54
Tessuna píše:Navíc už se vyskytlo několik narážek na to, že nemusejí vždycky vypadat jako lidé (11. Doktor zmiňoval tetičku se dvěma hlavami).

Myslím že zmiňoval dokonce i matku se dvěma hlavami (myslím že to byl díl The Time of Angels), ale možná jsem se jen přeslechl. Jinak to, že Time Lordi jsou starší než lidé je pravda a naše podobnost s Time Lordy, třeba jsme jen měli podobné (nebo dokonce stejné) podmínky na Zemi jako na Gallifrey :)
#503 od Dwarwen
20 lis 2014 16:35
no už víme že Zemi stvořili uměle (ti "pavouci" aby zamaskovali svou loď) tak třeba i lidi stvořili Time Lordi. Ti byli určitě dříve a vypadají stejně. Já si to vždycky vysvětloval tak, že Time Lordi své vlastnosti získali díky dlouhodobému působení časového víru (to je několikrát zmíněno), takže lidi a Timelordi mají společný základ: stejnou rasu, ze kterého oba pochází. "Lidská větev" jen neměla ten časový vír, aby ji to tak změnilo. Proto vypadají stejně i když se hodně liší a proto třeba mohli dva lidé (Amy a Rory) mít dítě véceméně Timelorda (River).
#820 od Ta Fialová
22 pro 2014 16:02
Teď mám pocit, že v nějaké epizodě se Doctor ptá Donny: "Člověk?" a Donna na to odpovídá: "Ano. Mohu si vybírat?" No a Doctor na to: "To já můžu."
Jen jsem si na to tak vzpomněla, a pokud to bude špatně, neukamenujte mě prosím :) Přišlo mi jen zajímavé tím přispět :)
#822 od Tessuna
22 pro 2014 17:13
Bylo to v Runaway bride, a není to moc dobrý překlad. V originále Donna říká "Is that optional," což doslova znamená: "To je i jiná možnost? (jak odpovědět na tu otázku)" - a Doktor odvětí: "It is with me," což může znamenat "u mě jo," ale taky (možná) "Jo, když cestuješ se mnou" - takže to neznamená, že by si Doktor mohl vybírat, zda je člověkem nebo timelordem :)
Ale když na to přišla řeč, mám velice matný dojem, že ve filmu Doktor (8.) zmiňoval něco o tom, že je člověk. Ale mně celý ten film připadá jako jedna velká pitomost, takže to odmítám brát jako fakt. Ale možná si to pamatuju špatně, docela dlouho jsem ten film neviděla. Každopádně, teoreticky, jestliže timelord může zregenerovat do podoby, která má dvě hlavy, tak by teoreticky mohl být schopný zregenerovat do podoby jakéhokoli živočišného druhu, ne? (Tzn. člověka - jedno srdce - ale třeba i, co já vím, siluriana, sycoraxe, rutana, zoči nebo vinvoči, prostě fakticky do čehokoli! (teď mě napadá, že to by mohlo vysvětlit konec End of time - tu proměnu na plačící anděly - jako vynucenou regeneraci, kde se předem určí výsledná podoba - podobně jako když regeneroval 2. Doktor)).
#823 od Ta Fialová
22 pro 2014 18:14
Ano, takto nějak jsem to myslela (jakože si může vybírat, jestli bude vypadat jako člověk nebo třeba Slitheen), no vím, že některé překlady jsou tak pitomé, že to kolikrát zkazí celou pointu filmu (právě proto jsem si nebyla tak úplně jistá). :)