#1422 od Gebik
25 led 2015 12:36
- "bílý muž" = hrdina - ano, tohle je prostě základ téhle civilizace a veškerých literární, potažmo dalších kulturních děl. Proč se za každou cenu ukazovat jako "já přemýšlím jinak, líp, za hranice své kultury, ve které jsem byla vychována, vlastně ty hranice mojí vlastní kultury jsou jakési hloupé, pitomé /= za plotem je tráva vždycky zelenější/, takže abych ukázala jak jsem lepší budu ostentativně bourat tyto zažité hranice, aby to všichni viděli"? Prostě jednoduše - kdyby to točili Rusové, bude to Rus, kdyby Indové, bude to Ind atp. Je to logické a přirozené. (A jen tak mimochodem - tohle mě štve právě na Češích, že musíme za každou cenu ukazovat sobě i druhým, jak shazujeme svoji vlastní kulturu a jak se podbízíme jiné. Je to škoda. )

-Nevadilo by mi, pokud by se tato tradice "nakopla do zadku", ale jen na chvilku - udělat třeba jednu dvě epizody, kde by se Doktor opravdu změnil v ženu (nebo klidně i tu chobotnici :D ), udělat si z toho srandu a zas jít dál. Udělat z tohohle vybočení celou sérii nebo víc je cesta do pekel - nevzpomínám si na žádný seriál kde by se taková nějaká změna tradic vyplatila a bylo to co k čemu, většinou se to zvrtlo v nějakou trapnou "třeskutě vtipnou" polohu :? . A jak jsem už psala - u změny na ženu mi prostě vadí i to, že by se muselo okecávat, jestli je to Paní času nebo co vlastně. A taky co s tím pak v češtině - nechat prvorepublikové "paní Doktor" nebo poslušně česky "Doktorka"? Ani jedno nezní zrovna moc dobře.

- Navíc přiznám se, že bych se v případě dlouhodobější změny Doktora na ženu bála i případných "milostných aférek". Zatím se to u Doktora odbylo Rose a řekněme "nevinnými" vztahy s Martou, ale fakt bych nechtěla vidět díl s chichotající se Doktorkou na rande (a byť v tomhle jsou snad Britové lepší, ale znáte to - jak to bude ženská, neskončí to pivem na baru nebo romantickou cestou, ale postelí.). A to pominu že u chlapské verze se zatím vcelku vyhnuli nějakým sladkobolným kecům, vsuvka v podobě slovníku ala Inga Lindstrom by mě spíš otrávila.
#1425 od Meisiluosi
25 led 2015 17:04
Asi máme poněkud odlišný názory na to, o čem že ta kultura reprezentovaná Doctorem Who vlastně je ;) ; a popravdě ani nevím, proč píšeš o shazování nějaký kultury, já tu celou dobu píšu čistě o barvě a o pohlaví, nechci mít z Doctora kovanýho Konfuciána, ani paštunskýho patriarchu (a rozhodně bych nepřenesla přes srdce, kdyby mu přestal chutnat čaj 8-) ).
Propos, nepokouším se tu nikomu nic dokazovat nebo ukazovat - a už vůbec ne za každou cenu; píšu to prostě tak, jak to vnímám.
Původně jsem smolila o dost delší a poněkud na argumenty (a na vysvětlování) bohatší post, ale ono to asi nemá moc smysl... Takže je čas na let's agree to disagree, na pokrčení rameny a odchodový GIF... :twisted:

Obrázek