#1317 od OndraH
18 led 2015 12:49
Poslední dobou se mezi námi, fanoušky Doctora Who, bouřlivě debatuje, zda je čas na to, aby Doktor zregeneroval do ženy, či ne. Teprve nedávno jsme dostali přímý důkaz, že to jde, v podobě Mastera - nebo spíš jeho nové podoby, "Missy".
Tak se vás ptám - ať už Doktorku chcete, či ne - kterou herečku byste v této roli rádi viděli? ;)
#1319 od Sillia
18 led 2015 14:54
Doktora jako ženu bych tedy zrovna dvakrát nevítala, ačkoli co já vím, možná by to dopadlo i dobře, ale já tomu prostě nějak nevěřím. A asi sotva budu hádat, kterou herečku bych v té roli viděla ráda, protože můj rozhled v tomto ohledu je zatraceně mizivý.
Spíš, když už by Doktor měl být žena, viděla bych to na charakter podobný nějaké bohaté a významné ženě, lehce arogantní, přímá, ne zrovna citlivá a zároveň dost šílená a přitom trochu elegantní a s nadhledem, vlastně trochu ode všeho. I když si pořád myslím, že Doktor by prostě měl být muž, no.. pořád lepší, než černoch nebo ind apod. To už bych raději tu ženu. Nechci nikoho urazit, ale prostě by mi to k němu nešlo, vážně ne, ne k Doktorovi.
#1321 od Gebik
18 led 2015 16:10
Taky bych asi nechtěla, aby se Doctor regeneroval do ženy, moc by mi to nesedělo. Všechno to technoblábolení a "nekonečné" vědomosti by mi u ženy neseděly. A taky bych se nerada dočkala vysvětlování, jaký je ženský protějšek Pánů času (aspoň si tedy nepamatuju, že by kromě zmínky v díle s doktorovou dcerou, kterou pronesla Donna, se to někde řešilo). A říct konkrétní herečku si netroufnu, zas až tak se v britských herečkách nevyznám. A poslední argument proti je i Missy, která mi právě vůbec neseděla.
#1328 od Mrs.Stark
18 led 2015 19:52
Kdyby na to opravdu došlo, tak bych se čistě subjektivně přikláněla k mé oblíbené herečce, která se jmenuje Lara Pulver... ale myslím, že to by fanoušci nesli vážně těžko. I když určitě líp, než kdyby "Doktorku" hrála například Angelina Jolie :D
#1329 od Sára
18 led 2015 19:55
To, že Master zregeneroval do Missy, bylo od něj zvláště rafinované a podlé :D
Doufám, že Doktor se podobné podpásovky na svých věrných nedopustí.
A kdyby přece jen, dost šílená, sarkastická a panovačná by mi přišla Maggie Smith (Dvanáctému jako by z oka vypadla :shock: ) - bohužel kvůli věku by ji asi neobsadili.
#1330 od Angi
18 led 2015 20:22
Hlavně je to blbost. Doktor nebude ženou, dokud Missy znovu nezregeneruje do chlapa, udělat ženskou z Mastera i Doktora současně by byla oprátka nejen pro hlavního scénáristu, ale i pro celý seriál.

A na otázku "Koho byste rádi viděli.." nelze odpovědět, protože bych to viděl nerad.
#1334 od ESESEL
19 led 2015 03:58
Jenna by byla skvělý Doctor, ale pak už bych se opravdu ptal, odkud se ty tváře berou. :-)
Amanda Tapping - hrát umí, technobláboly zvládá, whovianka... Co víc chtít?
Ještě mě napadá Juliet Aubrey, možná trochu drsnější Doctor, ale představit bych si to uměl.
#1345 od Alexis
19 led 2015 18:57
Kdyby byl Doktor někdy žena, představovala bych si jí spíš starší - okolo šedesáti let - jako takovou lehce zmatenou, ale občas neadekvátně nadšenou vědkyni s brýlemi. Ke společníkovi či společnici by potom měla mateřský, eventuálně babičkovský vztah. Jenom to běhání by musela trochu omezit...
Co se týše představitelek - napadá mě Frances Conroy ( i když bych asi ze sebe nedokázala setřást dojem, který na mě učinila v AHS), Julii Walter (hrála v Mamma Mia jednu z tria) , nebo Mary McDonnel - bývalou prezidentku z BSG.
#1348 od Tessuna
19 led 2015 22:27
Též na otázku Koho? odpovídám: Nejlépe nikoho!
Ale zaujal mě spíš směr, kterým se tu debata místy ubírá, totiž: jaký by byl Doktor, kdyby se stal, no, Doktorkou? Proč se mi to tak těžko představuje? Cožpak je v jeho povaze něco tak vyloženě mužského, něco, co by se prostě nedalo převést na ženský protějšek? Chvilku jsem přemýšlela, jestli znám nějakou ženskou postavu, která by se svými povahovými rysy alespoň trochu blížila Doktorovi. Napadaly mě v podstatě samé čarodějky... třeba Bábi Zlopočasná ze Zeměplochy. Nebo Mary Poppins. Jenže všechny tyhle čarodějky mi přijdou ve srovnání s Doktorem hrozně málo ztřeštěné. Já vím, že ne každý Doktor vyniká ztřeštěností, ale myslím, že to je přesně to, co se mi nedaří představit si u Doktorky: že by zvolala "Alonzy!" nebo "Geronimo!" a vrhla se po hlavě do nějakého šíleného podniku.
Teď jsem si uvědomila, že jediná "ženská" postava s povahou jako Doktor je Pipi Dlouhá punčocha.
A myslím, že si dovedu představit Doktorku jako dospělou verzi Pipi, se šedivějícími zrzavými vlasy...
Ale herečka mě nenapadá. Pomyslela jsem na Amandu Tapping i Mary McDonnel a přihodím ještě Gillian Anderson (i když jen proto, že teď po dlouhé době zase koukám na Akta X), ale myslím, že žádná z nich na to není dost potrhlá a hlavně - DW je přece jen britský seriál a jestli se někdy (doufám, že ne) dočkáme Doktorky, tak Doktorka s americkým přízvukem už by byla moc.
Ještě k té povaze: i kdyby Doktor zregeneroval v ženu, pořád by to byla žena s hlavou plnou vzpomínek na své předchozí inkarnace, ve kterých je mužem. A tak si myslím, že navzdory ženskému vzhledu by měla pořád povahu spíš mužskou, což by jejímu podivínství dodalo zcela nový rozměr. No, pro scénáristy i herečku by to byla pořádná výzva :)
#1349 od Angi
19 led 2015 22:38
Alexis.. jenom ne byvalou prezidentku z BGS.. ta mi zničila celý seriál. Ok, tak to byli scenaristé, ale i tak.. tuhle fakt ne, každým záběrem by mi tu roli připomínala.

ESSEL: Tapping je, tuším, Kanaďanka, ne?

Tessuna: Esme by byla skvělá Doktorka. Trochu se obávám, že až příliš skvělá.. a kdyby došlo na fanouškovskou fikci - povídku - tak by ve střetu těchto dvou osobností Doktor odešel poražen..