#1167 od OndraH
05 led 2015 14:56
Audiopříběh AFTERLIFE, poté, co Doktor (7.) porazil záporáka..

"Doctor..! Pity me!" - "Doktore, lituj mne!"

"..fear me. Tell this to your Gods.. when they punish you, when they stretch you on a neutron rack: 'I'm still here.'" - "..a ty se mne boj. Toto řekni svým Bohům, když tě budou trestat, když tě budou natahovat na neutronový skřipec: 'Pořád jsem tady.'"

"Y-you? One little man?" - "Ty? Jeden maličký člověk?"

"No, not a man; not a human being; I'm a complex space-time event; I am Lord President of Gallifrey; the traveller from beyond time; I am the sandman, the oncoming storm! Destroyer of WORLDS! And sometimes.. only sometimes - I.. Am.. Your.. Worst.. Nightmare! I'm the Doctor. And I take care of my friends." - "Já nejsem člověk; nejsem ani lidská bytost, ale složitá časoprostorová událost; Jsem Lord Prezident Gallifrey, cestrovatel zpoza času! Jsem písečný muž, nadcházející bouře! Jsem ničitel světů! A někdy, jen někdy.. Jsem tvá nejhorší noční můra! Jsem Doktor; a starám se o své přátele."
#1174 od Zuzka
05 led 2015 21:42
Mám husí kůži:-)
Vždyť tohle je na Doktorovi tak krásné - umí být hravý, nešikovný, zmatený a proti tomu pak ukáže svou drsnou, mocnou, nesmlouvavou stránku a padají z něj takovéhle proslovy.
#1187 od Zuzka
06 led 2015 11:50
Teda, ten je drsný. Kdyby nebylo toho dovětku "I take care of my friends", tak to znělo, jako by mluvil pořádný záporák. A to jeho "rrr" :D
#1385 od Zuzka
22 led 2015 18:08
Dnes jsem viděla kousek Plavby zatracených (s dabingem) a po nárazu meteorů do lodi sleduje Doktor s Astrid trosky odlétající od Titaniku:

Doktor: Já vás odsud dostanu, Astrid, slibuji. (sebevědomě) Takže, u recepce mám schovanou loď a můžeme se všichni nalodit. (překvapeně a kouká ven) Óó..
Astrid (polekaně): Co je? Co se děje?
Doktor: (nepřítomně)Támhle je moje loď.
Astrid: Kde?
Doktor: (stále nepřítomně)Tam ta budka, ta malá modrá budka.
Astrid: To je vesmírná loď?
Doktor: (podrážděně) A co je, co má být?
Astrid: Je trochu malá.
Doktor: (opravuje ji) Trochu daleko...

Takovéto dialogy v DW prostě miluju. Pro mě je to lahůdkový humor :D
#1450 od Sillia
29 led 2015 20:43
No, on to občas používá i 11. Doktor, ale Desátý to řekl tak nějak nejvýrazněji, alespoň pro mě.
Mimo to, jsem se na ten díl znovu dívala a moc se mi líbily (ne že by předtím ne, ale teď jsou ve svěží paměti) nějaké další hlášky, respektive kraťoučké dialogy, které podle mě stojí za zmínku a jsou celkem snadné na překlad, tak ani nedám českou verzi. Měla bych ještě třetí a čtvrtý dialog, který bych ještě přidala, trochu delší, ale nemám čas, takže jen tyto dva. Na hlášky je díl Voyage of the Damned hotový zlatý důl.

"Oh, Rickston, did you get that message?"
"No, what message?"
"Shut up!"
To mluví samo za sebe, Doktor občas vážně jiskří.

"You look good for 903."
"You should see me in the mornings."
"Ok."
Nebyla by tak vtipná, kdyby tam nebylo to "Ok," ta samozřejmost, se kterou to řekla mě celkem dost dostala.
#1451 od Zuzka
30 led 2015 11:10
Zlatý důl na hlášky je Day of the Doctor. Všechny interakce mezi 10. a 11. úplně jiskří. Tahle je obzvlášť povedená:

V roce 1562 v Anglii se 10. a 11. dohadují, kam asi vede ten časový koridor, kterým 11. prohodil fez.

10. : Dobře, ty jsi byl já, už jsi to všechno zažil - co se stane dál?
11. : To si nepamatuju.
10. : Jak jsi to mohl zapomenout?
11. : Hej, počkej, to není moje chyba! Očividně vůbec nedáváš pozor. Obrať polaritu.
Oba vytáhnou sonické šroubováky a sonikují.
11. : Nefunguje to.
10. : Oba obracíme polaritu!
11. : Jo, to vím.
10. : Jsme tu dva, já ji obracím a ty ji zase obracíš zpátky! Úplně tu polaritu mateme!
#1452 od Sillia
30 led 2015 12:25
To teda, nedávno jsem ho viděla znovu a je jich tam vážně požehnaně, chci nějakou přidat, ale nevím kterou, protože jedna je lepší než druhá.
Nakonec tedy ta, která hned následuje.

Vírem přichází War Doctor
W: Hledám tady Doktora
10 a 11 se na sebe tak podívají
W: A... Jste jeho společníci, ti ale mládnou
Oba Doktoři stále zaraženě mlčí, až war Doctorovi dochází, že to jsou jeho budoucí já, ukazují si šroubováky.
W: Takže vy jste moje budoucí já? (překvapeně) Mám snad krizi středního věku?
Přichází vojsko Alžběty I.
Voják: Naši královnu někdo uhranul. Hledáme Doktora.
W: Tak to jste tady rozhodně správně.

Tím bych to asi ukončila, protože to bych tu rovnou mohla přepsat celý díl, jsem si teď uvědomila, že celý ten díl je v postatě jedna nekončící vtipná situace.
#1831 od lososmaster
23 bře 2015 19:18
Já si všechny dobrý doktorovy proslovy nepamatuju - což je škoda, tak kromě toho z Rings of Akhaten bych tady vyzdvihnul jeden od 1. Doktora z Dalek Invasion of Earth, když se loučí se Susan (ta scéna byla použitá jako předtitulková scéna ve Five Doctors): One day, I shall come back, yes, I shall come back. Until then, there must be no regrets, no tears, no anxieties, just go forward in all your beliefs and prove to me, that I am not mistaken in mine. V češtině něco jakoJednoho dne se vrátím, ano vrátím. Do té doby tu nesmí být žádná lítost, žádný pláč, žádný strach, jen pokračuj za tím, čemu věříš a dokaž mi, že jsem se v sobě nezmýlilsorry za neprofesiální překlad.

Jinak dobrých hlášek je spoustu, například ta, co mám v podpisu. 4. Doktor má asi nejvíc dobrých hlášek, já mám rád díl City of Death, kde je jich jak naseto, ale ty hlášky jsou v celém seriálu.