#737 od Zuzka
15 pro 2014 10:50
Píšeme si je do podpisů, máme je pozadí v mobilu a počítači, rádi je citujeme. Doktor za svou kariéru pronesl spoustu fantastických proslovů, vtipných hlášek, slovních hříček, prostě pusa mu jede.
Jaké jsou vaše oblíbené?

Začnu spíš minimalisticky, až si oživím jeden delší projev 8. Doktora, tak ho sem přidám.

2. Doktor: "When I say run, run. Run!" - "Až ti řeknu utíkej, utíkej. Utíkej!" (ve více epizodách)
Naposledy upravil Zuzka dne 15 pro 2014 11:39, celkově upraveno 1
#738 od Tessuna
15 pro 2014 11:13
Tak já přidám jednu, která se mi stala velkou morální posilou ve světě zodpovědných dospěláků, kteří pevně věří, že ze všech těch zábavných věcí (třeba whovianství) by člověk měl jednou vyrůst: (přikládám v originále i ve vlastním překladu) (Je z epizody Robot; napadá mě, že pokud to nebude často se opakující hláška, měli bychom uvádět zdroj.)

4. Doktor: "There's no point in being grown up if you cannot be childish sometimes!" - "Jaký by mělo smysl být dospělý, kdyby se člověk tu a tam nemohl chovat dětinsky!" :)
#745 od Zuzka
16 pro 2014 11:43
Už jsem našla tu řeč:

Obrovský drsný mimozemšťan varuje Doktora:
"Stay away from us or I will make you stay away!" - "Drž se od nás dál nebo tě přinutím!"
8. Doktor:
"Was that supposed to frighten me? I have seen entire species destroyed, civilizations left in ruins, I witnessed solar systems vanish in a twinkling of an eye, I have seen things that would freeze your blood. So don't threaten me, don't ever threaten me." -
"To mě mělo vystrašit? Viděl jsem zničit celé druhy, civizace padnout do trosek, sledoval jsem, jak sluneční systémy mizí v mrknutí oka, viděl jsem věci, které by ti zmrazily hrůzou krev. Takže mně nevyhrožuj. Nikdy mně nevyhrožuj."

(Eight Doctor Adventures - Phobos)

Miluju, když Doktor předvede tuhle svoji stránku.
#750 od Sillia
16 pro 2014 18:48
Abych také přispěla něčím, tentokrát ze soudku renewed sérií, přidám řeč 11. Doktora, která se mi moc líbí a celkem mě i dostala.

"I saw a birth of the universe and I watched as time ran out, moment by moment, until nothing remained. No time. No space. Just me. I walked in universes where the laws of physics were devised by the mind of a mad man. I´ve watched universes freeze and creations burn. I´ve seen things you wouldn´t belive. I have lost things you will never understand. And I know things. Secrets that must never be told. Knowledge that must never be spoken. Knowledge that will make parasite gods blaze. So come on, then. Take it! Take it all, baby! Have it! Have it all!"
"Viděl jsem zrození vesmíru a sledoval, jak čas utíká pryč, okamžik za okamžikem, dokud nezůstalo nic. Žádný čas. Žádný prostor. Jen já. Procházel jsem vesmíry, kde zákony fyziky byly vytvořeny myslí šílence. Viděl jsem vesmíry zamrznout a stvoření hořet. Viděl jsem věci, kterým bys nevěřil. Ztratil jsem věci, kterým bys nerozuměl. A vím věci. Tajemství, která nesmí být nikdy vyzrazena. Vědomosti, které nikdy nesmí být vyřčeny. Vědomosti, které donutí parazitické bohy shořet. Tak do toho! Vem si to! Vem si to všechno! Vezmi to! Vezmi si to všechno!"

Omlouvám se, jestli jsem někde udělala chybu v překladu, moje angličtina není zrovna nejlepší.
#755 od Zuzka
17 pro 2014 10:12
To je z Rings of Akhaten, že?
Já si myslím, že to té planetě klidně mohlo stačit a mohla prasknout a nemusela se už dojídat nějakým listem:-)
Mimochodem 11. Doktor tuhle taktiku používá rád. V Závoji smutku udělal to samé.
#771 od ESESEL
18 pro 2014 12:57
Jsou Doctorovy proslovy epické? Zcela určitě. Jak je ještě vylepšit? Prožeňte je skrz gizoogle:

http://www.gizoogle.net/textilizer.php

Na ochutnávku předkládám Pandorica Speech: :-)

"Yo muthafucka, Stonehenge biaaatch! Dum diddy-dum, here I come biaaatch! Who tha fuck takes tha Pandorica, takes tha universe yo, but, wack shizzle everyone, 'cause guess who! Ha! Listen, you lot you all whizzin about. It aint nuthin but straight-up straight-up distracting. Could you all just stay still a minute cuz I AM TALKING!
Now tha question of tha minute is, "Whoz gots tha Pandorica?" Answer: I do. Next question: Whoz comin ta take it from me son, biatch? Come on! Look at me biaaatch! No plan, no back-up, no weapons muthafucka! Oh, n' suttin' else I don't have: Anythang ta lose biaaatch! So! If you chillin up there up in yo' wack-ass lil spaceships wit all yo' wack-ass lil glocks n' you've gots any plans on takin tha Pandorica tonight, just remember whoz standin up in yo' way dawwwwg! Remember every last muthafuckin black dizzle I eva stopped you n' then, n' then... do tha smart-ass thang: Let some muthafucka else try first".
#773 od Sillia
18 pro 2014 13:57
Zuzka píše:To je z Rings of Akhaten, že?
Já si myslím, že to té planetě klidně mohlo stačit a mohla prasknout a nemusela se už dojídat nějakým listem:-)
Mimochodem 11. Doktor tuhle taktiku používá rád. V Závoji smutku udělal to samé.

Ano je a je to jeden z mých nejoblíbenějších proslovů a jo, taky mi ten list připadal totálně zbytečný, takový úžasný proslov a oni ho zkazí tím, že to nestačí. Co se týče knížky, tak na tu si musím do Vánoc počkat.

Esesel: Tak tento proslov je také moc hezký, všechny jsou, stejně tak se mi líbil ten z konce Eleventh Hour, ale nemám zrovna čas ho hledat.
#1159 od Gebik
05 led 2015 11:00
Jedna z mých nejoblíbenějších hlášek je z Voyage of Damage.
Omlouvám se, že je to jen v češtině, ale poprvé jsem to viděla s dabingem a víc se mi líbí verze v češtině.

Jsem Doctor. Jsem Pán času. Jsem z planety Gallifrey v souhvězdí Kasterborous. Je mi devět set tři let a jsem ten, kdo zachrání život vám a šesti miliardám lidí na Zemi. Máte s tím problém?
#1164 od Sillia
05 led 2015 14:25
Ještě doplním, protože zrovna tuhle mám také moc ráda a pro mě prostě otázkou "Máte s tím problém?" neboli "You've got problem with that?" (Já zase dávám přednost originálnímu znění) nekončí. Takže jen pár slovíček přidám.
"Hm...? In that case - Allons-y!" v češtině: "Hm...? V tom případě - Allons-y!"

A abych přidala další, opětně z tohoto dílu. Ted' si nevzpomenu na anglickou verzi, ačkoli jí upřednostnuji, takže pouze tu českou.
"Vemte mě k vašemu veliteli.... To jsem vždycky chtěl říct."
#1165 od Zuzka
05 led 2015 14:47
Ještě jsem neviděla moc dílů z klasických sérií, ale řekla bych, že hlášku "Take me to your leader" Doktor občas používá, ne? Taky si to pamatuju jako první z Plavby zatracených, ale pak mám dojem, že jsem na to narazila častěji. Minimálně v animovaném Dreamlandu.

Celkově je docela zajímavé dívat se na ty klasické díly a všímat si, na co v obnoveném seriálu byly narážky. Vlastně jsou to narážky naopak :D

Jo a ten proslov z Plavby zatracených je vážně zatraceně skvělý ;)