#5728 od DataCZ
04 říj 2017 21:40
Hledal jsem tu, ale nikde jsem nenašel zmíku o spojitosti mezi znělkou a tlukotem srdcí.
Nedávno jsem se přistihl, že si vyťukávám 4x úder a mezera. Říkal sem si: "Hmmmm srdce pána času..." proč si vyťukávám to co slyší "Vládce"? A dnes při znělce mi to docvaklo.... To není od "Vládce", to je znělka co se mi dostalo do podvědomí...
Jak jsem to mohl ignorovat od prvního dílu až po 10x08?

V jiném tématu se píše o Floydech. Dost dobrý, ale chybí jim tam právě ta mezera.

Edit:
Omlouvám se za svou přezdívku. "Tardis" sem přestal používat na přelomu 1990/1991
#5729 od lososmaster
04 říj 2017 22:22
To je otázka.
Já si osobně myslim, že to tak neni, vzhledem k tomu, že tenhle motiv se tam objevuje už od úplného začátku, kdy pochybuju, že někdo tehdy tušil, že Doktor má dvě srdce, natožpak, jak budou tlouct. (první zmínka o dvou srdcích je mám pocit v The Dominators až v 6. sérii)
Spíš to tam je, aby to vyšlo do taktu (nejsem hudebník, takže nevim, jestli to dává smysl)

Teda otázka, jestli máš povědomí i o klasických dílech ale s rokem 91 co tu zmiňuješ tak asi jo.
#5730 od Tessuna
05 říj 2017 09:25
Já si myslím, že "původně" to v plánu nebylo, (jak říká lososmaster, nejdřív byla znělka a až pak dvě srdce) ale jako spousta věcí v seriálu, kde se pořád něco přidává a zpětně dovysvětluje, to teď už pravda je a "byla odjakživa". Time can be rewritten. Někdy to jde i bez Tardis. :)
Promiň, jestli jsem moc zvědavá, ale jak ses před rokem 1990 vůbec dozvěděl o Doctorovi Who?
#5733 od DataCZ
05 říj 2017 21:19
lososmaster přemýšlíš moc lineárně. Čas je složitý, hodně složitý. Je to šmrdly mrdly mišmaš času.
Tessuna jo přesně tak. Znělka -> 4 údery -> jedno srdce =dva údery -> dvě srdce.
Nevím jestli se to tady smí říkat, ale... Kauzalita no dobře. Jedna věc vede k druhý. To jo. Ale občas je potřeba si říct. Zákony času a prostoru sou pěkný hovadiny.
Když pán času může říct:"Není to špatné na chlapa v pyžamu. Jako Arthur Dent. To byl príma chlap.", tak možná může.

Doctor Who před rokem 1990? Asi stejně jako TNG před rokem 1994. Sat1, Pro7,ARD. Ale vzhledem k tomu, že to muselo být před revolucí tak nejspíše ARD.

Ještě, že mi zbývají jen dva díly. Tak mi snad z toho rytmu 4 úderů znějících v hlavě nemrdne.