Diskuze a spekulace o dosud neodvysílaných dílech.
#5615 od Sára
18 črc 2017 21:07
Vlna vášní, která se vzedmula po oznámení, že 13.Doktor bude žena, zcela evidentně některé citlivé jedince rozhodila.Ještě, že je tu pomoc... :D

https://www.youtube.com/watch?v=PMSIe6WfXYE
#5616 od Zuzka
19 črc 2017 08:40
To mi dnes po ránu zvedlo náladu :-D Ten bořík na záchodě, co opět vysvětloval, že postava se nejmenuje Doctor Who, mě položil úplně.

A jak nad tím přemýšlím dál - holky, konečně budete moct cosplayovat Doktora na 100% (já vím, že jste doteď mohly taky, ale prostě to není úplně ono). Cony jsou plné Amy a Clary a Osgood. Pokud bude mít Třináctka aspoň trochu použitelný kostým, budou plné Doktorky:-)
#5622 od Dejvoss
19 črc 2017 22:37
Nevím proč, ale již se mi na Doktora (doktorku) po regeneraci nebude chtít dívat.
#5630 od mikikim
21 črc 2017 17:02
Na Čt o tom právě mluvili, ale bylo to příšerné. Řekli něco jako:,, Ve 13. řadě tohoto seriálu bude hrát Doktora žena." To neznají Google, že si to o tom nic nenašli
#5632 od vojza
22 črc 2017 20:45
Oqapo píše:Timelordům to šumák nebylo, dokud nepřišel Moffat a jaksi si neřekl, že svoji parodickou Curse of the Fatal Death přeformuje i do kanonického Doctora Who v podobě Missy. Missy je bezesporu super postava, ale jednoduše prostě nepůsobí jako Master, ale jako jiná, Masterovi spřízněná postava.

Tady článek tvrdící, že samotný spoluzakladatel Doctora Who BBC doporučoval změnu pohlaví už v 80.letech : http://www.doctorwho.tv/whats-new/artic ... doctor-who
#5633 od Alexis
23 črc 2017 15:13
Když o tom tak uvažuju - nikomu nevadí, že Tardis je zvenčí malá budka a uvnitř může převážet třeba hvězdu. Bere se to prostě jako součást pravidel toho fikčního světa. Proti tomu změna muže na ženu a obráceně je podstatně menší odvaz... A Doktora už možná unavuje být zaplavován testosteronem a chce si občas dát sklenku cinzana a voraz:-)
#5635 od Sillia
23 črc 2017 22:15
Moje reakce na jméno, když mi ho kamarádka poslala byla "A kdo to sakra je?" a naštěstí teď už jsem se podívala a zjistila, že vlastně vím, o koho jde. A nějak jediná adekvátní reakce, která mě napadá je, že to mohlo být i horší. V Broadchurch se mi celkem líbila a už jsem viděla i horší návrhy na 13. Doktora. Třeba jsem ráda, že neobsadili Oliviu Coleman, ta by mi tam vážně nesedla.
Ale to nic nemění na tom, že to bude chtít nějaké to zvykání. Doctor Who je něco, co se pořád mění a kde se lidi stále střídají, ale vždycky jsem tam viděla tu stálici bílý chlap a TARDIS. A to ani Matt Smith si nikdy pořádně nezískal mojí přízeň a nejoblíbenější postavou celé jeho éry byl Rory. To mi dává alespoň naději zajímavého společníka, protože pochybuji, že by tam nechali spolu lítat dvě ženský. Navíc, mužští společníci se zatím v obou případech vyvedli dobře, Jack i Rory. A další naději mi dává nápad, který tady napsala Tessuna, že by mohla být něco jako Carterová, a tenhle směr se mi docela zamlouvá. Taky ta poregenerační scéna bude nejspíš dost zajímavá.
Jenom, když už se tady s tím tak smiřuji a skoro se začínám těšit, tak se bojím se začít těšit a to kvůli scénářům. Capaldiho jsem měla jako Doktora moc ráda a rychle jsem si na něj zvykla, ale když to porovnám s předchozími Doktory, tak neměl moc dílů, které by mě od začátku do konce skutečně bavily. Takže doufám, že se jim tyhle velké změny vyplatí a nová Doktorka ani nový showrunner nás nezklamou a kvalita seriálu nepůjde ještě víc dolů.
A docela by mě zajímalo, co bude mít za kostým, ten z ukázky to podle rozhovoru nebude. A když už jsem u těch spíš designových věcí, tak by mě taky zajímalo, jestli bude nějak předělávat interiér TARDIS (i když ten současný je pěkný) a jestli si nechá šroubovák, ten se v poslední době taky pořád mění, ale rozhodně bych byla radši, kdyby zůstali u šroubováku a nevymýšleli další sonické brýle.
#5638 od Oqapo
24 črc 2017 00:43
Tady článek tvrdící, že samotný spoluzakladatel Doctora Who BBC doporučoval změnu pohlaví už v 80.letech : http://www.doctorwho.tv/whats-new/artic ... doctor-who

To byly debaty, ale i v článku jde vidět, že reference na regeneraci v ženu přišli až s Moffatem.

Jenom, když už se tady s tím tak smiřuji a skoro se začínám těšit, tak se bojím se začít těšit a to kvůli scénářům. Capaldiho jsem měla jako Doktora moc ráda a rychle jsem si na něj zvykla, ale když to porovnám s předchozími Doktory, tak neměl moc dílů, které by mě od začátku do konce skutečně bavily. Takže doufám, že se jim tyhle velké změny vyplatí a nová Doktorka ani nový showrunner nás nezklamou a kvalita seriálu nepůjde ještě víc dolů.

Chibnall zas tolik epizod nemá, tak se to teď těžko posuzuje, ale můžu to shrnout.

42 - Tuhle epizodu si moc nevybavuji, jen si pamatuji, že se odehrávala na nějaké vesmírné základně a vzhledem k tomu, že u nás na ČSFD mám jen 2*, tak se mi asi moc nelíbila.
ČSFD: 76% | Já: 2*

The Hungry Earth & Cold Blood - I když je tato dvojepizoda často hodnocena dost průměrně, tak mně se docela dost líbila, hlavně ponurou atmosférou v první části.
ČSFD: 75%, 79% | Já: 5*, 4*

Pond Life - Minisérie, kterou Chibnall napsal. Těžko říct jestli byla tak povedená díky krátké stopáži, ale bylo tam spoustu skvělých nápadů, různé vylomeniny Smithova Doktora, Ood manželů Pondových a další zábavné momenty, které se mohli klidně objevit i v seriálu a nebylo by to na škodu.
ČSFD: 85% | Já: 5*

Dinosaurs on a Spaceship - Další z těch Chibnallových méně výrazných výtvorů. Upřímně mi z ní v hlavě moc neutkvělo. Snad jen David Bradley.
ČSFD: 74% | Já: 3*

The Power of Three - Epizoda se záhadnými kostkami, ukazujícími čísla, Doktor se musel sžít s Pondovými na Zemi v "nudném" pozemském životě, pokud si dobře pamatuju, tak tahle epizoda byla celkem OK.
ČSFD: 79% | Já: 4*

Pak si Chibnall odešel psát Broadchurch, tak asi na Doctora Who neměl čas.
#5643 od Sillia
24 črc 2017 13:46
Díky za shrnutí, do tohohle hledání jsem se teprve měla v plánu pustit. I když se moje hodnocení těch epizod od tvého trošku liší, stejně zůstanu u nižšího očekávání a buď mě to nezklame, nebo příjemně překvapí.
#5657 od Angi
30 črc 2017 16:43
No nic, tak nějaká kravka to napsala do diskuse pod star trekem a ještě se na me osočila, že to bylo psané všude, tak at nelezu na sluníčko.. no tvl... doufam, ze nova doktorka bude trošku míň na hlavu, než tahle ****. Fakt jsem nelezl sem, požádal jsem všechny, at mi to neříkají, vyhodil to z oblíbených úplně všude, vyhýbal se čemukoliv s tématem DW, ale že to někdo bude psát u jiného seriálu, to me ani ve snu nenapadlo. =(
Každopádně ted, když už to vím, je mi to tak nějak jedno. Fakt je, že jsem se na vánoční speciál netěšil ani tak, po slabé sérii a to se nijak nezměnilo.
Každopádně nevědět to a vidět takovou regeneraci přímo v seriálu by bylo super.

Edit: Pročetl jsem diskusi a budu na pár věcí genderově nekorektně reagovat, tak bacha. =)
Pokud Bill byla proklamována jako první homosexuální společnice, tak to není špatně. Jelikož homosexuálové se zajímají jen o stejné pohlaví, jako jsou sami. A to kapitán Jack teda nebyl...kapitán Jack.. inu, kapitán Jack by ojel i zásuvku, kdyby nekopala. =)
Co se té helpline týče, tak to je genderově diskriminační hnus jako prase. Dělá z chlapů sexisty. A co jsem tak stihl okouknout i jinde, i řada žen má problém s novou regenerací. Ale ne, do videa dáme chlapy, protože to jsou prostě chlapi a radit na helpline jim bude žena.. ach jo.
Jinak mne hodně pobavilo, že téměř všechny dámy, co zde máme se zajimají jen o jedinou věc - co bude mít Doktorka na sobě. =))) A pak se divte, že má někdo obavy z nové Doktorky. =)) Nádherný stereotyp.

Jinak jak už jsem psal, osobně je mi to tak nějak jedno. Pokud budou dál díly stát za houby, tak to nezachrání ani John Wayne, ani Amelie Pond. Takže je buřt kdo tam bude.