Diskuze a spekulace o dosud neodvysílaných dílech.
#5601 od Citron
17 črc 2017 00:35
Tak Phoebe Waller-Bridge to není, ale na Jodie Whittaker jsem taky dost zvědavý :D . Jediná moje obava je, aby ji nepotopili mizerné scénáře. Zbytek už je jen čirá zvědavost na nového Doktora :).
#5602 od Lonelydreamer
17 črc 2017 12:06
Timelordům je zjevně šumák, jestli jsou on nebo ona, tak bychom se přes to mohli přenést i my pozemšťani.

Protože oni jsou vyspělejší. :)
A já myslím, že se přenesu, jenom mi to prostě chvilku potrvá. Když z něj bude žena, asi budu tu postavu vnímat dost jinak, budu k ní mít jiný vtah. Možná pro mě bude těžší si představit, že je Doktor pořád pod tím vším tatáž osoba. Nebo taky možná ne, třeba po pár dílech zjistím, že po jiné podobě Doktora už netoužím. Kdoví. :)

OK, myslím že už jsem si na tu myšlenku zvykla a začínám se docela těšit.
#5603 od Oqapo
17 črc 2017 15:44
Timelordům to šumák nebylo, dokud nepřišel Moffat a jaksi si neřekl, že svoji parodickou Curse of the Fatal Death přeformuje i do kanonického Doctora Who v podobě Missy. Missy je bezesporu super postava, ale jednoduše prostě nepůsobí jako Master, ale jako jiná, Masterovi spřízněná postava.

A teď tohle, zvlášť ještě když nám to museli při posledním finále postupně házet před ksicht. Vlastně i v tom minulém.

Jaké by to asi bylo, kdyby River nebo Romana zregenerovaly v chlapa? Hodně bizarní.

To samé s Doktorem. Doktora hrálo spoustu lidí a každý Doktor byl tak trochu jiný, ale všichni měli společné vlastnosti, které je spojovali a ty tvořili jeho charakter.

Takže seriál teď pro mě bude fungovat jakoby bez doktora, protože ho nahradí jiná postava. To ho už vážně mohl hrát třeba i pes.

A pokud opravdu jde o PC a SJW mezi timelordy, proč nevrátit do seriálu právě nějakou Doktorovi spřízněnou Time lady, jako například právě Romanu nebo Susan.

Tady nejde o nějakou rovnoprávnost a emancipaci žen, ale o charakter postav a chod seriálu. Takhle z Time lordů dělají létající vesmírný transgender.

A že se nad to time lordi umí povznést, protože jsou vyspělejší? A co Tennantův Doktor, který náklonnost svým společnicím, především teda Rose dost výrazně projevoval. To už zavání určitým sexuálním podtextem.

Doktor je pro mě prostě čistě mužská postava a té výměny pohlaví, rasy nebo sexuality v určitých rolích v seriálu je už příliš a je to dost bijící do očí. Brigadiera nahradila dcera, což je ještě pochopitelné, pak Missy, pak Bill, která byla avizovaná jako první homosexuální společnice a muselo to být všude. Přičemž na Jacka si jako vždy nikdo nevzpomněl.

Já nemám absolutně nic proti lidem co jsou odlišní, nemám nic proti emancipaci. Každý je jiný a ať je jaký chce, pokud tím neomezuje ostatní lidi. Ale je opravdu nutné tyto hodnoty tak nechutně propagovat a měnit tím zajeté koleje seriálu? Vždyť to právě lidi spíše naopak znechutí.

A klidně si pište že je to dětinské. Ale prostě mi přijde divná představa té scénky, kdy by se třeba DoktorKA setkala se Susan a ta by zjistila, že místo svého dědečka má teď babičku. Nebo víte co, Susan by mohla být třeba Petr a mohla by být třeba zoofil, ať seriál vyvážíme po stránce genderové a sexuální orientace.
#5604 od Sára
17 črc 2017 16:55
Mě taky vytáčí okaté propagování čehokoliv, a třeba u Bill mi to lezlo zpočátku na nervy hodně. A taky jsem si přála Doktora muže. Jenže, když jsem ten šok rozdýchala, řekla jsem si, proč ne?
Proč by Doktor(ka) nemohla nést tytéž vlastnosti jako její mužští předchůdci - být chytrá, technicky zdatná, empatická, sportovně založená :) , používat raději diplomacii (nebo lest) namísto násilí atd. atd.? V čem je rozdíl?
Proč by Doktor(ka) nemohla projevovat náklonnost některému ze svých společníků? (na to, aby i z ní udělali lesbičku , si snad ani Chibnail netroufne). I když já osobně bych spíš byla pro přátelství typu Desátý-Donna.
Mně by se líbil jako společník třeba Martin Freeman- oproti Doktor(ce) starší (teda zevnějškem) člověk, který má své zkušenosti, svůj zaběhnuté stereotypy, a myslí, že ho už nic nemůže překvapit. Dokud se nepotká s ní a život se mu nepřevrátí naruby. Myslím, že by to nabídlo spoustu zajímavých situací a interakcí.

No ,řekla bych, že do doby, než uvidíme první skutečně"její" díl a budeme moct posoudit, všechny ty dnešní vášně vychladnou. A do té chvíle se modleme za opravdu dobrý scénáře.
Doctor Who je bude zatraceně potřebovat.

PS. Jsem ráda, že tu roli nedostala Olivia Colman. Protože by to nebylo poprvé, co je Doktorem herec, který se kdysi v DW mihl v epizodní roli, a takováhle "tradice" se mně osobně nelíbí (bez ohledu na to, jak Dvanáctý sobě i nám vysvětloval svou tvář).
#5605 od Tessuna
17 črc 2017 17:22
Sáro: Mně by se Olivia Colman naopak líbila, ale je pravda, že když si 12. tak krásně vysvětlil, kde svoji tvář dostal - co by Doktorka měla sama sobě sdělit výběrem tváře ženy v komatu, jejíž podobu si půjčil Vězeň Nula? Takže jsem nakonec vlastně ráda. Na ty scénáře jsem taky zvědavá. Freeman v Tardis? Trochu moc Arthur Dent :D
#5606 od Oqapo
17 črc 2017 17:26
Byla by celkem ironie, kdybychom zjistili, že společníkem bude právě Kris Marshall.
#5607 od Lonelydreamer
17 črc 2017 18:28
Pro mě je asi taky Doktor mužská postava, ale i tak jsem došla k závěru, že to může fungovat a nemusí ty vyznít jako úplně jiná postava... záleží jak to bude napsané a zahrané.

No a kdyby to opravdu jó nefungovalo, tak holt brzy zregeneruje zpátky v muže a už tak zůstane.
#5609 od Alexis
17 črc 2017 21:50
Fakt požitek si číst ty komentáře:-) Už jenom kvůli těmhle výlevům to stálo za to, Doktor(ka) to bude možná skvělá, možná mizerná, každopádně to bude záležet především na takový nééépatrný maličkosti, a totiž jaký bude mít scénáře.

Je to zvláštní a nebvyklé, nebojím se říct dokonce divné, ale ačkoliv všechny dosavadní společnice byly ženy, přesty byly některé naprosto výborné a jiné se daly snést jen s nikoliv malou dávkou lihovin... A přitom - vždyť pohlaví měly stejné? Musely být tedy logicky stejné povahy?
Anebo Doktor: měla jsem fakt ráda devátého a desátého doktora. A jedenáctého skoro vůbec. Protože to prostě nebyl Doktor. Byl to špatně obsazený frajírek, který by možná skvěle fungoval jako Barney Stinson, ale ne jako Doktor. Ne pro mě. A přesto: byl to muž. Byli to všichni muži, že jo? A stejně do toho vnášel něco, co ve spojení se scénáři naprosto nefungovalo. Ne pro mě. Divné...

Vzpomínám si, jak někteří (že, Blackthundere) se ježili nad tím, že desátý doktor je příliš romantický, příliš hrdinský, příliš na ženský... a že se do toho vnáší něco jako sex. No pardon, tak má být Doktor chlap, nebo asexuální bytost, která není schopna rozlišit, jestli je osoba vedle něj atraktivní?
Že vztahových companionek už bylo dost? Že se Doktor nikdy nezamilovával, a Rose je pro vás synonymum nadávky?
No, tak proč na tom tak záleží, jestli má... to co mají mužští páni času anebo jejich dámské protějšky; je to přece jenom jiná rasa a do spekulací se pouštět nebudu:-)

Jestliže se nám několik sérií vysvětluje, že páni času jsou rasa, která není na pohleví nijak zvlášť zatížená, tak by bylo skoro divné, kdyby Doktor aspoň jednou jako ženská neskončil.
Paralela s Bondem nefunguje, protože lidi nejsou rasa, která dokáže měnit své pohleví. Teda vlastně někdy jo, ale... šmankote, když si přestavím toho Craiga s prsama... No přiznám se, že u Bonda hlasuju pro tradici-)
#5610 od Zuzka
17 črc 2017 22:26
Jodie Whittaker je tak stará jako já. Mohly bychom být spolužačky. Normálně se snad začnu s Doktorem identifikovat :-D
Je to divný pocit, ale docela fajn.
#5611 od lososmaster
18 črc 2017 05:08
Alexis píše:Paralela s Bondem nefunguje, protože lidi nejsou rasa, která dokáže měnit své pohleví. Teda vlastně někdy jo, ale... šmankote, když si přestavím toho Craiga s prsama... No přiznám se, že u Bonda hlasuju pro tradici-)

Ale funguje paralela s rasou Trillů ze Star Treku, tam jim taky naprosto nevadí měnit pohlaví.