Diskuze a spekulace o dosud neodvysílaných dílech.
#5591 od Zuzka
16 črc 2017 20:48
Tak se mi to za ty dvě hodinky rozleželo a jsem ve fázi, kdy se děsně těším na její první díl. Jsem fakt hrozně zvědavá. Jak u ní bude fungovat humor? Hlášky a vtípky? Docela si ji dokážu představit v té vážné rovině - charisma na to má.

Moje malá dcera na zprávu, že nový Doktor je žena, prohlásila "Super!" :-)
#5592 od Sára
16 črc 2017 21:01
Já se těším na ty první poregenerační vteřiny, kdy se čerstvě vylíhlej Doktor osahává a zjišťuje co a jak. Už vidím, to zklamání, že (zase) není zrzka :D
#5593 od viktorsamuel
16 črc 2017 21:08
Tak jestli můžu, taky se podělím o svůj názor. V zásadě jsem bohužel tak trochu zděšený. Uznávám, že celý seriál je o změně, proto jsem si ho zamiloval a přesně proto se na něj stále dívám. Viděl jsem všechny klasické i obnovené série. Ale bohužel z této změny mám silné obavy. Přeci jenom je v tomto seriálu několik věcí, které podle mě měnit nejdou - není jich mnoho, ale najdou se. Tak např. TARDIS je modrá budka / TARDIS má středovou konzoli / Doctor je v zásadě velmi liberálně se projevující postava / Doctor má společníky (byť třeba jen do jedné epizody) / Doctor je chlap.

Vždycky, když některé z těchto pravidel bylo porušeno, nesetkalo se to s příznivými ohlasy. Vzpomeňte na éru C. Bakera, když nakrátko opravil chameleoní okruh TARDIS. V několika epizodách jsme ji viděli v různých podobách a rychle od toho ustoupili. Líbilo by se Vám, kdyby TARDIS najednou po více jak padesáti letech vypadala např. jako psací stůl?

To, že páni času můžou v regeneraci změnit pohlaví, vymyslel Moffat pro ten krátký speciál s R. Atkinsonem a bylo to původně myšleno jako vtípek. Bohužel to vzali vážně.

Trochu mě děsí, že se k tomuto odhodlali v momentě, kdy je seriál ve sledovanosti na svém historickém minimu. V tomto stavu takto rozdělit fanouškovskou základnu je pro seriál velmi riskantní.

No uvidíme. Šanci jí za sebe určitě dám. Doufám, že budu překvapený. ;)

Ale bylo by hodně vtipné, kdyby se v této regeneraci Doktorka setkala s Rose nebo River... :D ;) :)
#5594 od Sára
16 črc 2017 21:20
Anebo s dcerou Mastera/Missy, o které se Missy zmínila v souvislosti se svou broží :D
#5595 od Tessuna
16 črc 2017 21:38
Tak mi to "nebudu se dívat na spoilery" vydrželo asi hodinu. Nakonec mě dostala moje vlastní zvědavost.
To je tedy překvápko! Tedy, já trochu tušila, že by mohla být Doktorka, a že si Chibnall vybere někoho třeba z Broadchurch - ale fakticky by se mi v té roli víc líbila Olivia Colman. Takže za mě mírné zklamání, že je Doktorka moc mladá na to, aby mě přesvědčila, že je jí 2000 let (i když to je, když se to tak vezme, každý :)). A zvědavost až na půdu. Co bude mít za kostým? Kdovíproč si ji dovedu představit buď v něčem šíleně barevném jako 6., nebo v něčem mírně staromódním a světlém jako 5. I povahově si ji představuju jako 5. Doktora, možná proto, že po naštvaným Skotovi by to byla příjemná - a jaksi logická - změna. Taky si ji představuju trochu jako Sam Carterovou ze Stargate. Ó, a na společníka/ici/íky jsem taky děsně zvědavá! Odhaduju, že vážně vyberou mužskýho, aby se i naše půlka publika měla na koho koukat. Na dynamiku takového vztahu jsem dost zvědavá. Ne každej chlap snese společnost ženy, která ví všechno nejlíp :).
Docela mě mrzí, že se tu ozývají hlasy typu "pro mě seriál skončil". Vždyť je to dětinské. Timelordům je zjevně šumák, jestli jsou on nebo ona, tak bychom se přes to mohli přenést i my pozemšťani.
Mohlo být hůř. Slyšela jsem drb, že si Moffat dělal legraci, že původně zamýšlel konec typu: Missy předstoupí před Doktora a Mastera a prohlásí: Jsem těhotná. Záběr na jejich obličeje. Konec epizody. A takhle to předat Chibnallovi. :D
Jen mě štve, že Doktor pořád není zrzek. Zrzka.
#5596 od Sára
16 črc 2017 22:02
A já pořád, koho mi Jodie v té ukázce připomíná! Tys to vyhmátla, Tessuno. Ano, někdo jako Samantha Carterová - inteligentní až na půdu a zároveň empatická- by mohla být dobrá Doktorka. Ostatně mám dojem , že jméno Amandy Tapping se objevilo v "divokých" spekulacích fanoušků,která herečka by to mohla být, kdyby Dvanáctý regeneroval do ženského těla.

Mimochodem - není Jodie náhodou "v originále" zrzka?
#5597 od lososmaster
16 črc 2017 22:07
Tak v tuto chvíli vtip, že by Doktor mohl být žena, přestal být vtipný.

I když mě to zas tak nepřekvapuje - mluví se o tom dlouho, Broadchurch a mám pocit, že do toho mluvil Moffat, který stále nezapomněl na svá zlatá léta, kdy psal naprosto seriózní epizody, jako Curse of Fatal Death, kde zregeneroval Doktora(mimo jiné taky třináctého) do Joanny Lumley.
Teď už chápu, proč nechal umřít Missy, aby mohl(a) zregenerovat zpátky do muže (myslim, že taková drastická změna, aby tam běhaly dvě pipiny, by jim asi neprošla).
A opravdu chci vidět poregenerační vteřiny, jak se s tím Doktor, Jodie a Chris vypořádají. (doufám, že nevykradou Moffatovu Curse)
A jako bonus doufám, že tam bude mužský společník, který tam snad bude jenom sám, a tak bude pořádný - protože pořádný mužský společník Doktorovi už vážně chyběl.

Už stačí jenom doufat, že lidi nebudou mít předsudky a že neklesne sledovanost. Což, když jsem četl předchozí příspěvky, tak přesně to se stane.

Jo a chci vidět, jestli tohle Angi opravdu vydrží až do prosince. :D
#5598 od Sára
16 črc 2017 22:21
Tipuju, že nevydrží. Páč na tohle je fakt lepší být dopředu připravený. Taky by to s ním mohlo seknout :D
#5599 od viktorsamuel
16 črc 2017 22:37
Až doteď jsem věřil, že jsem liberální, ale moje liberalita teď dostala pěkně na prdel. Doufám, že v Anglii na tom budou mnohem líp a seriál se vyhrabe ze své nízké sledovanosti. Doufám, že mě překvapí...
#5600 od Zuzka
16 črc 2017 22:52
Tak to jsi mě, Tessuno, pobavila. Hádala jsem, kdy se ti to provalí... tipovala jsem max 2 dny. A ono to trvalo pár hodin a zvědavost zvítězila :-D

Doufám, že začnou natáčet co nejdřív - vánoční speciál a na něj by rovnou mohli navázat s 11. sérií (natáčení, ne vysílání). Kurník, já jsem na ni tak zvědavá:-) Bude empatická... už z toho výrazu, který měla v ukázce, šla radost, laskavost a soucit a kapánek potutelnosti a tajemství.
Když je to tak velká změna, tak snad aspoň nebude Doktor/ka stále unavená životem a váhající sama nad sebou. Měla by mít drajv, radost z vesmíru... a nějakého bláznivého společníka, kterého bude umravňovat. Jako měla Wierová v Atlantidě Shepharda.