Diskuze a spekulace o dosud neodvysílaných dílech.
#3402 od Alexis
28 lis 2015 10:34
Vzhledem k tomu, že se má poslední díl odehrávat na Gallifrey, dá se celkem rozumně předpokládat, že Páni času stáli za událostmi ve Face the Raven. Jejich příchod už trochu předznamenává Missy, se kterou si Doktor pořád nestihl pokecat, co se stalo mezi událostmi v End of Time do současnosti.
Jsem zvědavá, jak se to celé vyvrbí. No ale říkám si, že to zmražení musí být časově omezené, nebo ne? Vždyť třeba ti Zygoni byly zmražení někdy v 16. století, aby se probudili v 21. století - což byl zamýšlený záměr, nikoliv náhoda. Nedozvěděli jsme se ale, jak to funguje.
Jestli si dobře vspomínám, to zmrazení je v podstatě přenesení do nějakého alternativního vesmíru a návrat do současného vesmíru je proveden v určitém čase, a pak s tím taky souvisí ty obrazy v galerii. Buď v tom mám galimatyáš, nebo to nedává smysl...
#3425 od Alexis
29 lis 2015 19:18
K hybridu - četla jsem názor na nějakém fóru, že tím "me" nemyslel Doktor sebe, ale Ashildr, která si říká "Me". Doufám, že to tak nebude, protože to by tedy byla kardinální blbost... Ale fakt že neřekl I am Hybrid, ale Hybrid is me. Začínám mít neblahé tušení... Ashildr v posledním dílu podle traileru bude.
#3426 od Tessuna
29 lis 2015 19:30
Wow. To je dobrá teorie. Tedy, mně se celá ta věc s hybridem nelíbila od samého začátku, a teď se s ní smiřuju jen díky tomu, že poslední epizoda byla tak úžasná, ale když už někdo musí být ten záhadný Hybrid, tak budu ráda, když to nebude Doktor. Takže pro mě je to spíš blahé tušení :)
#3427 od LeaBlanca
29 lis 2015 20:52
Nemyslím si, že doktor je hybrid. Tedy, jinak, on být hybrid samozřejmě může (říká se, že je napůl člověk), ale jiný než ten, kterého se týká proroctví. Doktor lže. Doktor raději bude dvě miliardy let probourávat stěnu, než aby řekl, co skutečně ví o Hybridovi, a pak se jen tak zmíní, že on je vlastně hybrid. Navíc tvrdí, že by dalekové vznik hybrida nikdy nedovolili. Což je lež jako věž, oni se o to již minimálně dvakrát pokusili ho vytvořit, naposledy v 9. sérii Davros. Nastává tady několik možností.

1. Doktor je skutečně hybrid, kolem kterého se to točí.
2. Doktor věří, že je hybrid, ale ve skutečnosti není.
3.Doktor neví, kdo je hybrid, neví, jak ho najít a protože je naštvaný, předstírá, že je jím je a chce se mstít pánům času a je opravdu ochoten a schopen zničit Galifrey.
3. Doktor neví, kdo je hybrid, ale ví, jak ho najít, a protože je naštvaný, předstírá, že je jím je a chce se mstít pánům času a je opravdu ochoten a schopen zničit Galifrey.
5. Doktor ví, kdo je hybrid, věděl už to dávno, ale z nějakého důvodu ho chrání a předstírá, že on jím sám je.
6. Doktor si až nyní při vstupu na Galifrey (nebo těsně před tím, než začal mlátit do té stěny) uvědomil, kdo je hybrid, ale z nějakého důvodu ho chrání a předstírá, že on jím sám je.
7. Hybridem je opravdu Alshidr (jak prohlašují některé teorie) a doktor ji oslovuje poprvé "Me", ačkoliv jí dříve nazýval Alshidr, protože se momentálně na ni velmi zlobí a nepovažuje ji za svého přítele.
8. Hybridem je překvapivě někdo jiný, nová postava. Nejméně pravděpodobné.
9. Hybrid zůstává tím, čím byl předtím, proroctvím, které se nenaplnilo, legendou. Jednoduše řečeno, žádný hybrid z proroctví nakonec nebude.

10. Já pořád věřím, i když, čím dál méně, že hybridem bude nakonec Clara. No, možná si to spíše přeji, viz. moje teorie dříve. Ale nakonec jsou tady i další teorie, které mohou tak trochu zvyšovat pravděpodobnost. Clara byla v Dalekovi - 2x. Vstoupila do časové osy pána času, opravdu ji to nemohlo ovlivnit? Určitě to, co se stalo kopiím (např. přeměna na Daleka) nemohlo ovlivnit originál? Po celém vesmíru pravděpodobně běhají v různých časech miliony kopií Clary, pravda některé mají tak trochu sklony umírat (narážka na kopie doktora v 11. díle 9. série). Další teorie, co se objevily na netu. Clara byla součástí daleka v 2. díle deváté série, byla propojena s počítačem v dalekovi a zároveň i s centrálou v okamžiku, když doktor uvolnil regenerační energii. Nanotechnologie daleků (stejná, která přeměňuje lidi v daleky, když jsou vystaveny delšímu působení) + regenerační energie nedobrovolně získaná od pána času. Co se dělo dalekům, dělo se i Claře. Dále, všichni jsme věděli, že Clara v 10. epizodě odejde. Tolik se to zdůrazňovalo. A ta smrt působí tak definitivně, tak nezvratně, skoro podezřele. Navíc, byla tak drastická. Všichni (nejen doktor)věří, že Clara je a zůstane mrtvá. Opravdu to nebyl záměr, aby tomu všichni věřili? Ani doktor se nepřesvědčil, že opravdu umřela. Nevíme, co se dělo pak. I 11. díl zdůrazňuje Clařinu smrt, opět ta definitiva, proč? Asi se mýlím, ale prostě mi tu něco nehraje. Dále, trailer, vlastně dva, v jednom se Clara objeví a není ji vidět do obličeje (má stejné oblečení jako v FTR, když umírala), to nemusí být tak podstatné, může to být další doktorova halucinace, vzpomínka, myšlenka. Druhý trailer je zajímavější, protože Alshidr tam někomu říká, kdo je vlastně tím hybridem. Proč by to měla Alshidr někomu říkat, když už nám to doktor oznámil? Komu to Alshidr říká? Doktorovi? Nejsem si jistá, že by s ní byl teď doktor byl ochoten jen tak mluvit a Alshidr vypadala tak v pohodě. Říkala to Claře? No, jednomu z nich určitě. Zatím to cítím tak, že hybridem je Clara a nyní se musí skrývat (proto bude v USA), protože pánové času se hybrida očividně bojí a určitě by ho nechtěli živého. Proto Clara nebude moci dál cestovat s doktorem. Vypadá to tak, že doktor se za ní do USA vydá (viz. některé spoilery) a hodí poslední společnou řeč. Ale také to může být jen jedna z kopií a doktor prostě bude chtít vidět Claru (až se vrátí z Galifrey) ještě jednou, naposledy. Ještě mě napadá otázka, pokud doktor bude běsnit, bude se chtít mstít pánům času, kdo jediný ho v tuto chvíli může být schopen zastavit? On sám? Vzpomínka na Claru? Alshidr - asi ne po tom, co se stalo. Skutečná Clara či její kopie? Kdo by byl schopen doktora v tomto stavu, v jakém na Galifrey přišel, zastavit? Také jsou spoilery, že Alshidr bude v další sérii. Tak by asi s doktorem měli ten svůj vztah nějak urovnat. Je nějaká šance, aby byl urovnán, pokud je Clara opravdu mrtvá?
#3432 od lososmaster
29 lis 2015 21:45
Tak to je hodně wild teorie. Souhlasím s tím, že Clara je nějak ovlivněná, a mohla by být hybrid. Navíc to potvrzuje fakt, že i River je napůl Time Lord a to jenom byla počatá v TARDIS. Clara toho prožila mnohem víc. Což mě přivádí k další možnosti, i když nepravděpodobné, že tím hybridem je právě River. A i kdyby nebyla, tak by stálo za to, aby o tom měl Doktor vtipnou narážku ve vánočním speciálu.
Já teda upřímně doufám, že tím hybridem je Ashildr/Me, protože tu postavu mám sice rád, protože se podobá Doktorovi a Doktor jí proto nesnáší (což je velkým tématem že věci, co nejvíc nemáme rádi, jsme vlastně my sami - je to skoro v každém filmu - +"Trial of the Time Lord" a "Amy's Choice" a všechny nešvary 2. a 3. Doktora) a právě proto by z ní měl být padouch, nebo by měla úplně zmizet, protože dva Doktoři nejsou v seriálu dlouhodobě potřeba.
A s tou Clarou to trochu přehánějí, že tam je hodně dlouho po tom, co umřela. Já vím, že jí měl Doktor rád, ale to Adrica taky a jediný tribute, co tam měl byly závěrečné titulky bez zvuku a s jeho fotkou.
#3434 od Kave
29 lis 2015 22:26
Nemyslím si, že Clara je ještě živá, čekám, že v daší epizodě bude mít podobnou roli jako v téhle.
#3436 od Angi
29 lis 2015 22:36
LeaBlanca:
Doktor JE schopen zničit Gallifrey. Ale ochoten? Rozhodně ne. At by byl sebenakáklejší. To až možná Valyard. V Classicu po něm šli ti nejvšší z Gallifrey každou chvíli ( až mne štvalo, že vždycky to byl někdo tak vsoko postavený a že nakonec i Boruso...) a poradil si s tím. Proč by ničil celou Galifrey za něco,co má opět na svědomí jedinec, nebo malá skupina Time Lordů?
Ke zbytku se vyjádřil už Losos, tak nebudu opakovat.

Každopádě teorie s "Hybrid is Me." By seděla na mou teorii, že jde o z půlky člověka... byť by se mi takové vyústění asi moc nelíbilo ( i když, jak říká Tess - pořád lepší, než Doktor).
A VELMI PRAVDĚPODOBNĚ to tak bude. Další důkaz je množství dílů, ve kterých se Ashilder ( not Alshider) v téhle sérii objevila. Takže klidně vsadím levou kou..ehm... klidně vsadím svou dobrou pověst, že Hybrid je Lady Me.
#3443 od Alexis
30 lis 2015 00:30
Proti teorii, že hybrid, kterého se obává půlka Gallifrey, je Ashilder, hovoří to, že je relativně novou postavou. Je sice skoro nesmrtelná, ale nemá žádné zvláštní schopnosti - alespoň co víme. Zdá se mi trochu laciné, aby to byla ona, ale že by to byl Doktor, se mi taky dvakrát nelíbí.

Událostmi ve Face the Raven a Heaven Sent hýbali zpoza jeviště Páni času, jestli jsem to správně pochopila. Oni dostali Doktora na Gallifrey, ale podmínka byla, že řekne všechno co ví - nejen o sobě, ale i o Hybridovi, který byl dávno předvídán. Byl zmíněn už v prvním dvojdíle z Daleky a je zajímavé, že Doktor se už tehdy tajemně tvářil, jako kdyby něco věděl; to však ještě Ashildr neznal.

Dejme tomu, že kvůli Hybridovi - jehož totožnost Doktor zná a Páni času to vědí - zinscenovali komplikovanou intriku zahrnující Ashilder, havrana, zpověď... Hm, člověk si skoro říká, že to z Doktora mohli prostě vymlátit, nebo zajmout Klaru a dát jí nůž na krk, ale to je jedno...

Dále - jsou nebo nejsou Páni času pořád vězněni na "zmražené" Gallifrey? Nebyl to náhodou všechno o přivedení Doktora na Gallifrey skrz jeho zpovědní mechanismus, protože prostě jiná cesta nebyla? Možná po zmizení trhlin neměli Páni času jak s okolním světem komunikovat. Ale jak do toho zapadá Missy, která se evidentně poflakuje po světě jak se jí zlíbí? A hlavně: co se stalo od dílu End of Time? Já tedy nechci Doktora kritizovat, ale kdybych to byla já, na tohle bych se zeptala Missy jako první:-)
#3463 od Wanderer
01 pro 2015 19:33
Tu teorii musím ocenit už jenom kvůli nápadu!:-) A když to vezmu kolem a kolem, tak Ashilder je taková horší verze Doktora-má super mozek, dokáže pomalu uhýbat kulkám v letu, má vůli udělat všechno, co je potřeba, ale nemá svědomí a krom občasných epizod ani žádné lidství atp...prostě když Pánové Času ví, čeho je schopný Doktor, a to on nikdy neměl důvod Gallifrey ničit, tak Ashilder by se bát měli...

Na druhou stranu, bez ohledu na všechny předešlé zkušenosti, neměli by Páni Času být alespoň po technologické stránce schopní stejných věcí jako Doktor?
#3464 od Sillia
01 pro 2015 20:55
No, to by měli, ale co já vím? Třeba je pro ně podle jejich měřítek Doktor pomátlý šílenec, který se naprosto vymyká příčetnosti a tak se dostává do situací, kde přichází s nápady, o které by normálnímu Time Lordovi ani nepřeletěli přes mysl?

Alexis: Když se na to dívám v retrospektivě, tak si spíš říkám, jak to, že Doktora ani jednou za 2,5 mld. let nenapadlo prostě vzít lopatu či cokoli z věcí, co tam byly, a rozmlátit toho Veila? Vždyť to byl stroj z koleček.

Otázka druhá: Jak může stroj z koleček přehozený látkou fungovat tak dlouho?