Diskuze a spekulace o dosud neodvysílaných dílech.
#4091 od Zuzka
28 čer 2016 12:50
Přídávám nové téma čistě k aktuálnímu natáčení. Snad to nevadí.

V pátek 24.6. jsme na naší DW výpravě do Cardiffu měly obrovské štěstí a zastihly Doktora při natáčení na lokaci ve městě.
Bohužel dneska mám hrozně málo času a zítra ráno odjíždím na 14 dní pryč, takže můžu podat jen velice krátkou zprávu a několik fotek. Ale mám ještě i video, to nahraju, až se vrátím. Tak prosím o strpení:-)

Peter Capaldi vážně na vlastní kůži ví, co je to být fanoušek DW. Proto když při natáčení zahlédne mačkat se v ústí uličky, odkud není skoro nic vidět, hlouček whovianů bažících spatřit aspoň šos jeho nového saka, neváhá a zajde se za nimi pozdravit. Udělal to třikrát za hodinu a půl a byl velice milý. Pearl Mackie chodila s ním, pořád ještě očividně v šoku z toho, že je najednou tak žádaná:-)
Ehm, píšu to tak nezaujatě, ale věřte mi, byl to jak nečekaný, tak úžasný zážitek...

Podrobnější info o průběhu ještě přidám později, pokud bude zájem. Zatím teda jen pár těch slíbených fotek.Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
#4095 od Sára
28 čer 2016 13:00
Jestli bude zájem? Děláš si srandu? :D
Díky za ty fotky i ochutnávku toho, co teprve (jistě) přijde. Pokud jde o mě, já mám strpení na rozdávání a času až do vánočního speciálu...
#4131 od Tessuna
11 črc 2016 10:06
Tohle všechno je tak fantastické, že ani nevím, ze kterého konce mám začít žasnout. Fotky jsou super a video je úžasné, a vůbec to, že jsi byla u toho a všechno to viděla a zažila, je fantastické. :)
Teď dumám nad tím, jak Capaldi odvětil na zjištění, že je český pozdrav Ahoj, takovým mírně pobaveným "Of course it is." Že by mu taky přišlo krásně absurdní, že se v Čechách aspoň zdravíme po námořnicku, když už nemáme moře? Alespoň mně to tak přijde. :D
#4133 od Zuzka
11 črc 2016 21:11
Myslím si totéž, co Angi. A taky myslím, že Tessuna si to sice taky myslí, ale baví ji si představovat, že je to jinak:-)

No jo, TARDIS tam zrovna neměl. Stála o jeden blok dál v parku. Byla zabalená do igelitu (modrého, samozřejmě). Možná igelit odstiňuje telepatický překlad:-) Takže aby naše blaho bylo dokonalé, tak jsme v jednom dni nejen viděly Doktora, mluvily s ním a s novou společnicí, ale viděly i TARDIS. A pozorovaly, jak se dělá, že je větší zevnitř:-)

To Tessuna: Jo jo, zážitek nad zážitky. Když jsme tam odjížděly, tak jsem předpokládala, že budeme brousit okolo BBC studií a říkat si, jak je to boží, že stojíme před budovami, kde uvnitř zrovna točí Doktor. Když jsme zjistily, že Pearl začala točit na lokaci v Cardiffu, tak jsme ani nemohly usnout, jak jsme uvažovaly, jestli to druhý den najdeme a jestli tam ještě budou:-)
#4141 od Zuzka
14 črc 2016 20:54
Předem se omlouvám za dlouhý příspěvek - slíbená podrobnější reportáž z "návštěvy" natáčení. Obsahuje mírné spoilery!

Od čtvrtka 23.6. do sobotního rána 25.6. jsme byly v Cardiffu. Celý čtvrtek jsme strávily výletem na Dunraven Bay – Bad Wolf Bay, kde se točily nejen slavné scény z Doomsday a Journey’s End, ale také Time of Angels a Dinosaurs on Spaceship s Jedenáctým Doktorem.
Obrázek
Vrátily jsme se až večer a asi na desátý pokus zprovoznily v hostelu wifi na mobile. Což byl klíčový moment, protože záhy jsme zjistily, že se ten den začalo natáčet v Cathays Parku v areálu Cardiffské university. Byla tam jen Pearl Mackie, ale dobré něco, že jo. Takže jsme přeskládaly páteční plány a po dopolední návštěvě DW Experience (skvělé – lze jen doporučit) jsme se rozhodly místo toulání se po Cardiff Bay přejet rovnou k univerzitě.
Místo natáčení lze prý poznat podle cedulek LSW LOC.
Obrázek
Cedulky jsem našly a také pár vozů s osvětlovací technikou a několik členů ochranky. Včerejší místo natáčení už bylo uklizené, ale daly jsme se do řeči s ochrankou a ti nám vcelku ochotně prozradili, že v parku před univerzitou by se mělo točit až večer, až bude tma. Ale že zrovna teď se pravděpodobně natáčí kousek odtud za rohem. Když jsme se trochu nerozhodně rozhlížely, tak s námi jeden z nich dokonce zašel kus po ulici, aby nám ukázal ten správný roh
Páni z ochranky byli celkově milí. Když jsme jim říkali, že jim závidíme, že asi večer uvidí Doktora, tak pán jen suše odvětil, že on ho přece vidí každý den. Docela dobře se bavil nad tím, že někdo kvůli tomu přijede z ČR.
Za rohem se opravdu natáčelo, teda spíš chystalo natáčení. Z chodníku bylo vidět kousek vnitřního dvorku, kde se stavěly kamery, tahaly kábly a podobně. Herci tam žádní nebyli, ale v malém chumlu whovianů šly zprávy, že pozděj určitě dorazí. Tak jsme si řekly, že obejdeme další zajímavosti v okolí a pak se sem vrátíme.
Po návštěvě úžasného hradu v Caerphilly (Robots of Sherwood, Day of the Doctor a další) jsem se asi po dvou hodinách vrátila k tomu rožku, kde lehce obměněná skupinka whovianů sledovala Pearl Mackie, jak znovu a znovu poskakuje na místě a na povel “Action” se rozběhne někam do hloubi dvorku, kam nebylo vidět. Dokonce jsem ji i vyfotila a měla skvělý pocit že jsem byla u toho. Šeptanda tvrdila, že Doktor by snad měl dorazit později odpoledne.

https://www.youtube.com/watch?v=1KE_pVjHQME
https://www.youtube.com/watch?v=lgOkZPhczjk

Tak jsem se vydala do Cardiff Bay, kterou jsme si s Hankou obešly, a pak se už potřetí vrátily k milému rožku, podívat se, jestli není něco nového. A tam lidi s očima navrch hlavy hlásili, že Peter Capaldi dorazil před deseti minutami, dokonce se zdravil a fotil s fanoušky. Minuly jsme ho o deset minut. To bylo k pláči. No ale tak jsme natahovaly krky do dvorka, jestli z něj nezahlédneme aspoň kousek. A ono jo. Po chvilce se tam mihnul, chudák Pearl pořád hopsala a běhala a běhala (den předtím natáčela prý až hluboko do noci), a pak se ukázali oba – vycházeli spolu ze dvora a vypadalo to, jako by se dohadovali o směru, kterým se mají vydat. Pak zabočili k nám, začali se smát a šli zpět. Zopakovali to dvakrát a pak najednou Doktor zamířil přímo na chodník.

https://www.youtube.com/watch?v=19piPghlY0A
https://www.youtube.com/watch?v=dKrwx0Kb0Oo

Peter Capaldi se usmíval a hned ochotně podepisoval a pózoval před foťáky. Já jsem byla v tu chvíli šťastná, že mě Hanka hecovala, že nemám nic na podepsání, a tak jsem je dnes ráno v DW Experience ukecala, aby mi vyměnili potvrzení o zaplacení z mailu za jejich hezkou vstupenku. Fixu už jsem si musela půjčit, tak vybavená jsem nebyla. Doktor se vždycky zeptal na jméno – pak začal psát Zuzana se “S”. Radši se zeptal, jestli je to dobře, a mě v tu chvíli nenapadlo mu to prostě vyspelovat, tak říkám, že ne, že tam má být Z, ale že to nevadí. Tak otočil vstupenku a napsal to na druhou stranu. Zase špatně. Zase jsem trvala na to, že je to jedno, ale vnutil mi fixu, ať mu to napíšu dobře. Ta mi spadla na zem, ale nějak jsem ji zvedla, a napsala teda své jméno. Spokojeně pak opravil věnování na přední straně. Přítomní Whoviani si ochotně vzájemně přebírali foťáky a fotili. Peter Capaldi se ujistil, že se dostalo na všechny, a vydal se zpět.

https://www.youtube.com/watch?v=fkHoIkDFnoE

Pak jsme pozorovali další opakování té samé scény. Asi za půl hodiny se hlouček poněkud obměnil a pozorný Peter Capaldi vyrazil mezi fanoušky znovu. Tentokrát šla za ním i Pearl. Bylo vidět, že je to pro ni taky zážitek. Prohodili jsme s ní i pár slov, protože kolem ní samozřejmě nebylo tolik lidí jako kolem Doktora. Dělala si srandu, jestli jsme dnes v DW Experince viděli její kostým – což jsme samozřejmě neviděli, protože ho předevčírem odtamtud vzali a měla ho právě na sobě Capaldi zatím vykládal s malými kluky (dětem vždycky věnuje velkou pozornost) a nechal se objímat jednou děsně tlustou Skotkou, která tam byla na vozíčku. Když došel k ní, tak hned vstala, z čehož si dělal srandu, že právě způsobil zázrak. Atmosféra tam byla velice příjemná. Chlapík z ochranky, který se zezačátku tvářil dost nepřístupně, nakonec roztál a usmíval se taky.
Byla už hodně zima, herci mimo záběr dostávali bundy, a my jsme poskakovali z nohy na nohu. Jedna Korejka tam stála celé odpoledne jen v tričku a byla úplně promrzlá, ale taky úplně nadšená. Nakonec to tam začali balit a herce odvezlo auto. Bylo před osmou večer a my jsme se přesunuli zpět k parku počkat na tmu. Jak naschvál to byl jeden z nejdelších dnů v roce a obloha byla úplně jasná.
Ovšem v parku na nás čekalo další překvapení. TARDIS. Nejprve zabalená do modrého igelitu.

Obrázek

Dostat se k ní nedalo, stáli jsme za zídkou, asi 20-30 metrů daleko, ale výhled jsme měli hezký. Pak z ní ten igelit sundali a začali pracovat na dimenzionálním zázraku. Odnesli zadní stěnu, zezadu přistavili velké obdélníkové světlo a místo zadní stěny připevnili obraz interiéru TARDIS. Pohled do otevřených dveří jsme neměli, leda velice zdálky, ale bylo vidět, jak ze dveří září teplé vnitřní světlo.

Obrázek

Při čekání se utužovala dobrá nálada. Lidi se hecovali, kdo má Doktora raději, vyprávěli nově příchozím, jak probíhalo natáčení na dvorku a půjčovali si svačiny. V deset hodin už byla konečně tma a přijeli herci. Na prostranství před univerzitou si nazkoušeli scénu, jak se Doktor smutně (?) opírá o TARDIS, Bill vyběhne z budovy, chvíli spolu mluví a pak Doktor ukáže na TARDIS a Bill vběhne dovnitř. Byl to ten klíčový moment, kdy ji Doktor přizval na dobrodružství? Uvidíme za půl roku 
Pak se přesunuli do budovy dlouho se nic nedělo. Pak natáčeli zvenku horní okna, za nimiž přecházel Doktor tam a zpět.

https://www.youtube.com/watch?v=VcNVicCUGHM

Co se asi dělo uvnitř? Jednou před oknem zahopsal a zamával ven. Pak vyšli ven a Doktor začal trénovat scénu, jak se smutně (přemýšlivě?) opírá o TARDIS. Mezi fanoušky by bylo slyšet spadnout špendlík. Vlastně se nic nedělo, ale bylo to krásné.

https://www.youtube.com/watch?v=4PZW-zhnhxE

Potom začali natáčet Bill běhající z budovy, jenže byla hodně tma a před scénou stálo zaparkované auto – zřejmě schválně, takže moc nebylo vidět. A mezitím už bylo po jedenácté hodině, tak jsme to konečně zabalily a nočním Cardiffem jsme se vrátily zpátky do hostelu.
Druhý den ráno jsem tam ještě před odjezdem do Londýna znovu zašla. V parku byl zřetelný čtvereček, kde stála TARDIS (vydupané to bylo okolo, uvnitř byla tráva zvedlá) a šla se podívat, jak vypadá zevnitř ten dvorek, kam Bill pořád přebíhala. Snad to nevystřihnou a za půl roku to místo poznáme.
Obrázek
No a to bylo naše setkání s natáčením DW v Cardiffu. Bylo to boží.