Diskuze a spekulace o dosud neodvysílaných dílech.
#5256 od Lucka
26 kvě 2017 09:19
Tak toho spojení s Čínou se hodně bojím. Číňani sice dodají peníze a štáb si bude moct mnohem víc, ale Číňani si za budou diktovat svoje podmínky. Kde natáčet, co natáčet... takže se v seriálu můžou začít objevovat čínští herci, prostředí, zvyky, náměty... podle mě by to byl pomalý konec. Bohužel Čína má peníze a v dnešní době jde jen o business. Hnus hnus. Diamantové časy když byl doktor Matt nebo David.
#5259 od Zuzka
26 kvě 2017 10:04
Přiznám se, že jsem ten článek jen proletěla... ale předpokládám, že prodej do Číny znamená, že jim prostě prodají práva a oni ho můžou vysílat. Stejně jak to vysílají v Americe, Austrálii, Kanadě apod. Ne koprodukci.
Asi si to radši přečtu podrobně.
#5261 od Tessuna
26 kvě 2017 13:06
Zuzko, nic víc v tom článku opravdu není, ale taky trochu chápu Lucčiny obavy: že se BBC bude chtít Číně, bohaté to zemi, zavděčit. Nevadil by mi čínský společník ani sem tam nějaká ta návštěva Doktora v Číně, to vůbec ne. Mnohem víc mi dělá starosti čínská cenzura: je to přece jen země, kde se o některých věcech nesmí mluvit. Jestli scénáristi začnou uvažovat stylem "tady do té epizody napíšu Doktorovi krásný monolog namířený proti totalitním... vlastně ne, to by se nemuselo líbit v Číně," tak potom to bude doopravdy průšvih.
#5287 od Zuzka
30 kvě 2017 08:51
Téma lží a totality bude zřejmě v příštím díle The Lie of the Land. Jak jsem se na Pyramidu podle ukázek vůbec netěšila, tak na toto se těším hodně.
Bill vypadá jako Marta, když obcházela zeměkouli.

A doufám, že přehnaná korektnost vůči jiným zemím v DW až tak nehrozí. Na konci třetí série Master jen tak mimochodem odpráskl nabubřelého prezidenta USA (koneckonců v Extremis umřel taky :-) ) a ten byl jeden z mála, který to nerozdýchal ani při vymazání posledního roku. A trh v USA je pro DW určitě nejzásadnější.
#5302 od Zuzka
31 kvě 2017 22:07
The Lie of the Land. První překlad bez kontextu mě napadá Lež na zemi. Což je jak v angličtině tak v češtině dvouznačné a obojí zapadá do tématu totalitní společnosti. A píšu to sem proto, že mě fascinuje, že v obou jazycích je to stejné homonymum.
(podobný příklad je třeba steal --- krást / krást se --- tady je ale aspoň trochu společný význam)
Taky vám to přijde zajímavé?
#5303 od lososmaster
31 kvě 2017 22:32
Já tam teda druhej význam nevidim.
Jestli myslíš jako "ležet na zemi", tak by to bylo Lie ON the land (a navíc bez členu)
#5306 od Tessuna
01 čer 2017 07:48
Ono je to v angličtině nepatrně jinak dvouznačné. Jen nevím, jak ten druhý význam přeložit. Lie of the land je totiž (jestli si to pamatuju dobře) stařičký termín, který souvisí s panovníkem, který právě dosedl na trůn a "zabydluje se" v úřadě: "getting the lie of the land", rozkoukávat se, zjišťovat, co to je vlastně za zemi, který vládne, a tak. Což nejspíš v tomhle případě souvisí s Mnichy a jejich začínající vládou na Zemi. I když jak znám Moffata, ten druhý, doslovný význam "lež" bude taky důležitý. Souhlasím se Zuzkou, že je to naprosto fascinující :)
#5465 od lososmaster
28 čer 2017 17:31
Tak prý Steven prohlásil, jak to dopadne s Bill.
Upřímně, kdo to nečekal už od začátku...
#5473 od Tessuna
01 črc 2017 20:07
Pokud jde o Bill, nic nevím a nechám se překvapit. Netuším, kdo co měl čekat od začátku, protože fakticky nevím. A to se mi líbí.

Ale hlavně píšu, protože jsem zaslechla - to ještě ani není spoiler, spíš nepotvrzený drb - že ve vánočním speciálu by se mohl objevit 1. Doktor. :)
#5474 od Sára
01 črc 2017 21:26
Pokud jde o Bill, taky nemám tucha, jak to skončí. Jen takový nepříjemný pocit, že ani Doktor nedokáže předělat Cybermana zpátky na člověka. Pokud jo, bude dobře ( i kdyby za to měl za to zaplatit vlastní regenerací). Pokud ne, bude to už druhá společnice Moffatovy éry, která skončí blbě. Ponďáci aspoň mohli dožít spolu, byť v minulosti.
Ale Clara-zombie a Bill-Cyberman..chjo,myslím, že si takový osud nezasloužila ani jedna. Já nečekám vždycky happy end, ale možnosti jako alternativní realita, vymazaná paměť nebo prostě "nazdar, vracím se k rodině"mi přijdou o dost lepší teda.