Diskuze a spekulace o dosud neodvysílaných dílech.
#2796 od Citron
12 říj 2015 14:00
Diskuze ke zvěstem o neúplné sérii příští rok. Jeden z aktuálních drbů vypadá zhruba takto: http://www.cultbox.co.uk/news/headlines ... ls-in-2016

Ať už je to pravda nebo ne. Co si o tom myslíte? Měl by si dát seriál na chvíli pauzu?

Já si osobně myslím, že by to rozhodně seriálu prospělo. V roce 2009 jsem samozřejmě moc tímto rozhodnutím nadšený nebyl, ale teď si myslím, že krátký oddech by seriálu jen a jen prospěl.
#2799 od Angi
12 říj 2015 16:45
Show by potřebovala 3 věci.
1. novou společnici/společníka/společníky
2. nového hlavního scénáristu ( Moffat je už trošku ohraný a dost se opakuje. O´Donnel mi v momentě, kde se cukala zůstat v TARDIS hodně připomněla Shonu z last christmas a ja bych rád nějakou větší změnu, než jen barvu vlasů u společnice)
3. až tady bych dal krátkou pauzu. Seriál mívá roční pauzy, dříve končily seriálové série někdy na jaře a na podzim běžela nová série.. čekat rok na doktora mi příjde jako dostatečná doba na to, aby byl divák znovu natěšený.
#2804 od Sillia
12 říj 2015 19:52
Tak nevím, kromě nějaké pauzy to rozhodně potřebuje víc, ačkoli momentálně i pro mě zní snad lépe ta verze se speciálovou sérií.

Vzhledem k tomu, jak moc Doktor ke Claře přilnul, tak by to zřejmě ze začátku vypadalo jako na začátku The Snowmen, kdy Doktor po ztrátě své drahé Amelie Pond odmítal být dále tím samým Doktorem. Jenomže pochybuju, že by mu na tyhle drable znovu dali záhadnou osobu, kterou by se mohl odreagovat a nám osobu, se kterou by cestoval a ta nám dala zpátky Doktora, to by se to opakovalo po dost krátké době a pochybuji, že by vytvořili postavu, se kterou by prostě cestovat musel, z nějakého jiného důvodu, i to je totiž dost podobné.
Takže bych to viděla na:
1. Clařin odchod
2. "Náhodné" setkání s River Song (nebo si ho našla ona/on jí, aby zase pokecal s někým, kdo ho přeci jen nejspíš zná lépe než kdekterá společnice)
3. Pár speciálů jako v roce 2009, každý s někým jiným, kdy se nikdo nestane společnicí (nebo možná tak na dva díly)
*4. A mezitím by mohli najít někoho, kdo by to vzal po Moffatovi
5. Pro sérii potom ještě nechat Capaldiho a dát mu alespoň na jednu sérii jinou stálou společnici (přeci jen, aby během tří let měl jenom jednu pořádnou společnici a jenom pár lidí, co "potkal a minul", to mi přijde až nesmyslné, směšné - k tomu, čím mě teď Clara v poslední době vytáčí jsem se rozepsala v diskuzi u Before the Flood)
#2813 od Hanzzz
13 říj 2015 15:23
Seriálu by určitě prospěla změna a nějaké oživení, ale pauza (nebo rok speciálů) by podle mě byla spíš na škodu. To si mohl seriál dovolit v roce 2009, kdy měl poměrně vysokou sledovanost a špičkové statistiky AI, ale v současné době směřuje seriál spíš do krize a při delší pauze by imho zájem diváků o DW ještě víc opadl.

Oživení by mohl přinést nový showrunner (jak to Moffat vede se mi až tak nelíbí, ale pro budoucnost seriálu je důležité mínění většinového diváka), nový herec Doktora (tady naopak, byť patřím mezi Capaldiho fanoušky a jeho Doktor patří do top 3 mých oblíbených, musím uznat, že oslabení seriálu přišlo z větší části během jeho působení) nebo nová společnice. Připadně změna všech elementů, jako při odchodu RTD a nástupu Moffata.

Zas je pravdou, že vyměnit špičky tvorby seriálu nejde ze dne na den, vyhradit na to nějaký čas a v mezidobí vysílat speciály je proto asi celkem logický krok. Delší pauzu ale raději ne.
#2815 od Tessuna
13 říj 2015 16:16
Mně se tedy představa pauzy - nebo období speciálů - vůbec nelíbí. Možná, kdyby to znamenalo konec Moffatova showrunnerství, ale mně se zdá, že ho to náramně baví a odejít se nechystá. A navíc mám dojem, že se seriál konečně začíná ubírat směrem, který se mi líbí, a zastavit ho na té cestě by mohlo znamenat, že se zase něco změní... Moffata nemusím, ale když bude hodně epizod psát někdo jiný, s nějakou tou moffatovinou na začátku a konci série se (snad) smířím. Capaldi jako Doktor je výborný a doufám, že bude Doktorem ještě hodně dlouho. Clara na konci téhle série odejde a bude hodně záležet na tom, kdo se stane novým společníkem. Udělat pauzu a zaplácnout ji speciály bez stálého společníka je podle mně to nejhorší, co se teď seriálu může stát.
Moc se těším na Capaldiho Doktora bez Clary. (Nic proti ní nemám a netěší mě vyhlídka na to, jak bude Doktor jejím odchodem zdrcený, aby bylo jasno. Jen jsem zvědavá, koho potká potom.) Ještě víc by se mi líbil Capaldiho Doktor bez Clary a bez Moffata. Takže moc doufám, že se dočkáme změny ve vedení seriálu dřív než další regenerace...
#2836 od Zuzka
14 říj 2015 10:59
Já myslím, že ani časově by celou sérii příští rok nestihli. Už letos se vysílání posunulo tak, že skoro splyne s vánočním speciálem. Z čehož plyne, že později skončili s natáčením, tedy později můžou začít s přípravou příštího roku, tudíž kdyby chtěli natočit opět 12 dílů, tak to prostě už nestihnou odvysílat v jednom roce.

Takže pokud se Moffat potřebuje věnovat i jiným projektům, jsou speciály docela pravděpodobné... i když mě osobně by těšila spíš další série. Pokud nehodlají vyměnit celou sestavu (nový showrunner, nový Doktor) jako v roce 2009, pak nemá smysl dělat pauzu, to by spíš ublížilo.
#2842 od Sillia
14 říj 2015 17:10
Když to tak poslouchám, tak mi čím dál lépe zní spíš rozdělená série. Ono by to nemuselo dopadnout snad tak zle, kdyby mu hodili (ať už na začátku nebo v půlce) nějakou zajímavou společnici, tak by to nejspíš i šlo a snad bychom nedostali takový smutek a zatrpklost, jakou nám předvedl Jedenáctý - toho se totiž bojím nejvíc, respektive toho, že to bude delší než jedna nebo dvě epizody až už protrpené tři epizody, víc bych asi nepřežila.