Diskuze a spekulace o dosud neodvysílaných dílech.
#2420 od Tessuna
19 srp 2015 12:52
Zaprvé si myslím, že tady v sekci "spoilery" nemusíš spoilery schovávat; kdo sem vleze, činí tak na vlastní nebezpečí a ví o tom :)

Že by River mohla mít děti - proč ne? Ona a Doktor byli manželé nějakou dobu, dá se předpokládat, že spolu mohli mít děti - pokud v tom není nějaký genetický zádrhel jako třeba že River není tak docela typická timelady.

Ale že by jejich dcerou byla Clara je podle mě nesmysl. Doktor se přece usilovně snaží přijít na to, co je Clara zač - "proklepne" si její minulost, rodiče, všechno. Nezjistí nic zvláštního. Obyčejný stopro člověk.
#2422 od Sillia
19 srp 2015 13:37
Myšlenka, že River má, může mít, dítě, je celkem hezká. Jen k Doktorovi mi to moc nesedí, ale když už jsou manželé, tak to asi pár předsudků maže. Další otázka by byla, jestli by to opravdu bylo Doktorovo, River se jednou zmínila, že chodila s androidem (či tak něčím), takže by mohlo být možné, že chodila i s někým jiným. Ale zase, to všechno je jenom teorie, i když by se mi víc líbila představa, že River a Doktor mají dítě. Rozhodně bych ale chtěla vidět Doktorovu reakci na takové zjištění.
Nicméně to s Clarou je opravdu přitažené za vlasy. Jak už Tessuna zmínila, Doktor si všechno okolo Clary prověřil, takže nechápu, že se ta teorie v komentářích pod videem objevuje tak často.
#2426 od Tessuna
19 srp 2015 22:45
Možná proto, že na Claře je něco, co tak docela nesedí... jako kdyby jejímu příběhu chyběl ještě jeden kousek skládanky, a každý zkouší, co by tak mohlo pasovat, aby to vysvětlilo všechny ty pochybné kousky její zápletky. Já tedy alespoň doufám, že se ještě dočkáme nějaké odpovědi, i když pořádně nevím, jak zní otázka.
Ale předpokládat, že řešením je, že jsou všichni se všemi nějak příbuzní... já vám nevím, někdy se mi zasteskne po classic sériích, kdy všechno nebylo tak propojené superdlouhými story arcy plnými příbuzenských vztahů.
Když už něco, tak by mě bavilo, kdyby Clara byla Masterova příbuzná. Škoda, že máme takovou jistotu, že je Clara člověk... vysvětlilo by to, proč se Missy tak snažila vybrat Doktorovi za společnici právě ji.

Pokud jde o potomstvo River (a možná Doktora), pak nabízím bláznivou teorii (ale od toho tohle fórum je, ne? ;) ) - co když měli dceru... která cestovala s Doktorem dávno předtím, než vůbec poznal River... napadá mě totiž... Mel. Vím, že technicky - a podle audioknih a tak - je Mel člověk, má pozemské rodiče a všechno, ale když si odmyslíme audioknihy:
1) způsob, jakým se seznámila s Doktorem, je poněkud záhadný. Vlastně se potkali tak trochu ve špatném pořadí: Doktor ji poprvé uviděl jako svědkyni u soudu na Gallifrey, ještě než ji vůbec, no, potkal. Připomíná vám to někoho?
2) Potom jsou tu ty vlasy. Jistá podoba s River by tu byla... a to nezapomenutelné ječení. Vlastně mě celá tahle teorie napadla někdy při epizodě Impossible Astronaut, když River říká něco o tom, že ječet vážně umí. A že to je spoiler. Já vím, co tím myslela... ale co když tím myslela ještě něco?
3) Jméno. Melanie - Melody. Podobnost čistě náhodná?

- je to jen nápad, ale pomáhá mi pochopit, kde se Mel vzala v Tardis, a navíc se tím stává alespoň trochu snesitelnou společnicí, protože jinak ji vážně nemusím... :)
#2427 od Zuzka
20 srp 2015 11:33
Hm, River. Mně přijde celá River dost přitažená za vlasy. Hodně se mi na ní líbí setkávání s Doktorem ve špatném pořadí - úžasná myšlenka. Hodně se mi také líbí její povaha. Tím to končí.
Vysvětlení, jak River - dítě dvou 100% lidí - má vlastnosti Time lady - dokonce schopnost regenerovat - je dost chabé. Ani Jenny v Doktorově dceři údajně neměla regenerovat a to má s Doktorem totožné DNA. Prostě se s tím u River těžko srovnávám.
A další věc, kterou tak nějak vytěsňuju, je její manželství s Doktorem. Já mezi nimi prostě ten vztah nevidím. Ne tak blízký. Jsou skvělí parťáci, ale manželé? Asi tak, jak je Doktor ženatý s Alžbětou I. A že by River měla s Doktorem dítě? Pro mě veeeelmi těžko představitelné.
#2428 od Sára
20 srp 2015 17:00
I pro mě. Mně se zdála River vždycky taková zvláštní. Jako postava fajn, ale neobvykle namixovaná. Brala bych spíš čistokrevnou timelady, která čistě náhodou byla v osudovém okamžiku Časové války mimo Gallifrey ( i když ne ze stejného důvodu jako Master) a zůstala tudíž stejným "vyvržencem" jako Doktor.
Anebo čistokrevnou pozemšťanku - dceru Amy a Roryho, unesenou Tichem a vychovávanou, aby zabila Doktora, z čehož by se dalo vytěžit pár napínavých scén, kdy proti ní bude stát nejen Doktor, ale i vlastní rodiče. A následně po nějaké dramatické katarzi by se obrátila a cestovala by s ním, poté, co Rory a Amy zmizeli v minulosti. Byla by správná parťačka, myslím - a navíc by si Doktor nemohl být nikdy stoprocentně jist její loajalitou.
Takhle je na ní nejzajímavější akorát to, že žije s ním žije "v protisměru". To manželství je pro mě jaksi mimo lajnu celé ( ono i s Alžbětou to bylo už trochu přitažené za vlasy).
A Doktor+ River = Clara? Ups! Děkuji, ale ne.
Tak jako se Doktor narodil, aby chránil vesmír (jak jsem si - možná chybně -přeložila z nového traileru), tak se Clara narodila, aby chránila Doktora. To její rozpadnutí na jednotlivé "inkarnace" mi přijde jako vynikající nápad - dost jsem se bavila, když ji "naroubovali" k Doktorům č.1-8.. Otázkou pro mě není její minulost, ale budoucnost. Má-li zachraňovat Doktora, bude se muset semtam objevit i v jeho budoucích životech. Protože Doktor s jakýmkoliv pořadovým číslem bude pořád týž Doktor, o kterého se ona má starat. A to jsem fakt zvědavá, jak si s tímhle scénaristi poradí.
#2429 od Tessuna
20 srp 2015 17:34
Pokud jde o Clařino zachraňování Doktora... není to teď trochu wibbly-wobbly, když celá ta budoucnost, kde Doktor umřel na Trenzalore, přestala existovat - protože neumřel... to je zrovna časová motanice, ve které se nijak zvlášť nevyznám... velikánský paradox: Doktor umřel na Trenzalore - Clara vstoupila do jeho časové linie a zachránila ho ve všech možných inkarnacích - tak ji vlastně poprvé potkal - jenže ona ho na Trenzalore zachránila, dostal novou sadu regenerací, takže tam nezbyla žádná hrobka a časová linie, do níž by Clara mohla vstoupit, takže ho vlastně nikdy nepotkala, takže tam vlastně umřel, takže ho vlastně potkala... a takhle pořád donekonečna... ale v každém případě si myslím, že její zachraňování Doktora se týká jen jeho minulých já, protože se váže k té části časové linie, kde je 11. Doktorem posledním.

S River Song mám taky problém. Je mi zatěžko uvěřit, že má s Doktorem jakýkoli vztah, když jsem neviděla jedinou epizodu, kde by něco podnikali jen oni dva spolu.
#2430 od Sára
20 srp 2015 18:34
Natož, aby spolu spali :D nebo jak se vlastně timelordi rozmnožují....

Ta časová motanice s Clarou je fakt hrozná, ale já mám pořád takový divný pocit, že Trenzalore, kde vstoupila do Doktorovy časové linie (Doktorovo jméno) leží v mnohem vzdálenější budoucnosti, než to, kde dostal další sadu regenerací. Že když Jedenáctý při pohledu na náhrobky kolem říká: "Je to bitevní pohřebiště. Má poslední bitva.", tak nemá na mysli to obléhání Trenzalore a městečka Vánoce(čili poslední bitvu Jedenáctého), ale nějakou mnohem vzdálenější bitvu, "doktorský" Armageddon, v řeči pozemšťanů - konec seriálu.
A Clara přece zachránila i Dvanáctého, třeba ve Flatline ( a počítám, že v 9.sérii se podobná situace určitě vyskytne taky)-. Takže můj osobní názor je, že ji Moffat bude muset doopravdy zabít, (ne jen odstavit do jiné reality, jak dopadla Rose, nebo ji vrátit zpátky s vymazanou pamětí, jako Donnu), aby mohl nabrat pro další Doktory, příp. ještě i pro Dvanáctku, nové společníky. Nemám nakoukané klasické díly, takže netuším, jestli takhle "natvrdo" odpadl i některý z dřívějších společníků, ale u Moffata bych si tipla, že klidně půjde do krajnosti. Ukázal to ostatně už smrtí Dannyho. Ne, že bych to teda Claře přála, protože jsem si ji oblíbila, ale jiné řešení mě nenapadá.
#2431 od Angi
20 srp 2015 19:45
Jen na okraj - v classic se povedlo co si pamatuju zabít společníka Adrica, ale to zas nebylo až tak emotivní, pač v té době měl Doktor v Tardis celou smečku společníků. =)
#2432 od Zuzka
20 srp 2015 19:53
Mně přišlo, že Jenna Coleman už měla odejít, a vánoční speciál Last Christmas měl skončit momentem, jak je Clara stará. Zbytek tam byl přiroubovaný později. Aspoň na mě to tak silně působí. Pokud to byl plánovaný odchod Clary, tak bylo vidět, že zabít ji Moffat nehodlá. Celkově bych řekla, že v Daviesově éře umíralo víc postav než v Moffatově.
Naposledy upravil Zuzka dne 20 srp 2015 20:20, celkově upraveno 2