Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#6491 od lososmaster
09 pro 2018 21:18
A máme tady finále 11. série,

a musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Fakt se mi to líbilo. A teď vymyslet, jak ten komentář pojmu - takže mi to zase bude trvat...

To co bych hodně dneska pochválil je hudba. Ačkoliv ten díl zas tak epický nebyl, tak ta hudba (a občas slow-mo)z něho ten epický příběh sériového finále udělala. Vrátil se Tim Shaw, což jsem upřímně čekal, když jsem viděl tu ukázku. A tady byl podle mě mnohem lepší než v prvním díle - prostě zajímavý padouch. Minulý týden jsem si stěžoval na to, že představili novou božskou bytost špatně. Tak tady jí představili dobře - ti oxové, nebo jak se jmenují dávali smysl v celkovém DWU a byli fakt super (akorát si nejsem jistý, jestli to, že jsou pořád dva znamená, že to jsou oni dva celou dobu, nebo jestli se občas mění osazenstvo, ale vždy jsou jenom dva - takoví Sithi prostě, akorát hodní). Trochu mi připomínali ty postavy z audia Storm Warning, které prostě vytvářeli věci z ničeho.
Celá zápletka s miniaturizovanými planetami až moc připomínala srdcovku The Pirate Planet. Akorát tady to Doktor dost prožívá.

Hodně se řešily character arcy Grahama a Ryana s tím, že chtějí zabít Tim Shawa jako pomstu za Grace a Doktor jim to nechce dovolit. Občas to teda bylo hodně "on the nose", ale celkové to bylo zajímavé, jak se to celé vyřešilo (co bylo možná už trochu moc je, jak Doktor řekne Grahamovi, že je silný, protože ho nezabil - to by fungovalo, kdyby tu stejnou konverzaci neměli už dříve v epizodě).
U Moffata mi vadily dvě věci - "Convoluted plots" a "Everybody lives" momenty. Tak Chibnallovi se celou sérii dařilo se těmhle věcem vyvarovat, tak tady rád nikoho nezabil. A to mi přijde škoda, protože bych chtěl vidět ultrapacifistického 13. Doktora, jak musí někoho obětovat, aby zachránil víc lidí (jako Jack v Children of Earth), a tady mohli obětovat ty dva Oxy a pak by Doktorka měla z toho dilema. No škoda.
Graham jako vždy super, btw.

A teď jdu hledat nějaká výrazná negativa... - Potřebovali ukázat Doktora s granátem, tak to se přešlo hodně rychle a bez podstatného vysvětlení, proč tyhle zbraně použít může - taky na ní Ryan vyjel. (já vim, že tam říkali to, že se tyhle zbraně dají použít i jinak, ale nekritizoval náhodou Doktor ve druhém díle někoho, že má s sebou nůž, který ten držitel ani za zbraň nepovažoval? Takže nůž je větší zbraň než granát, OK.)
Zase klasika - zbytečné používání sonika, ale míň než v předchozích dílech. A nevím, proč bylo důležité, že těch nouzových signálů bylo 9, to už se tam pak vůbec neřešilo.
A další chyby tam úplně nevidím (ale třeba jsem si jich prostě nevšiml)

Jo a ještě chválím za efekty, tady byly asi nejlepší z celé série.

Celkově - zajímavý díl, na finále trochu slabší (asi budou ostatní kritizovat), ale hudba to táhla vysoko a navíc je to DW, takže finále by měla být prostě jen další epizoda. Hodně mě to bavilo, sice to není nejlepší díl série, ale dám krásných 8/10.

A těším se na novoroční díl, kde se podle ukázky bude extenzivně (snad) cestovat časem. A bude tam na Zemi další zakopaný nepřítel
Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
(můj tip je, že to bude Dalek, ale kdo ví)
.
A jedna organizační - za několik týdnů (nejdřív za 3) udělám rewatch a ohodnotím sérii jako celek, ale ještě nevím jestli do toho mám zakomponovat novoroční speciál, nebo ne.
#6494 od Tessuna
10 pro 2018 16:05
To vám byla epizoda - dobrá, solidní, jaksi... optimální. Ale zanechala ve mě plíživý pocit, že jsem od ní čekala mnohem víc. Bitvu, to zaprvé. Když pojmenujete finále série "Bitva o Ranskoor av Kolos," tak bych prosila taky trochu té bitvy, a to si na bitevní scény v čemkoli vůbec nepotrpím.
Myšlenka, že Uxové byli tak děsně naivní a zbaštili Timovi, že je jejich bůh, a nezpochybňovali jeho autoritu, ani když jim přikazoval ničit planety, je dost pochybná.
A i když se z Tima Shawa vyklubal docela fajn padouch, i když efekty a hudba a všechno bylo v pořádku, něco mi tam chybělo. Něco velkého a epického a patetického a dojemného, prostě - něco víc. Asi jsem si zvykla od finálových epizod nějaké to "něco víc" očekávat, a zmínka o ukradených planetách a Tardis vlekoucí Zemi zpátky na její místo zapůsobila jako připomínka, jaký v tom je rozdíl.
Abych jen nerýpala, Graham zářil. Samozřejmě od něj bylo pitomé chtít Tima Shaw zabít - a věděl to - a celá ta jeho konverzace s Ryanem mě dostala. A pak jsem se fakticky hodně bála, protože když nějaká fiktivní postava vyřkne větu "Hned tě dohoním," v devíti případech z deseti to znamená její definitivní a naprostý konec. Je to zajímavý fenomén, se kterým jsem si sama tu a tam hrála, nechala jistou postavu říct tahle zkázonosná slova a pak ji drze nechala přežít. Tehdy mi to připadalo ohromně originální. :)
Čistě hypoteticky, zmrazit Tima Shaw znamená koledovat si o problém. Za několikanásobnou planetární genocidu si zasloužil být postaven před soud. Chápu Doktorčin postoj, že brát spravedlnost do vlastních rukou není cool, ale co jí zabránilo naložit ho do Tardis a odvézt na Shadow Proclamation? Od toho tu snad vesmírná policie je!
A to je všechno, co mě zatím napadá, i když nevylučuji, že si ještě na něco vzpomenu. Každopádně: na finále série mi to přišlo trochu nemastné, neslané. Prostě jen další epizoda. Třeba bude epický alespoň speciál. :)
#6495 od Zuzka
11 pro 2018 22:45
Mňo. Celkový dojem - slušná běžná epizoda. A jako už několikrát v této sérii - návrat ke klasickému DW.

Mínusy - asi jsem čekala něco epičtějšího, taky doufám, že něco kápne v novoročním speciálu. Jak jsem byla celou dobu ráda, že se furt nezachraňuje vesmír, tak tady mě úplně potěšilo, že tady šlo aspoň o celé planety:-). Jak psala Tessuna, nazvat díl Bitva o xxx a pak bitvu jaksi vynechat je dost podivné.
A málo se běhá. Fakt málo. A běhání mi chybí.
Taky mě mrzí, že Doktorka, i když se zlobí, pořádně nezvedne hlas. Já bych ji tak ráda viděla rozčilenou na padoucha křičet! Trochu víc explicitních emocí by mě fakt potěšilo.
Způsob, jakým se Tim Shaw nechal zneškodnit byl až trapný. Copak tak spoléhal na to, že jej ochrání Uxové, že je úplně bezmocný proti jednomu dědovi se zbraní? To poněkud sráží jeho děsivost.
Yaz se profiluje jen jako Doktorčina dobrá kamarádka - což je tak nějak nudné a nemastné neslané, sorry, Yaz.

Plusy - bavilo mě to. Uxové byli hodně zajímaví a načrtnutí tak akorát. Postupný návrat paměti toho kapitána byl chytrý tah. Bylo milé vidět návrat padoucha z první epizody, hezky se to zarámovalo, líbilo se mi, že vlastně házel vinu za své padoušské skutky na Doktorku. Dobrá hudba (i když se mi stejně pořád stýská po Murray Goldovi).
Doktorova flexibilní pravidla o zbraních mě rozesmála. Opět mizerně střílející sniperboti jsou správně konzistentní:-)
No a Graham. Už jsem psala, jak toho chlapa miluju? Byl prostě perfektní. Sice bych si přála, aby Tim Shawa opravdu zastřelil a měl z toho dobrý pocit, ale to jsem asi v jiném žánru :-) Ryan taky palec nahoru. Vidět ty dva interagovat spolu i s Doktorkou je radost.
#6496 od bublifuk.k
14 pro 2018 01:19
Jako jo, takový standardně slušný, některé věci raději nedomýšlet (jak se třeba Ryan vrátuil do budovy? Doctorka před tím zasonikovala. A jak se dostali z budovy?)... Jen mi to celé přišlo, jako když přijede na venkovskou tancovačku místní metalová kapela a maskuje před máničkami z okolí svou tuctovost tím, že se pokusí o ohnivou show ve stylu Ramstein Revival.
Díl skončil a zapomínám na něj stejně jistě, jako kapitán bez neurotentonoce.
#6497 od naheCZ
14 pro 2018 11:02
Epizoda vyloženě špatná nebyla, ale od finále bych čekal prostě víc. Rozhodně lepší, než většina ostatních dílů v téhle sérii. Trošku už mi leze na nervy to s tím neubližováním nepřátelům, už je to vážně ohraný. Díl obsahoval několik nelogičností/chyb, většina z nich tady padla, takže je nebudu opakovat. Celkově bych to viděl na takových 6,5/10.
#6498 od Sillia
16 pro 2018 03:11
Ve výsledku to bylo lepší, než jsem čekala, i když je taky fakt, že jsem nečekala moc. Ale zrovna to, co by nejeden čekal od dílu s názvem Battle of..., se nějak pozapomnělo a neukázalo. I tak to ale celkem odsýpalo, záporák sice nepřekvapil, ale jeho provedení už celkem ano, konečně jsme tady měli záporáka, který byl zvládnutý vlastně celkem dobře, a hlavně byl záporák s motivem, který jsme mohli poznat. I příběh tady měl nějakou linku a nezdál se spíš jak pozadí pro osobní dramata postav, ty sice nechyběly, ale nepřebíjelo se to. Děj ubíhal rychle a byl i zajímavý... Takže pěkná epizoda, na finále trochu slabší, ale pěkná.
#6499 od Mark
17 pro 2018 18:47
Tak nadpriemerná epizóda ale neviem sa zbaviť pocitu že tomu niečo chýba. Čakal som od posledného dielu niečo viac epické. Potešili ma narážky 9. Doctora :) Ako Moffat sa bál zabíjať postavy a keď už tak ich musel oživiť (Clara ale to sa vlastne nestalo :D ) ale Chibnall to zatiaľ doťahuje do ešte väčšieho extrému. Čakal som že to Tim Shaw neprežije a uväzniť ho mi príde dosť riskantné. Možno tá Chibnallova päťročnica sa točí okolo neho :?: