Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#6354 od Citron
22 říj 2018 21:13
Stále nechápu, co se tu řeší s tou zbraní. Však ta zbraň toho chlapíka poslala do jiného století, ne? To je řešení, se kterým myslím ani Doktor nemá moc problém. Ta nezodpovědnost s tou zbraní minule mi přišla teda horší :D
#6357 od Zuzka
22 říj 2018 22:23
Rasismus tady zvládli velice pěkně - jak s Rosou, tak hlavně se společníky - scéna na ulici, v baru, v motelu... je zajímavé vidět společníky v DW mít strach (nebo aspoň trochu strach) - obvykle je nerozhodí děsivý mimozemšťan hrozící zničit planetu (že, Claro), ale tady byla Yaz pořádně nervózní, zda si může v autobuse sednout - na Zemi, v USA, ve 20. století. To je vyjímečné.

Proti edukativním historickým dílům vůbec nic nemám, naopak beru všemi deseti. I když tohle byl docela neobvyklý koncept, kapku jako v Pompeiích, kdy proti své vůli musela posádka TARDIS udělat něco, aby dějiny zůstaly nezměněné.
Hodně doufám, že Kraska ještě uvidíme - jeho motivace nebyla vůbec vysvětlená. Navíc fešný herec s vortex manipulátorem. Když se objevil, zajásala jsem - nový (negativní) Jack! Vlastně jsem doufala, že je to nějaký odrodilec časové agentury a DW se tady propojí s Torchowoodem. Nestalo se a Krasko byl nakonec docela marný, soupeření o to, kdo udělá malinkou změnu a kdo komu co pokazí, není moc DW styl. Vnímala jsem to víceméně jako docela trapné pobíhání sem a tam. Ale myslím, že na další podívání už se tím budu bavit.

Graham - miluju ho od začátku a čím dál víc. A zase zúročil to, že býval řidič autobusu :-)
Ryan - lepší než v předchozích dílech, jeho slabost pro mačkání čudlíků na různých přístrojích/zbraních začíná být hodně vtipná
Yaz - to je naše "Hermiona", v pohodě
Doktor - je báječná - dialogy s Kraskem měla parádní, skvěle předvedla bezmoc proti rasismu - její výraz v těch situacích, kde to někdo schytával za barvu kůže, stál za to (nakope zadek nejdrsnějšímu emzákovi, co chce zničit vesmír, ale proti bílému buranovi nevystoupí, protože to nemůže být její věc, i když jí to moc vadí - asi se poučila z Thin Ice)
Nadužívání soniku mě rozčiluje a TARDIS se na další pohled vevnitř moc nevylepšila. Písnička mi nevadila. Tož tak.
#6358 od Oqapo
22 říj 2018 22:23
Musím říct, že z těch třech dílů 11. série, co zatím máme, se mi tenhle zatím líbil nejvíc a to jsem měl ze začátku obavy, jak už několik z Vás psalo, že se do toho prostřední bude tahat dnešní "korektnost", morální poučky atp, podobně jak se to párkrát stalo v dílech s Bill. O to pak lepší pocit jsem z epizody měl, protože působila autentičněji k tehdejší době. Ano, jak už bylo zmíněno, bylo tam několik nelogických nedotažených věcí, jako například šeptání v autobuse, kdy se hlavní postavy tajně domlouvají na svém plánu, ve kterém figuruje Rosa, přičemž ta sedí v sedadle hned za nimi a zjevně je asi úplně mimo nebo hluchá, že je nevnímá.

Ale zachránilo to zajímavé prostředí, to vždy dodá atmosféru. Fajn byla i hudba od Akinoly, čímž se dostáváme k té popové břečce na konci. To mi dost zkazilo pocit z té epizody, nemyslím si, že je vhodné tohle používat v DW, spíš jsem si už připadal, že sleduju nějaký tuctový americký cosi. To bylo totiž snad poprvé, co byl takhle narvaný nějaký popový (s)hit do soundtracku DW.

Co se týče záporáka, vzhledem k tomu, že znal TARDIS a měl nějaké tušení o co jde, už jsem se divil, že by tak rychle do seriálu vrátili Mastera. Po zmínce o věznici jsem si zase naopak vzpomněl na River. Ale vzhledem k tomu, že dostal své jméno, bude se jednat asi o novou postavu, což je fajn, protože se ti záporáci v posledních sériích tak nějak moc opakovali. Souhlasím s tím, že to zařízení byl pouze teleportér, vždyť Missy měla něco podobného. Souhlasím taky s tím, že tu postavu ještě uvidíme, jinak by to opět působilo dost nedotaženě.

Co se týče další epizody, pavouci by mohly být dobře využiti ve stylu, že něco mimozemského ovlivňuje jejich chování, to by mohlo být zajímavé. Ale mám trochu obavy, jestli nepůjde o nějakou Killthemoonovinu nebo Daviesovinu ve smyslu - na Zemi přiletí jakási mimozemská pavoučí královna. To je ale náhoda, že evoluce na jiných planetách funguje zřejmě dost podobně.
#6360 od Zuzka
23 říj 2018 13:13
Googlila jsem si tu závěrečnou písničku. Rise up od Andry Day - černošská zpěvačka. Obsah písně je mířený na ty, kteří čelí nějaké formě útlaku - sociálního, rasového či jiného a je to pro ně těžké. Povzbuzuje je, aby to nevzdávali, měli vůli, měli naději, drželi při sobě, věřili, že bude líp.
Tématicky se ta písnička k té epizodě dost hodí, ne?
Taky je možné, že ji autoři poslouchali během psaní a přišlo jim, že to prostě sedí do vyznění, do pocitů z té epizody...

A není to poprvé, co je součástí DW soundtracku zpívaná píseň. Za Tennantovy éry to byl Song for Ten a Love dont roam (ačkoliv mám pocit, že složil Murray Gold přímo pro Desátého Doktora).
#6362 od Sára
23 říj 2018 21:20
Já jsem spokojená. Jsem ráda, že se seriálem zase mihla nějaká skutečná historická postava, děj docela odsejpal a vtáhnul mě, takže jsem neměla ani čas řešit detaily. Ostatně, řekla bych, že nedotaženosti tentokrát z epizody až tak výrazně nečněly.
Trošku moc se tam mluvilo a opakovala nějaká historická fakta, ale pro nás, co jsme o Rose Parksové slyšeli v životě míň než nic (narozdíl od M.L.K.), to bylo celkem poučné.
Líbí se mi, jak smečka společníků dobře spolupracuje - s Doktor i spolu vzájemně. Měla jsem zpočátku strach, že jich bude moc, ale zatím si nijak nepřekážejí, naopak doplňují se (Yaz pořád trochu bezbarvá) - a žádný z nich zatím nekřičí- Doktore, zachraň mě!, takže Třináctka má čas věnovat se důležitějším věcem.
Taky jsem zadoufala, že do DW prolne něco(někdo) z Torchwoodu, no nic. Krasko mě bavil, a věřím, že se s ním ještě potkáme. Připadal mi jako ten týpek, co ho pošlete do minulosti a on najde fígl, jak se odtamtud dostat rychle a bez ztráty kytičky. Nepochopila jsem ovšem, jaký měl důvod rejpat do historie zrovna takhle - že by měl něco proti černochům? (chlap z budoucnosti a nejspíš i z jiné galaxie? proč, proboha?). Ale viděla jsem díl jen jednou, třeba při opakovaném zhlédnutí mi to docvakne.
Inciály na kufru mi nedávají spát, ale nic mě k nim zatím nenapadlo. Jestli ale Chibnall rád sahá do klasických sérií, mohl tam vylovit i tohle.
#6363 od Oqapo
28 říj 2018 19:15
Googlila jsem si tu závěrečnou písničku. Rise up od Andry Day - černošská zpěvačka. Obsah písně je mířený na ty, kteří čelí nějaké formě útlaku - sociálního, rasového či jiného a je to pro ně těžké. Povzbuzuje je, aby to nevzdávali, měli vůli, měli naději, drželi při sobě, věřili, že bude líp.
Tématicky se ta písnička k té epizodě dost hodí, ne?
Taky je možné, že ji autoři poslouchali během psaní a přišlo jim, že to prostě sedí do vyznění, do pocitů z té epizody...

A není to poprvé, co je součástí DW soundtracku zpívaná píseň. Za Tennantovy éry to byl Song for Ten a Love dont roam (ačkoliv mám pocit, že složil Murray Gold přímo pro Desátého Doktora).

Tak jako tak se asi neshodneme. Ta píseň za Tennanta, jak jsi sama napsala, je od Murraye Golda a není to takový rádiový pop jako "Rise Up". Oni vůbec to letos s tím popem hrozně přehánějí, vzhledem k tomu, že cpali Macklemora nebo co to bylo snad do každé upoutávky.
#6375 od Ironside11
30 říj 2018 23:14
Z dosavadních dílů 11. serie se mi asi líbil nejvíce.
Nemohu si pomoci ale během sledování tohoto dílu se mi v hlavě honili dvě věci:
1) nevím vůbec proč, ale hned se mi vybavila epizoda The Aztects ( jedna z mých nejoblíbenějších z této éry)
2) Říkal jsem si že si dokážu představit v této epizodě místo 13th 5th a místo Yaz Nyssu. Možná je to tím, že se střídají momenty, kdy mi třináctka přijde podobná 10, pak na chvilicku 11, pak 5 a dále zase 10. Myslím že Jodie potřebuje ještě trošku čas, aby se našla.

Nejlepší scéna: Rose v autobuse. Zdrcující, famózní chvíle, podtrhnutá úžasnou písní. Vzpomněl jsem si hned na Vincenta v galerii a stejně jako když jsem sledoval jeho, i teď jsem se bránil slzám.
Hodnocení: 8(8,5) z 10
#6387 od mars6
11 lis 2018 10:04
Ztracený scénář ze seriálu Timeless? Přesto zatím nejpovedenější díl.