Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#6325 od Zuzka
12 říj 2018 22:01
Nebyla to wow epizoda a nebylo to ani zklamání. Nejvýrazněji na mě zapůsobila celková atmosféra - opravdu jako něco z Torchwoodu. Své dělá i hudba. Docela hodně pomáhala napínavým částem. Ale asi se mi bude po orchestrálních epických melodiích stýskat.
Společníci se mi líbí, z nějakého důvodu jsem nadšená, že Graham je bývalý řidič autobusu (ještě jsem nezanalyzovala, proč se mi to tak líbí). Ryan je docela v pohodě, doufám, že nebude v budoucnu moc trucovitý, a Yaz je taková hodná holka, ta se mi líbí asi nejmíň. No ale pořád docela fajn a vypadá to, že mají spolu bezva chemii. Ono vůbec není špatné, že se všichni už znali.
Jodie to zvládla hezky. Výrazem míří někam k Tennantovi, což je za mě plus. Těším se, až ji uvidím v dalších dílech. Akční skoky na jeřábu mi přišly super, bála jsem se o ni. Na druhou stranu, předtím se očividně zřítila někde z oběžné dráhy a nic se jí nestalo - tyhle momenty mě v DW neskutečně štvou. Je fajn, že jsme měli rok na to strávit, že Doktor regeneroval do ženského těla. Už to beru prostě jako fakt a nemám s tím problém.
#6326 od Sára
13 říj 2018 10:11
To bylo před rokem na různých fórech výkřiků: Doktor-ženská? Nikdy!!Zabili seriál! Už se na to nikdy nepodívám!!! :D
No a teď ji tu máme a je...dobrá. Velmi uvěitelná.Mající vlastnosti, které tak nějak u Doktora očekáváme. Sympatická tvář. Žádné pózy, žádné šťárání se v tom, že je ženská (prosím, ať to tak i zůstane!)
Podobnost s Desátým? Proč ne. Všichni si neseme dědictví předchozích generací, u Doktora tedy inkarnací, takže počítám, že časem prosákne i někdo další. Už ta výroba soniku mi připomněla kutila Třetího, ovšem natočení a sestříhání z toho udělalo jeden z nejlepších momentů epizody.
Hudba? Žádnou jsem nevnímala, jasný důkaz, jak organicky zapadla do kontextu díla (ale tajně doufám, že se dočkáme i patetičtějších kousků jako byl třeba Song of Freedom- z toho mi jde vždycky mráz po zádech).
Společníci? Přijdou mi jako fakt nesourodá trojka (vivat BBC korektnost!), ale snad jim to bude fungovat. Yaz - naprosto nezajímavá, zatím. Graham - dík tomu, že je mi věkově nejblíž, tuším, že bude možná malinkou brzdou v soukolí Doktorových akcí (opatrnický a moc toho nenaběhá- soudím dle sebe :D ). Ryan - ten jediný mě trochu zaujal. S jeho handicapem problém nemám, těším se, že to bude zdrojem pár horkých chvilek v ději. Přijde mi takový mile urputný.
Záporák? Jednorázovka, doufám.Nikterak originální, lehce lízlý Ledovým válečníkem, nijak děsivý (ani s těma zubama, sorry).
Celkově: Jako úvodní epizoda to dějově šlo, entrée se nové Doktorce vydařilo.

Mmch: Při debatě o téhle epizodě na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=ZLqes1vvE1c padl takový návrh mluvit o Třináctce jako o "té Doktor" (podle vzoru "ta Ester"). Přijde mi to jako výborný způsob, jak obejít české přechylování, takže to asi budu používat. Ostatně - pokud se nepletu -kdysi strašně dávno byly i u nás lékařky oslovovány "paní doktor".
To je asi tak všecko. Teď si to pustím podruhé, vykašlu se na příběh a jdu se rejpat v detailech :D
#6373 od Ironside11
30 říj 2018 22:54
Tak jsem se KONEČNĚ dokopal k ohodnocení dosavadních dílů 11. série

Doctor: Jodie JE Doktor(ka), tedy alespoň tak to cítím. Nebudu, obával jsem se jestli to zvládne a ona to zvládá úctyhodně

K epizodě: Epizoda se mi velice líbila, měla své osobité kouzlo a popravdě se mi na poprvé líbila více jak např. Eleventh hour. Co se týče záporáka- já jsem spokojený, takový DW Predátor. Myslím si že pokud na této rase zapracují, tak má potenciál postupem času se stát kultovními nepřáteli Doktora. Také se mi líbilo představení společníků.
Co se mi nelíbilo: Tma-jak bylo řečeno již výše, celá epizoda je tmavá, zároveň si však uvědomuji, že to svým způsobem pomáhá vytvářet atmosféru. Dále se mi také nelíbilo jak se Doktor obořila na toho jeřábníka, myslím si že to bylo přehnané, ale je to odpustitelné :lol:

Celkově hodnotím 7,5 (8) z 10