Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5517 od Ironside11
06 črc 2017 11:12
Podle mne vánoční speciál bude o tom, "proč regenerovat". 12th řekl že se nechce změnit a pokud se nepletu, tak 1st to také řekl.

Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
12th potkává 1st v ledovém prostředí a podle mého to je Antarktida během událostí Tenth planet chvíli předtím než Doktor regeneruje.
#5518 od Kave
06 črc 2017 18:24
Ironside: Já jsem z těch Nardolových narážek na to, že kam přijde, začne z pochybnými obchody (nebo něco v tom smyslu) a že byl dřív modrej, usoudila, že je to Dorium Maldovar, takovej ten modrej, tlustej, co má hlavu v krabici.
#5523 od vojza
08 črc 2017 13:02
Wow, prostě Wow ! Skvělá epizoda plná geniálních dialogů, originálních nápadů a hlášek zasazená do výborného prostředí. Abych to shrnul, bylo skvělé a určitě se přidávám ke všem, kdo se nemůžou dočkat vánoc. Jenom celkem škoda, že se nakonec Moffat nerozhodl pro tři regenerace najednou to byl mohl být super záběr, jak se stříhá s jednoho regenerujího time-lorda na dalšího. Stejně mu nikdo neuvěří, že Master je vážně mrtvý a všichni čekají jenom, jak a kdy se vrátí.
#5524 od Angi
08 črc 2017 20:26
Vojzo, můžeš mi prosím vypsat alespoň pět těch originálních nápadů?
#5525 od Wanderer
09 črc 2017 12:33
Tak mě napadlo-nejsnazší vyřešení Masterova dilematu by v tuhle chvíli byla regenerace před Missy (kterou jsme neviděli ani začínat), a ta by pak měla šanci vyrovnat se s tím, že v příštím životě umře.
#5526 od Lonelydreamer
09 črc 2017 13:36
Já z toho mam dost smíšené pocity. Byly tam momenty, které se mi líbily a momenty, které mi až tak nesedly. (Heather a záchrana Bill... nevadilo by mi to tolik, kdyby to zabíjení a následné komplikované zachraňování či polo-zachraňování postav už nebylo u Moffata trochu ohrané.) Celkově jsem měla dojem, že většina zajímavých nápadů, co se týče děje, byla vyplýtvána v minulé epizodě a tady se to Moffat snaží zachránit tím, že nás utluče emocemi. Což místy funguje hůř a místy líp. Ale Interakce mezi Mastery mi celkem sedla, většinou. A potěšili mě z Prvním Doktorem. Četla jsem spekulace že se tam objeví a mam radost, že se trefily. Pokud se Vánoční speciál povede, tak by to mohlo být příjemné rozloučení.

Ironside11 píše:Podle mne vánoční speciál bude o tom, "proč regenerovat". 12th řekl že se nechce změnit a pokud se nepletu, tak 1st to také řekl.
Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
12th potkává 1st v ledovém prostředí a podle mého to je Antarktida během událostí Tenth planet chvíli předtím než Doktor regeneruje.

'Proč regenerovat'. Jo, taky čekám něco takového. A tím co píšeš do spoileru jsem si skoro jistá. :)
Naposledy upravil Lonelydreamer dne 05 srp 2017 18:45, celkově upraveno 1
#5527 od vojza
09 črc 2017 17:38
Angi píše:Vojzo, můžeš mi prosím vypsat alespoň pět těch originálních nápadů?

Je pravda, že nejsem až zas tak náročný divák a to co mě přijde originální může ostatním přijít ohrané. Originální mi přišlo využití prostředí obří lodi k vytvoření mnoha různých světů, které mají odlišné časové vnímání. Asi se dá říct, že je to v podstatě věcí prvního dílu, až tady mi to přišlo, že se s tím faktem dobře pracovalo. Zpracování Bill uvnitř cybermanského těla mi přišlo taky velice originální, ikdyž je motiv "super ted' se sama sobě hnusím, jak s tím budu žít" hojně používán, tak tady byl podán jinak. Uvěznit společnici uprostřed hlavního boje do nepřátelského těla, aniž by si toho byla vědoma a pak s tím pracovat mi přišlo nápadité. Víc jich ted' nemám, ale jsem si jistý, že kdybych se koukl znova najdu tam toho dost, co bych já za originální považoval. Nicméně říkám, že určitě věřím, že každému přijde originální něco jiného.
#5530 od Angi
09 črc 2017 20:13
Ju, to první je spíš záležitost prvního dílu, ale rozhodně skvělý nápad. Mám dost slabost pro příběhy kolonizačních/generačních obřích lodí.. A to druhé by bylo super, kdyby nebyla už Suffle Girl v Asylum of the Daleks. Pravda, tehdy ještě to nebyla společnice, ale stejně.. Používání nápadů z klasických sérií by mi nevadilo (a třeba to tam taky někdy bylo, nevidel jsem žádný díl 2x), ale takhle kopírovat sám sebe, co je víceméně ještě "čerstvé" (pro mne jo) to mi epizodu spíš kazilo. Ale ano, pro každého je originální něco jiného a nikdy se nic nebude líbit všem. Je fajn, že lidi mají na stejnou věc různé názory.
#5538 od Zuzka
14 črc 2017 09:58
Já jsem byla dojatá. A to je dobré, ne?

Master a Missy mě bavili děsně (kromě toho "dirty" vtípku, kdy se na sebe někde v půlce tiskli). Vtažení Simmova Mastera do děje byl výborný nápad, protože jinak si myslím, že by to mezi Doktorem a Missy tak nefungovalo. Missy by se nemohla chovat tak obojetně - občas padoušsky/občas empaticky. A když by se pak rozhodla být dobrá, tak by z toho byli lidi spíš znechucení. A každý čekal, že nakonec podrazí Doktora. Takže přítomnost Simma naplnila potřebu Zla a Missy měla volné ruce k váhání a ukázce i druhé stránky Masterovy osobnosti. (k debatě o originalitě - tohle by zařadila k origináním prvkům)

Další velké plus - máme tady finále a Doktor nezachraňuje vesmír/čas/planetu... zachraňuje pár desítek náhodných lidí. A může kdykoliv zdrhnout do TARDIS. Ale neudělá to, protože je Doktor, je tady a může jim pomoct...aspoň trochu, aspoň na chvilku. Vlastně velmi jednoduché - je to esence toho, co je to být Doktorem. Bez vybuchujícího vesmíru za zády. Za to jsem moc vděčná.

Bill - ano, je to kopie osudu Clary - až mě překvapilo, že tak očividná. Ale jako většina, tady to vnímám mnohem patřičnější a v kontextu série.

Líbila se mi režie Rachel Talalay. Způsob, jak natočili a prostříhali Doktorovu řeč k Masterovi, byl působivý.

Nepochopila jsem ale, proč Doktor odmítá regenerovat? U Desítky se to dlouho budovalo, že nechce zemřít. Ale proč Dvanáctka? Copak má něco rozdělaného, od čeho nechce odejít?

Kave: jasně, Maldovar - nemohla jsem si vzpomenout, ale sedí to přesně.

Shrnuto: Minulé finále pro mě bylo jedno velké Cože? Tohle bylo: Óóó, hezké.
#5539 od Tessuna
14 črc 2017 11:01
Jestli je Nardole Maldovar, tak to vyvolává několik otázek: Proč už není modrej? Jak získal tělo (když jsme ho viděli naposledy, byl jen hlava v krabici)? Jak se dostal do služeb River (a hlavně, proč?) Když v Husbands of River Song přišel o hlavu, proč neřekl: Ale ne, už zase!? A vůbec, proč nekomentoval hlavu Hydroflaxe nějakou vtipnou poznámkou? - ale hlavně mi přijde, že má tak odlišnou povahu, že by se mělo spíš jednat o dvě různé postavy. Možná by mohl být Maldovarův příbuzný. A možná by se mi spíš líbilo, kdyby měl vlastní příběh...

Pokud jde o Bill jako kopii Clary, tak mě spíš napadá, že si Moffat řekl: tak s Clarou se mi to úplně nepovedlo tak, jak jsem chtěl; zkusím to znovu s novou společnicí, tentokrát pořádně! - a myslím, že s Bill se mu ten příběh povedlo vypovědět líp.

Zuzko: nemyslím, že Doktor mohl kdykoli zdrhnout do Tardis. Jak vysvětloval Missy, než by se tam dostal, Cybermani by měli moc času na to vymyslet mazaný plán, jak mu v tom zabránit. Nebýt Pilotky ex machina, nikdy by se tam nedostal.
Odmítání regenerace mi k němu sedí, i když se to tentokrát nijak nepředesílalo a nenastiňovalo. Dvanáctku spousta věcí štve; myslím, že ho štve a unavuje i tohle - už ho prostě nebaví pořád se měnit. Kdo by se mu divil? A tak k tomu zaujal přístup, který je velice "skotský" - naježil svá bojová obočí a začal si stěžovat, a to důkladně.

U Mastera a Missy mi snad ani nevadilo, že to bylo trochu "dirty" jak říkáš. K nim to sedí. U Doktora si něco takového představit neumím (ani kdybychom se v budoucnosti dočkali Doktorky a ta se potkala s některým s Doktorů), ale Master... musím přiznat, že mě to vedlo ke krátkému zamyšlení, nakolik je něco takového vlastně společensky nekorektní, když Mastera přitahuje - nu, on sám. Není to vlastně "jen" narcisismus? - samozřejmě pro timelordy je výrazně "nekorektní" už jen potkat svoje já z jiného času, takže ti by při shlédnutí téhle epizody nejspíš omdlévali odporem... Ale myslím, že u nás pozemšťanů je ten instinkt "tohle je špatně" způsobený tím, že nejsme zvyklí přemýšlet o paradoxech cestování časem a dva lidé, kteří jsou si takhle podobní, nám nejvíc ze všeho připomínají dvojčata - a pak máme pocit, že uvažují o incestu - fuj. (Tohle téma jsem původně nechtěla rozebírat, ale nějak si nemůžu pomoct, otázka morálky v mimozemských společnostech mě fascinuje).