Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5504 od lososmaster
04 črc 2017 15:39
No třeba ještě bude.
#5505 od Angi
04 črc 2017 15:41
Jinak doufám, že první Doktor - tedy ten nejmladší, nejméně zkušený, co toho nejméně viděl a zažil - se nebude snažit dvanáctku/ nebo třináctku, mentorovat. Aby mu pomohl vzpomenout si, kým byl a jaké měl původně motivy.. ale ne poučování, snažně prosím.
Jinak jestli můžu, zkopíruju sem hodnocení nějakého bublifuka z Edny, protože to vystihl daleko lépe, než já.
Bublifuk:

Líný scénář. U Bill (celé to přijímání sebe jako Cybermana zvládl Moffat mnohem lépe u Souffle Clary – Daleka), u zápletky (která si ze speciální teorie relativity bere jen to co se jí hodí), u Nardola (ale třeba se k tématu ještě vrátí) – vlastně celý ten díl je jen variací na díly předchozí (Doktor brání vesnici, companion (Pinky) Cybermanem, motiv slzy…). V podstatě jediné, co jsem si celou dobu říkal, bylo: „Sakra, Claro, teď ses měla dívat. Tohohle chlapa jsi dokola peskovala jak je hnusnej a zlej a nezodpovědnej a že jen utíká!“ Postava Bill si zasloužila důstojně umřít, ne podobné deus ex machina (které jsme, ehm, opět někde viděli, že?). Jednoduše, za mě to finále je těžké zklamání, ale nemůžou za to ani Bill, Nardol, Master, Missy – a už vůbec ne Doctor.
#5506 od Tessuna
04 črc 2017 15:48
Mě nepřekvapuje, že to Missy nečekala. Master je přece po všechny své inkarnace proslulý hlavně snahou přežít, vždycky a za všech okolností - i v Last od the Timelords "odmítl zregenerovat" jen proto, že měl v záloze plán, jak zase ožít, až u toho nebude Doktor. Takže mi to připadá docela mimo charakter, že zrovna Master, který vyčerpal všechny původní inkarnace a potom dělal všechny možné a nemožné věci, aby přežil dál a dál a nejradši by byl dosáhl nesmrtelnosti, tady doslova páchá sebevraždu. Ale když to rozpitvám, dává to smysl: Mastera charakterizují dvě věci: být padouch a přežít za každou cenu. Tady se dostanou do konfliktu a on si musí vybrat: přežít za každou cenu, i za tu, že přestane být padouchem? - proto je to tak krásně tragické. Ale Missy, která věřila, že sama k sobě se snad může otočit zády, se úplně nedivím... a stejně si myslím, že to přežila.
#5507 od Sillia
04 črc 2017 17:31
Z tohohle mám tedy velice smíšené pocity. Na jednu stranu jsem si díl opravdu užívala, užívala jsem si linku s Masterem a Missy, to byl vrchol celé epizody, ale zároveň se mi nějak nechce si představovat, že Master/Missy už nebude, Bill jako cyberman hodně připomínala Claru v Dalekovi, ale byla o hodně lepší, Doktor byl Doktor tak, jak ho mám ráda, ten, co dělá tu správnou věc, a prostředí bylo opravdu působivé. Lidé byli věrohodní, i když tam nebyli tolik, člověk s nimi soucítil a celou dobu jsem z toho byla skutečně unešená.. dokud:
Dokud si Master s Missy neřekli poslední a nenaskočila další scéna, první v sérii od této chvíle až do konce. Od objevení Heather (nebo jak se to jmenovala, hledat to nehodlám) až po připajdání Prvního. To byla jedna katastrofa za druhou, ze kterých ani nedokážu korunovat tu nejhorší. A nejenom, že se tahle série okatě vracela k předchozím dílům, tady nám vysloveně vpálili do ksichtu. Ať už jsem jakkoli nesnášela konec s Clarou, tahle poslední sekvence si s tím vytřela pr***!
#5508 od Sára
04 črc 2017 20:13
Já bych to tak dramaticky neviděla, Silio. Moffat po celou svou éru průběžně vykrádal classic nebo aspoň vlípnul drobný odkaz na něj, tak proč čekat, že finále bude ausgerechnet a fungl originál? Já to beru tak, že se prostě začal loučit (podobně jako Davies v té sáhodlouhé regeneraci Desátého).Mě jen trochu otrávil ten stejný konec Clary a Bill, tam to by to nějakou invenci fakt sneslo. Ale možná už je jen vypsanej jak fixa...Jen teda doufám, že si na vánočním speciálu dá záležet.

Jak já mám furt guláš v těch časových šmodrchancích - kdyby Master opravdu Missy zabil, do koho by pak teda regeneroval?
#5509 od Sillia
04 črc 2017 21:34
No mě spíš jde o to, jak moc to podtrhnul. To, že kopíroval průběžně opravdu novinka není, to, že bude kopírovat i nadále, to taky není zrovna extra překvapení, ale on toho narval tolik do tak krátkého úseku a nejenom něco, co tady bylo bylo před pár lety, ale on okopíroval co jen šlo do takovéhle chvilky slátat. Mě se totiž celý ten díl jako takový líbil, ale ten konec pro mě byla podpásovka.
#5510 od Kave
04 črc 2017 22:26
Výborné finále. Mně ty už jednou použité motivy nevadily, měla jsem z toho dojem, že se prostě Moffat loučí a propojil své nejoblíbenější motivy, a výsledek je, aspoň pro mě, překvapivě dobrý. A taky uklidil stůl pro dalšího showrunnera: elegantně se zbavil společníků, Missy se z toho tutově dostane (ale je otevřené, jestli zregeneruje, nebo ne) a doktor ve finále předvedl samou esenci doktorovitosti a bude nám regenerovat až do konce castingu.
A protože nám prozradil, čí tělo má nardolí hlava, předpokládám, že toho kluka ušatýho už bohužel nikdy neuvidíme.
Bill byla výborná společnice, měla jsem jí ráda, tak jsem ochotná zamhouřit oko nad tím recyklovaným závěrem, zvlášť proto, že mě ta mokrá holka fakt překvapila, když se tam zjevila, a že to bylo v logice příběhu.
Master a Missy, to je pár roku!
#5511 od Ironside11
05 črc 2017 10:23
Za mne spokojenost.
1) Konec Bill-Ano je to de facto to samé, jako Clara, ale oproti minule to je tady takové nenucené. Ano Bill mohla v klidu zemřít ale takto to je lepší. Narozdíl od Kláry, kde mi její "nesmrtelnost" vadí.
2)Doctor-naprosto awesome
3) Cybermen-nemůžu si pomoc, ale já je mám rád čím dál tím víc. A navíc mi tento díl připomněl Silver Turka, kterého jsem nedávno poslouchal. Asi si ho poslechnu znova 8-)
4)Master²-Vynikající chemie, opravdu super. Jen osobně si myslím, žeten konec mohl být lepší (nemyslím dvojtou sebevraždu). Proč by Missy používala ten ruční stroj času(nevím jak se to jmenuje :/ ), když měla původně Tardis? Lepší by podle mne bylo, kdyby se nějak povraždily v Masterově Tardis, Missy by někde umírajícího Mastera vyhodila a sama by pak začala v Tardis regenerovat. Ale i tak super.

Kave-kde řekli, čí je Nardolovo tělo? Asi jsem to přeslechl.
#5513 od Spiderman
05 črc 2017 23:00
Angi píše:Jinak doufám, že první Doktor - tedy ten nejmladší, nejméně zkušený, co toho nejméně viděl a zažil - se nebude snažit dvanáctku/ nebo třináctku, mentorovat. Aby mu pomohl vzpomenout si, kým byl a jaké měl původně motivy.. ale ne poučování, snažně prosím.

A já si právě myslím, že Jednička bude poučovat a moralizovat. Sice toho nejmíň zažil a tak, ale je to v jeho postavě. vždycky rád poučoval a povyšoval se nad ostatní, především nad lidi. ;-)
#5516 od Angi
06 črc 2017 09:37
Ano, prože byl chytřejší a zkušenější a starší. Starší vždy poučují z pozice věku a zkušeností, jež za ten čas získali. Proto by neměl poučtovat sám sebe staršího a zkušenějšího. Ale obávám se, že to přesně takhle bude. Zregenerujem, dostaneme vzhledově mladého doktora,kterého bude poučovat první doktor. Abych řekl pravdu, ani se na ten vánoční speciál netěším.