Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5478 od Olorin87
01 črc 2017 22:54
Za mě skoro super. Ale ja osobně myslím, že by bylo i vůči těm spolecnicim fair je nechat umřít. Než tohle. Pro mě je jak Bill tak Clara mrtvá...
Master vs Missy, to jsem čekal.
Evoluce Cybermen zbytečná.
Ale nenechat se zmást, za mě 9/10. A sakra moc se těším na Vánoce.
#5482 od Tessuna
02 črc 2017 10:12
Jupí, totálně jsem se strefila s teorií Missy a kudla v zádech! - ehm, jen droboulinký detail, sekla jsem se, pokud jde o cíl... :D
Přijde mi nefér, že v tuhle chvíli mám pocit, že mě mnohem víc zasáhl konec Missy. Možná je to tím, že na to, že Doktor zregeneruje, jsem měla spoustu času se připravit, ale je fakt, že z jeho heroický poslední bitvy jsem moc neviděla, měla jsem to všechno nějaký rozmazaný... ale taky je fakt, že totálně ujíždím na příbězích, kde se padouch polepší a vzápětí umře, a tohle byla síla. Master a Missy tuhle epizodu Doktorovi prostě ukradli, teda pokud jde o mě, jejich scény jsou to, co si budu ještě hodně dlouho pamatovat, což je nefér vůči Doktorovi. Ale to je holt Master.
Bill - nojo, asi jsem to vážně mohla čekat. Jen mi přijde, že se Moffat opičí sám po sobě: mrtvá společnice, co odchází s jinou (nejspíš) nesmrtelnou holkou na vlastní výpravy do vesmíru, aniž by o tom Doktor věděl - sakra doufám, že se s Bill ještě potká. Přece si chudák nemůže myslet po zbytek svých životů, že Bill umřela jako cyberman!
Ta předregenerační scéna byla výborná. Hodně se podobala regeneraci 5. Doktora, což mě, přiznám se, vůbec nepřekvapilo (Moffat tuhle scénu zjevně miluje, když ji víceméně nacpal i do Sherlocka ;))
Otázkou je, jestli vánoční speciál bude pokračovat v tomhle příběhu... tedy, všechno je víceméně ukončené až na Nardola, a otázkou je, jestli ho tam Doktor nechá nebo se ho vypraví zachránit.
Myslíte si někdo, že Missy je vážně...? Protože jestli si byla schopná zapamatovat, že má mít po ruce dematerializační okruh, tak by měla být schopná vybavit si i tak silnou vzpomínku, jako je vlastní vražda, a mohla si v nestřežené chvíli pohrát s Masterovou zbraní, aby to jen vypadalo... chci říct, Doctor Who bez Mastera? To přece nejde!
Každopádně to teda byla jízda. Též se těším na Vánoce :)
#5483 od Sára
02 črc 2017 15:26
Finále jako řemen. Bill bojovnice, Doktor heroický a trochu patetický (ale neva, přesně to zapadalo do kontextu děje), Master a Missy výborní. Potěšilo mě, že zůstala zachována kontinuita Masterova charakteru :Proti Doktorovi na věčné časy a nikdy jinak! Missy naopak působila lehce schizofrenně a nebyla jsem si v žádný moment jistá, co od ní čekat. A tak nějak tiše doufám, že Mastera (tedy sebe) neposlechla a zregenerovala mimo záběr.A my se s ní(m) opět potkáme pod taktovkou nového showrunnera v dalších sériích. Ne, Doktor bez Mastera, to fakt nejde!

A taky doufám, že scénáristi nenechají Nardola na té lodi chránit kupu páchnoucích lidí (pardon, lidskou rasu) před Cybermany až do konce jeho života. Páč to bylo vůči němu trochu nefér - Pilot vzala Doktora do TARDIS a ta ho odnesla bůhvíkam, Bill odlítla do vesmíru, a on jediný tam zůstal. Přiznávám,že jsem ho neměla zpočátku vůbec ráda, ale můj názor prošel stejně jako u Bill razantní změnou během 10.série.
Ten opakovaný vzorec konce Clary i Bill,resp.jejich posmrtného života, působí trochu okoukaně (ledaže by si Moffat nechával otevřená zadní dvířka pro nějaký spin off, kam by tu povedenou čtyřku obsadil do hlavní role. Běda nám , jestli jo.)

Tohle finále je něco k čemu se budu nepochybně vracet.
A přidávám se do fronty k těšícím se na Vánoce. Tentokrát už žádný Doktor Mysterio.Snad.
#5486 od Wanderer
02 črc 2017 17:14
Moffat odešel ve velkém stylu. Jako mě vždycky utkví spíš díly s atmosférou než ty epický, tenhle si ještě chvíli budu pamatovat.

Kvůli Bill a její proměně, bolestnému uvědomění vlastní situace, náhledu na ni očima Doktora, který v ní stále vidí člověka, smíření s hořkým koncem...a vzápětí vysvobození mnohem méně vykonstruované než Clařino (v prvé chvíli jsem si pomyslel "jestli si to celou dobu takhle plánoval, fez dolů"...možná ne přesně v těchto slovech, ale...). Sice se nezdržela dlouho, ale tím líp-nestihla se "okoukat", nikdo nevolal po jejím konci...kdyby se měla Clara na díl vrátit, bude to "hlavně jí zase nepřiveďte!", kdežto na Bill se podle mě leckdo rád někdy podívá.

Pak kvůli Masterovi, samozřejmě. Vlastně se mi strašně líbil ten kontrast "zákonné zlo" vs. "zmatené zlo/dobro", Missy byla od začátku v tomhle stylu ("show the bad girl how this is done") a čistě její regenerace se sonickým deštníkem a cynickou přezíravostí, která chvílemi přechází v pochopení Doktora, mi bude chybět. Smrt Mastera jako postavy je zcela vyloučena, podle mě je na to prostě moc dobrý a vyslouží si ještě hodně ne-smrtí-mimochodem, Missy se zableskla dost podobně, jako když se teleportovala před Daleky, takže stačí příštímu scénáristovi prohlásit, že její umírání už byl třeba hologram/whatever.

Doktor jako člověk, který se prostě jen snaží udělat, co je v jeho silách...to je svým způsobem opak toho věčného "I'll save you all", a přijde mi, že takhle i sám Capaldi svého Doktora vnímal, že je mu blízké, co říkal M+M, protože to tedy byly ještě daleko lepší "rhytm and vocabulary" než v Thin Ice. Plus má zase tu regeneraci jinou (I don't wanna go nepočítám, to bylo podle mě v rámci té série flashbacků)-už toho má dost, doufal v last stand hodný svého jména, a místo toho mu má šichta pokračovat, a on se na to cítí starý a prostě regenerovat nechce!

No, zkrátka, kdy že je další řada?:D
#5487 od lososmaster
02 črc 2017 23:32
Tak jo, další smršť náhodných poznatků...

Proč byl na začátku ten flash-(asi forward), kterej byl naprosto zbytečnej, asi to špatně sestříhali a měli ho zařadit o pár minut pozdějc.
Interakce mezi Masterem a Missy byla vynikající, prostě jenom trollili Doktora a dělali vlastní příběh. Velký plus za "knock yourself out". Veškeré sonické nářadí už začíná být předimenzované. Missy určitě není mrtvá, to by si Moffat nedovolil. Vsadim se, že se už v příštím díle někde vynoří a ani nebude zregenerovaná.
Jak to Doktor myslel s tím, že Cybermeni nevznikli pouze na Mondasu, ale i na jiných planetách (zmínil Marinus, což mě překvapilo - možná tím myslel Voordy nebo jak se jmenovali-, a mohli bychom se tam někdy vrátit)? Jako, že zmechaničtění obyvatelstva je nějaký evoluční krok stejný pro celou lidskou rasu?
Moffat vykrádá sám sebe, jmenovitě Claru - nejen, že Bill zmizí s Heather stejně jako Clara s Me, ale i Billin mozek není schopen přijmout konverzi do Cybermana, stejně jako Oswinin v Asylum of the Daleks. Ale mám pocit, že na rozdíl od Clary je Bill doopravdy mrtvá, respektive její tělo a už se pravděpodobně neoživí.
Teď mě napadl super vtip - znáte paradox Schröderingerovy kočky? Já bych mu spíš říkal paradox Moffatova společníka - je mrtvý a živý zároveň... :D :D :D (ono to asi zas tak vtipný není, ale whatever)
A kdo už od prvního dílu říkal, že se mimozemská louže vrátí a bude vysvětleno, co je vlastně zač? Sice o ní moc vysvětleno nebylo, ale to nechme stranou. Začínám si myslet, že Pilot je nějaký Q Continuum DW univerza. (Q Continuum je jedna instituce ve Star Treku)
Na TARDIS wiki píšou, že tohle byla Nardolova poslední epizoda, takže pravděpodobně zůstal na lodi a staral se o děti.
Jdeme si zrekapitulovat, které všechny předchozí inkarnace Doktor ve své předregenerační krizi imitoval:
1 - The original one, you might say.
2 - toho asi neimitoval
3 - while there's tears, there's hope
4 - Sontarans reverting course of human history
5 - asi tak všechny flashbacky
6 - to byla narážka, když mu říkal Master "Doc"
7 - tam mě nic nenapadá
8 - asi taky ne
W - ten už vůbec nikoho nezajímá
9 - pořád nic
10 - I don't want to go
11 - I will always remember when the Doctor was me
A moc moc mě potěšil první Doktor, a nemůžu se dočkat na vánoční speciál.
Trochu nevyužili toho, že měli Mondaské Cybermeny, který v Tenth Planet mluvili tak napůl normálním lidským hlasem. Bohužel tady mluvili už úplně uměle jako ti pozdější, což byla škoda. Jo a když během té poslední bitvy hráli tu stejnou hudbu jako na konci Heaven Sent, tak mi to přišlo jako trochnu prznění krásné hudby, kterou mám spojenou právě z vyřešením Heaven Sent a oni jí nacpou do zoufalé bitvy proti Cybermenům. To si sakra nemohli vymyslet jinou memorable hudbu?
No a taky tam bylo trochu sadistického fekálního humoru, jak Nardole prohlásil, že má právo Bill nakopat zadnici a Bill mu odpoví, že to by si jí nejdřív musel najít dole v nemocnici.

All in all se mi to docela líbilo, ačkoliv přvní díl dvojdílu byl trochu lepší, ale stačilo to na třetí nejlepší díl série.
oukej tak asi 8 out of 10. :D
Doufám, že jste se v té změti nezamotali
#5488 od Spiderman
03 črc 2017 07:42
Epizoda, hrající na city i na rozum. Hodně se mi líbila, byť musím mít taky pár poznatků či výtek. Přežití Bill ve stylu Claru je sice levné, ale narozdíl od Clary, tady to má aspoň spojitost napříč serií. Nosným storyboardem je samozřejmě Pilot (Heather), ale třeba i Doctorova zmínka o slzách. Missy být mrtvá nemusí, ostatně očividně jsou Páni času i schopni potlačit regeneraci, a master přežil i spálení svého těla, nemluvě o zmínce u Missiiny popravy. (Je potřeba tělo hlídat, aby nedošlo k recidivě, i z jedné buňky může přežít atd.) Škoda Nardola.
No a pak je tu První Doctor. Nevadilo mi, když David Bradley hrál Williama Hartnella v Adventures in space and time, ale aby hrál rovnou prvního Doctora? To už by pak mohli do jeho příběhů nacpat další díly. Ale věřím tomu, že se objeví jen pro ten Speciál a že mají pro nás připraven krásný a výborný příběh.
#5493 od Angi
03 črc 2017 21:30
Na střeše a v raketoplánu se Master s Missy chovali spíš jak Rimmer v kosmiku.
Snad každý čekal, co se stane, když se Missy otočila k Masterovi zády. Jen ona, která nejlíp ví, jak Master přemýšlí, to neví...
Už jen chybělo, aby CyberBill vzali na palubu své Tardis Me s Clarou. Jenže oni vlastně vzali co? Opět vidíme dvě ženy, které opouštějí Doktora v nepříliš dobré kondici a vydávají se na své vlastní dobrodružství ve vesmíru.
Tahle série je originální v tom, že ani jeden díl nebyl ničím originální. Všechny v vykrádaly některé ze starších epizod.
Abych tenhle díl nějak ohodnotil - Hell Bent po tomhle finále nevypadá zas tak špatně, tohle bylo velké zklamání. A to jsem nic neočekával.
#5496 od Spiderman
03 črc 2017 23:53
Angi píše:Na střeše a v raketoplánu se Master s Missy chovali spíš jak Rimmer v kosmiku.
Snad každý čekal, co se stane, když se Missy otočila k Masterovi zády. Jen ona, která nejlíp ví, jak Master přemýšlí, to neví...
Už jen chybělo, aby CyberBill vzali na palubu své Tardis Me s Clarou. Jenže oni vlastně vzali co? Opět vidíme dvě ženy, které opouštějí Doktora v nepříliš dobré kondici a vydávají se na své vlastní dobrodružství ve vesmíru.
Tahle série je originální v tom, že ani jeden díl nebyl ničím originální. Všechny v vykrádaly některé ze starších epizod.
Abych tenhle díl nějak ohodnotil - Hell Bent po tomhle finále nevypadá zas tak špatně, tohle bylo velké zklamání. A to jsem nic neočekával.

Pro mě je tahle serie právě skvělá v tom, že se nesnaží být za každou cenu originální a jede si v klidném doctorovském duchu. :-)
#5497 od Angi
04 črc 2017 05:23
Spiderman: No jo, ale abych stejnou knihu četl dvakrát, musí být opravdu dobrá... poslední tříminutovky každého dílu pro mne tuhle sérii nezachrání a stejně tak nebudu kvůli nim zvedat hodnocení celé epizody. Nehledě na to, že celý ten vault co tam strašil půlku sezony byl ABSOLUTNĚ zbytečný a nesmyslný. A tak to bylo prakticky se vším. Nebýt změny hlavního scénáristy, tak bych se na 11 sérii už nedíval. Je pro mne bolestivé sledovat, kam až padl můj oblíbený seriál.
Takhle můžu alespoň doufat, že se to ještě zvedne, byť tomu moc nevěřím.
#5502 od ESESEL
04 črc 2017 14:25
Angi píše:Snad každý čekal, co se stane, když se Missy otočila k Masterovi zády. Jen ona, která nejlíp ví, jak Master přemýšlí, to neví...

Já jsem furt čekal, že to bude součást nějakého jejího plánu, který Doctora nakonec zachrání. Ale smůla...