Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5451 od Zuzka
25 čer 2017 22:30
Jsem v šoku z toho, co se stalo Bill. Pondovka přežila, Clara byla xkrát oživena a Bill si vytáhne černého Petra? Na jednu stranu doufám, že ji nevrátí zpět, protože prostě by to nebylo správné. A na druhou stranu je mi jí děsně, ale děsně, ale děsně líto. Je to nejpříjemnější Capaldiho společnice.

Masterovi to vážně sekne, vypadá skvěle a je taky dobře drsný. Zatím není moc zřejmé, co tam vlastně dělá. Poznala jsem ho, až když sledoval na konci Missy, a to jen proto, že už se měl někde objevit ... opravdu problém spoilerů. Beru to ale tak, že to překvapení si člověk holt užil ve chvíli, kdy se dověděl, že se Simm vrací. Že si Missy nic nepamatuje, je spíš divné. A předpokládám, že se to moc rozebírat nebude.

Genesis Mondasiánských Cybermenů je skvělý nápad, vymyšlené je to skvěle a vůbec Doktorovi nezazlívám, že mu to necvaklo o tři vteřiny dřív. Copak on sleduje spoilery na desátou sérii? V každém případě je to velice tragický a lidský původ a poněkud mi to mění pohled na ty staré díly s Cybermany.

Rozdílní plynutí času na obou koncích lodi je zajímavé. Příběhu je jedno, kdy Doktor skočil do výtahu. Rozdínost rychlostí plynutí času záleží na délce lodi a blízkosti k černé díře (kterou neznáme). Takže za pár vteřin mohla být Bill mrtvá stářím nebo taky mohl čas běžet třeba jen dvakrát rychleji (ačkoliv odhad Doktor měl podle rychlosti přibývajících lidských forem)... tudíž se dole prostě vždy odehrály všechny věci, které se měly odehrát, než Doktor dorazí. Samozřejmě neměl na co čekat, to je fakt. Jen mě okamžitě napadlo - jak asi fungují výtahy? I na ně by se dilatace času měla vztahovat. Možná tam někde padlo, že jsou antigravitační a pak by fungovaly skoro v nulovém čase?

Předtitulková regenerace na mě až tak moc nezapůsobila. A je to kvůli té předstírané v Lie of the Land. Doufám, že si to v budoucnu už odpustí. Takhle už nikdo nevěří, že je to doopravdy. On je to asi opravdová regenerace. Příští díl touto scénou zřejmě skončí. No a ve vánočním speciálu bude Doktor regeneraci oddalovat a protahovat, protože určitě bude mít ještě něco na práci.

Jo a ještě - jeden z nejdrsnějších momentů pro mě byl ten, kdy Bill zjistila, že ti "tiší pacienti" vůbec nejsou potichu. Když sestra upravila něco na kapačce a člověk si pomyslel, že mu tam asi pustila nějaké sedativum...a ona mu jen ztlumila zvuk. O můj bože!
#5452 od Citron
26 čer 2017 00:54
Mondasianští kyberlidé jsou moji nejoblíbenější záporáci Doktora vůbec. Strašně se mi líbí tak jejich děsivost, která vychází z "nekvality" dobových masek. (Ty oči pod tou maskou!). Jsem tedy neskutečně příjemně překvapen, jakým vcelku funkčním způsobem se je podařilo do seriálu znovu vrátit. Opět to bylo dost děsivé. Oni jsou prostě působiví. Scéna s "hlasitostí" byla výborná.
Škoda, že do toho ještě namontovali ty Mastery (Ačkoliv návrat Johna Simma určitě vidím rád), už to na mě působí moc přeplácaně, ale ono je to jen možná tím, že na Missy si asi nezvyknu. Stále neskutečně iritující postava.
Cliffhanger spíš průměrný, ale díl jako celek na to rozuzlení určitě nalákal. Jestli se to moc nepokazí, tenhle díl bych si mohl i pustit pravidelněji než zbytek Capaldiho éry :D
#5453 od Sára
26 čer 2017 07:05
Mně vždycky bylo líto lidí přeměněných na Cybermany, ať už živých (Danny třeba) nebo mrtvých (chudák Brigadýr). Tady mi začalo být líto Cybermanů samotných, protože něco z lidí v nich zůstalo, ne ,že ne. Ta scéna s hlasitostí - drobná, ale zásadní a krutá. Jak se asi cítí Bill, která musela vědět, co ji čeká? Nezkouším domýšlet...

Pokud jde o masky, nemůžu si pomoct, děsivé mi nepřipadají, sorry. Jsem asi zhýčkanej divák. Ale jdu si pustit Desátou planetu a možná změním názor. Budu muset jednoho deštivého víkendu (nebo spíš celého týdne) zkouknout ten classic celý, jakkoli se mi do toho až tak úplně nechce. Protože pak si člověk nevychutná ty letmé návraty a odkazy (Cybermani v katedrále sv.Pavla- bezva nápad říkala jsem si v Death in Heaven, a vono to už bylo kdysi použité , jak koukám na obrázek z Invasion :( ). Doplnit znalosti potřebuju...
#5454 od Zuzka
26 čer 2017 13:45
Lepsi nez Desata planeta byla Tomb of Cyberman s Druhym Doktorem. Tam byli Cybermani fakt desivi.
#5455 od vojza
26 čer 2017 13:50
Lonelydreamer píše:No a ta regenerace na začátku... velké WTF. Celkem mě zajímá, jestli to už je ta pravá regenerace, kterou nám pak pořádně vysvětlí až v průběhu vánoční epizody, nebo něco jiného. Myslela jsem si totiž, že když se psala a točila desátá série, tak se ještě nevědělo, jestli bude Capaldi odcházet, nebo ne. Ale třeba to tam Moffat nějak na poslední chvíli našrouboval. No co, dozvíme se.

Edit: Akorát si říkám, jaká je náhoda, že zrovna narazili na předchozí inkarnaci Mastera.

No Moffat tu regeneraci klidně mohl dát natočit s tím, že se při nejhorším zopakuje něco ve stylu regenerace Tennanta na Tennanta. Jestli to fakt bylo do poslední chvíle na Capaldim, tak stejně musel mít vymyšlené oba story archy pro případ odchodu i neodchodu.
#5456 od Lonelydreamer
26 čer 2017 15:30
vojza píše:No Moffat tu regeneraci klidně mohl dát natočit s tím, že se při nejhorším zopakuje něco ve stylu regenerace Tennanta na Tennanta. Jestli to fakt bylo do poslední chvíle na Capaldim, tak stejně musel mít vymyšlené oba story archy pro případ odchodu i neodchodu.

Jo, mohl mít připravené dvě verze, ale myslím, že nutné to nebylo. Regenerace klidně může být 'náhlá', nemusí nás na to připravovat měsíce předem... tedy myslím děním v seriálu.
#5457 od Sillia
26 čer 2017 22:07
Tak tohle byla hezká epizoda. I když toho bylo dost, co se vědělo dopředu a jenom máloco nakonec skutečně bylo překvapení. Takže na ukázku z další už jsem se tentokrát nepodívala a ani si nehodlám číst žádný články k další epizodě, každopádně doufám, že to Moffat nezkazí.
Začátek teda nic moc nevypadal, zvlášť ta regenerace na začátku byla vysloveně zbytečná, ale pak jsem na to koukala téměř bez dechu a najednou byl konec. Líbila se mi Billina linka ve městě dole a naopak mě docela štvalo, že Doktor, když mu to všechno tak rychle došlo, že jí tam nechal mnoho měsíců. Celkově mě trochu štvala ta náhlá pomalost těch tam nahoře.
Ta nemocnice byla alespoň ze začátku tak správně děsivá a ty experimenty na lidech mi vážně naháněli husí kůži. Docela by mě ale zajímalo, proč byli najednou tak aktivní, když Bill otevřela okno, co bylo na koukání se ven tak zvláštní? Master hrál pěknou hru, vážně jo, došlo mi to až dlouho, jenom chvilku než to potvrdili nahlas. A ten jeho záznam a jak se na to s Bill koukali jak na televizi, to bylo hodně dobrý, zvlášť takhle retrospektivně.
Kromě toho jsem si vážně celou dobu myslela, že to Missy hraje, ale když jsem pak viděla to její setkání s Masterem, začínám s ním v tomhle ohledu soucítit - také se bojím o jejich budoucnost. Nějak mi to nejde do hlavy, aby se Missy skutečně chtěla polepšit, nebo si alespoň hrát na dobrou a nemít přitom dlouhodobější plán, čekala jsem, že si to pamatovala a jenom celou sérii čekala, až se jí podaří Doktora oklamat, aby jí tam vzal.
A jenom tak nakonec, vím, že je to hnusný, ale i přes to, že jsem si jí docela oblíbila, tak Bill zachránit nechci, konečně by to chtělo nějaký ten definitivní konec.
#5459 od Zuzka
26 čer 2017 22:25
A pochopili jste někdo, jakou roli v tom vlastně Master hraje? Je to, že se tamější lidé rozhodli řešit své uvěznění na lodi v horšících se podmínkách kyberkonverzí, jeho nápad? To by trochu zmenšilo tragický rozměr, který tady původní kyberlidé nabrali... Nebo v tom má prsty kompletně? Zařídil, aby se loď dostala tak blízko černé díry? Nebo je jen náhodný cestující?
Taky jsem neviděla ukázky na další díl a dívat se nebudu (a samotný díl uvidím až za dva týdny - fňuk), ale nad tímhle pořád přemýšlím.
Naposledy upravil Zuzka dne 27 čer 2017 09:51, celkově upraveno 1
#5460 od Sillia
26 čer 2017 22:33
No vidíš, tohle je dobrá připomínka. Mastera mám ráda jako mistra manipulátora, ale jak píšeš, ten tragický rozměr by utrpěl. To, že vůbec dostal lidi do takové zoufalé situace, aby si tenhle osud stvořili sami a třeba sem tam prohodil větu, nebo předložil nějakou součástku jako inspiraci, to už se mi líbí o něco víc. Nebo jenom našel loď, co se řídila do záhuby a využil situace a takhle se tam potlouká a baví se příjemně tragickou hrou okolo něj... Vážně dobrá připomínka Zuzko.
#5461 od Citron
26 čer 2017 22:52
sára: pro mě nejsou děsiví tím vzhledem, ale spíš tím, že oproti všem dalším kyberlidem, je u nich víc vidět ta tragédie toho všeho. Jasně, je to možná trochu komická dobová maska, ale když vidíš, že mají holé ruce a pod maskou prosvítají oči, působí to tak nějak děsivěji. Člověku snáze dojde, že tohle byli vážně lidé, co to s technologií už přehnali. To se třeba později v tom klasiku dost vytratilo. A já jsem i docela rád, že tady ten nápad dokázali stále docela slušně uchopit, aby to nepůsobilo trapně. Což reálně mohlo (proto se částečně bojím, té druhé části).