Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5463 od Wanderer
27 čer 2017 22:45
Podruhý minu premiéru...druhej vynikající díl. Dnes jsem si dal přídavek a přeskočil jsem dohromady snad pět minut, zbytek snesl nový view díky síle příběhu.
Souhlasím se všeobecnou většinou, že Doktor běžící k výtahu a za běhu vysvětlující>>>Doktor máchající fixkou zatímco Bill ho měsíce sleduje v telce, ale co, když to dodalo příběhu na síle...obdobně jako se nepitváme ve faktu, že dilatace času je sice pěkná věc, ale kdyby uplatnili třeba kontrakci délek, tak by se tam nahoře nedalo hnout...a nechoďte na mě se štítama nebo antigravitací, přitažlivost černé díry a následné zakřivení časoprostoru prostě neodstíníte...Tolik fyzikální stěr, uff, ještě že na to nekoukám s tím, aby bylo všechno 100% přesné, ale hlavně pro ten zážitek.
Pro mě první silná scéna byla, když se Bill pořádně podívala na hodiny...do té doby jsem, koukaje na titulky, sám nevěděl jak je na tom...vychytrale počítadlo ukazovalo 365000 dní a nějaký drobný, čili zhruba 1000 let-a nahoře zatím 2 dny. Pro představu: čas plyne nahoře rychlostí 1 vteřina za 2 dny dole. A někdo tohle počítal když tu epizodu dělali-Doktorovo zvedání obočí skutečně v klidu mohlo zabrat týden.
Samozřejmě, největší pecka byly ty zástupy lidí trpících po "upgradu". V zásadě už v téže scéně se mi spojilo, že Bill asi čeká "full conversion", ale tak nějak jsem si to zakázal vnímat, protože show pokračovala, byť parodická atmosféra prvních 10 minut byla ta tam (Vůbec, kdo jinej by měl znát Doktorovo jméno než přítel z mládí, kdy ho prostě rodiče pod nějakým jménem znali a přihlásit se na Akademii pod jménem Doktor prostě nemohl?).
Opět, jelikož nepřemýšlím-zakazuju si přemýšlet-o tom, kdy se objeví ty scény z "Next time", tak mě Master docela překvapil a v první chvíli jsem úplně nechápal, proč si takhle hraje na blbce-nejen kvůli svému egu, ale hlavně proč potřebuje působit jako blbec, když by klidně mohl být tím nádherně chladně odporným chirurgem. Asi to bude souviset s tím, že se díky tomu mohl ochomýtat kolem, aniž by jej někdo podezříval.
Jo, ještě pár dílů zpátky tu někdo volal po hezky pomalé regeneraci...spokojení? Kdyby Doktor začal regenerovat kvůli "heart broke" od Billyna nezvratného (?) osudu, byla by to epic cesta k Valleyardovi (víte že se na tu roli hlásil i Moriarty ze Sherlocka?), i kdyby ne, další regenerace může být zase chvíli zlomená a truchlivá, a jestli jí nakonec zachrání, přežije výborná společnice: win-win situace, takříkajíc.
#5479 od Angi
02 črc 2017 00:09
Na next time jsem se nedíval a k epizodě se dostal až ted. Bill je pořád živá, takže Moffat pořád nenechal nikoho umřít. Upřímně doufám, že ji nezachrání. Zlatá Martha.
Cybermeni byli jasní hned (díky něčímu spoileru tady), časové hrátky taky jasné hned a když byl Simm v místnsoti s Missy tak jsem právě naopak doufal, že to je Valyard. Víc by se mi líbilo, kdyby hodný Master zhynul rukou zlého Doktora..
#5708 od Zuzka
06 zář 2017 09:17
Teď jsem se na to dívala znovu a došlo mi, že by Doktor Bill nezachránil před plnou konverzí ani kdyby na nic nečekal a naskočil do výtahu 10s po tom, co odjela.
Dole je sledovali na obrazovce a nechávali Bill "naživu", jakmile Doktor vešel do výtahu, provedli úplnou konverzi. Což by udělali vždycky ihned poté, co vejde do výtahu - rozdíl byl "jen" v počtu měsíců/let, než k tomu došlo.
Takže pokud něco Doktor zkazil, tak leda to, že nechal toho modrého chlapíka ustřelit jí půlku hrudi. Tím bylo vše dané.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků