Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5439 od Oqapo
24 čer 2017 20:49
Jsem nadšen. Po tolika průměrných a podprůměrných epizodách konečně zase přišel Moffat a myslím, že všem tímto vytřel zrak. Tolik zvratů v jedné epizodě tady nebylo hodně dlouho.

Myšlenka různého toku času působila skvěle, celé vizuální zpracování lodi, všechny ty temné uličky města a rezavé budovy, skvělé. Doktorovu regeneraci hned na začátku epizody jsem nepochopil, chápu, že celá epizoda je dělána retrospektivou, jak to má Moffat rád, ale Capaldi tady s námi má být ještě přes vánoční speciál a druhá falešná regenerace, to už by bylo divné. Billin osud byl poněkud nečekaný, ale ve výsledku bude zajímavé sledovat, co s tím Doktor udělá, doufám, že to nebude další deus ex machina, "jen abychom zachránili companion a vyvázli ze spárů naštvaných fanoušků Bill". Missy taky super, vím, že ji většina tu dobrou stránku osobnosti nevěří a ač na konci vypadala, že bude spřízněna s Masterem, v ukázce na příští epizodu to vypadalo zase jinak. Na Masterův nástup jsem čekal celou epizodu a i přesto byl dost překvapivý.

Jak už jsem kamsi psal, Moffat nám ještě bude chybět. Doufejme jen, že druhou částí nezklame, jako u posledních dvou sérií.
#5440 od lososmaster
24 čer 2017 21:48
No tak mě Moffy celkem překvapil. (bohužel to opravdu vypadá, že je momentálně nejlepším scenáristou)
Jediný mínus, který bych tomu vytknul je, že pro znalce základní fyziky a pro ortodoxní whoviany byl po prvních pěti minutách naprosto předvídatelný a bylo nad slunce jasné, jak to skončí.
O to víc bych chtěl vyzdvihnout, že ačkoliv jsem všechno věděl, tak jsem se nenudil a bavilo mě to. A to moc často neříkám (a ani si toho moc nevšímám) - naprosto excelentní hudba.
Vtipy kompletně throughout the epizoda a byly dokonce i vtipný.
Zajímavej koncept byl s tím, že dřívější Master si pamatoval věci, ale ten novější ne (což je naopak, než obvykle)
A nakonec joke na Genesis of the Cybermen (já to pochopil jako narážku na Genesis of the Daleks, taky díl, co byl extrémně super). Origin stories letos rules - a já jsem spokojenej
No a klasické Moffatoviny nezklamaly - dvojitá retrospektiva, Bill v nebezpečí...
Teď to jen nepokazit posledním dílem jako minule...
#5441 od Alexis
24 čer 2017 23:54
Mám z toho trochu rozporuplné pocity. Předně, už nemám ráda epizody, když veškerá zápletka spočívá jen v tom, že si jistá osoba nepamatuje na to, co kdysi udělala. Moffat musí mít fobii s alzheimera, když ho tohle téma tak fascinuje.
Velký (vyspoilerovaný) twist by se dal popsat slovy: Čéče, kámo, on tam byl na tý lodi takovej divnej týpek, co dělal lidem ošklivý věci, ale nakonec se ukázalo, že to je úplně jinej týpek, co dělá lidem ošklivý věci! To bylo hustý!
Ehm, no tak to byl pokus o parodii mluvy teenagerů, raději toho nechám...

Co se mi líbilo: celkově linie Bill a hrůzy experimentální chirurgie. Jen doufám, že jsme ji neviděli naposled. Ze společnic Moffatovy éry je moje nejoblíbenější.
Na důležitou otázku - co se s Masterem stalo po událostech v End of time a kdy regeneroval do Missy - stále neznáme odpověď, a vzhledem k tomu, že zbývá už jen jeden díl do konce, asi se ji ani nikdy nedozvíme.
#5442 od Tessuna
25 čer 2017 10:00
Líbilo a jsem docela napjatá, co bude dál, ale teď to trochu rozcupuju:
Zaprvý, úvodní scéna s regenerací byla zbytečná. Kdybychom nevěděli, že Doktor brzy zregeneruje, tak by dávala smysl, ale jelikož všichni víme, že Capaldi po týhle sérii odchází, tak postrádá smysl ještě nám to připomínat.
Zadruhý, Doktorovi došlo skoro okamžitě, jak je to s časem na lodi (mimochodem, mně taky, a to mi fyzika nikdy moc nešla - proč to nedošlo Bill? Co ji to ten Doktor učí? - i když já tuhle vědomost vlastně taky nemám ze školy, ale ze Stargate...), proč ztrácel čas vysvětlováním modrýmu uklízeči (Missy a Nardole to taky muselo být jasné), místo aby se vrhl k výtahu a sjel dolů, aby Bill ušetřil měsíce čekání, nemluvě o konverzi!? Tady bylo jasný, že se Doktor nechová jako Doktor, ale jako postava - Moffat potřeboval, aby jeho pečlivě zkonstruovaný scénář klapal jako hodinky, a Doktor se mu trochu předbíhal, tak mu Moffat ubral kolečko nebo dvě... protože jinak by ta zápletka prostě nefungovala.
Ještě někdo jste si při scéně, kdy se Bill probudila a zjistila, že má v sobě ten přístroj, vzpomněli na Ironmana? :)
Cybermeny jsem poznala ve chvíli, kdy se vyplížili z výtahu. Samozřejmě jsem mondosianský cybermeny trochu čekala, ale hlavně tomu pomohly ty jejich nezaměnitelný hlasy.
S Masterem, přiznám se, mi to chvilku trvalo. Sice mi hlavou proplula myšlenka: ten týpek vypadá trochu jak klasickej Master v jednom z těch svých totálně průhledných převleků, na který mu Doktor vždycky kdovíproč skočil... ale zaplašila jsem ji a doopravdy mi to docvaklo až ve vteřině, když se ocitl v jedný místnosti s Missy.
Ale pořád ještě jsem byla rychlejší než Missy.
Jak si Missy může tohle nepamatovat? Vážně doufám, že Moffat má v úmyslu alespoň něco z toho vysvětlit.
A vím, že to je trochu bláznivý, ale doufám, že Doktor nějak přijde na něco extrémně timey-wimey a odčiní to, co se stalo Bill. Protože takovýhle konec by se mi nelíbil, vážně ne. Takže doufám v nějaký chytrý trik zahrnující Tardis a černou díru - kolem černý díry se dá s časem všelijak legračně čarovat - takže se nic z toho vlastně nestane. Jak mi Moffatovo "everybody lives" občas leze na nervy, tak teď doufám, že to celé nebyl mnohaletý plán: a pak v úplně poslední epizodě nechám někoho umřít, to budou všichni zírat!
#5443 od vojza
25 čer 2017 11:35
Já nevím, epizoda se mi až zas tak nelíbila. Hodně obsahu totiž vyspoilerovali v "NEXT TIME" episody minulé, a tak mi přišlo takové zbytečné. Hned po prvním nastoupení pacientů na scénu, většina z nás věděla, že jde o cybermany, a nebo si to aspon myslela (kvůli toho tipického zvuku), a tak mi přišlo blbé, že ani jeden z pánů času, na to co se tam děje, nepřišel už o hodně dřív. Myslel jsem, že to Doctorovi dojde aspon v té laboratoři na upragrade, ale ne muselo počkat až uvidí upgradovanou Bill. Všeobecně se přikláním k tomu, co říkala Tessuna, že v tomhle díle se Moffat rozhodl Doctorovi pár těch koleček ubrat no. Bill, Missy a Nardole byli sice fajn a podávali skvělé výkony, ale celkově mi to nehradilo tu jednoznačnost hlavní dějové linky a Master sice překvapil, nic méně žádný extra nástup to taky nebyl.

Nicméně je to asi mnou, čekal jsem mind-blowing Moffatovinu a místo jsem dostal obyčejný (možná i nad)průměrný díl.
#5444 od Sára
25 čer 2017 14:11
Mně se epizoda líbila, ale pomalu mě začínají otravovat všecky ty spoilery v "příště uvidíte" a různých debatách a rozhovorech, protože moment překvapení, tedy to, co mě na seriálu nejvíc baví, je prostě nenávratně fuč. Pak vidíte Doktora v úvodních vteřinách regenerovat, a místo abyste vykřikli: Co se to děje? a byli napjatí až do konce, řeknete si v klidu: Tak už je to tady...a nic se ve vás nehne. Pak takové scény postrádají smysl.
Masterovi to s vousy sekne, co myslíte? Vypadá starší a klidnější, jakoby tu teatrálnost Harolda Saxona přenechal Missy s těmi jejími grimasami a hláškami, a stal se civilnějším ( a nebezpečnějším). Vážně jsem zvědavá, jak ( a jestli vůbec) Doktor zachrání Bill, když proti němu stojí tihle dva a ještě ďábelskej chirurg a obryně vrchní sestra( na tu by si měl dát majzla asi nejvíc :D ).
To splynutím času mi nedošlo, páč mě ve škole fyzika míjela širokým obloukem a na dohled černé díry jsem se zatím nikdy nedostala. Takže si myslím,že to Doktor vysvětloval hlavně mně :) Tímto se omlouvám Bill za zdržení, které to vyvolalo, a způsobilo, že nemohla být zachráněna ještě před konverzí.
#5445 od Akito
25 čer 2017 14:55
Čo sa týka tej straty času, Master celý čas Doktora sledoval a myslím, že keby sa rozbehol do výťahu rovno tak by konverziu troška urýchlil.
#5446 od Tessuna
25 čer 2017 17:20
Akito, máš naprostou pravdu! Takže Bill vlastně nemohlo nic zachránit. Ale stejně by mi dávalo větší smysl, kdyby Doktor zavelel: Do výtahu! Hned! a až když by všichni zmateně stáli v rozjíždějící se kabině, začal by čmárat svojí sonickou fixou po stěně vysvětlení pro diváky. Bill by to nepomohlo, mé důvěře v Doktorovu inteligenci ano...
Masterovi to vážně sekne. Baví mně, že mu Missy říká "ex".
Nebaví mně, jak si Missy říká Doctor Who a ještě se nám pokouší namluvit, že je to Doktorovo "skutečné jméno." Doktorovo skutečné jméno zná přece jen River, ne?
S těmi spoilery máš, Sáro, svatou pravdu. Taky jsem se teď na "příště uvidíte" málem nepodívala, ale nakonec jsem neodolala. Myslím, že tam zase prozradili zbytečně moc, a tu větu, kterou Doktor řekne Missy, bych si radši byla bývala poprvé vychutnala až v kontextu epizody - i když teď samozřejmě můžu týden dumat nad tím, jak Missy zareaguje.
Já ještě pořád sázím na kudlu (špičatý klacík) do zad, ať už skutečně nebo metaforicky.
#5447 od Lonelydreamer
25 čer 2017 18:45
Tak já jsem nadšená. Po dlouhé době. Sice jsem si taky říkala, proč proboha Doktor nesebral ostatní a nenaskočil okamžitě do výtahu, když věděl, jak je to s časem, ale zatím jsem nepřišla na nic jiného, co by mi nějak jó vadilo. Spíš se bojím, že se to pokazí následujícím dílem.
Návrat ke vzniku Mondasianských cybermanů z posledního příběhu prvního Doktora? Paráda. Věděla jsem, že tam budou, ale ne jak budou využití. A tohle se povedlo. Mam z toho takové nostalgické pocity a jsem fakt ráda, že jsem začala sledovat klasické série, jinak bych si to tak neužila. A vůbec, tohle propojování starých a nových dílů se mi líbí.
Krásné využití rozdílně plynoucího času... sice už něco podobného určitě někde bylo, ale who cares.
Osud Bill mě docela šokoval. Byla jsem si jistá, že tam Doktor dorazí včas. Ale tím spíš doufám, že jí nebudou nijak zachraňovat. (I když se bojím, že jo... na základě předchozích zkušeností.) Bylo by sice trochu drsné to s ní ukončit tímhle způsobem, ale zachraňování (nebo takovéto polo-zachraňování) zdánlivě definitivně odejitých postav mam z Moffatovy éry plné zuby.
Simma jsem poznala asi po minutě, ale jistá jsem si nebyla, dokud nezačal mluvit na Missy. Že si Missy nepamatuje, že se v minulé inkarnaci setkala se svou budoucí inkarnací, je snad vcelku konzistentní s The Day of the Doctor, ne? Mladší Doktoři na setkání s budoucími inkarnacemi zapomněli, takže Jedenáctka si pak nepamatoval, že už tohle zažil. Ale je fakt, že tam byli tři. A už nevím, jestli to nevysvětlovali něčím jiným, než jenom překřížením časových linií. ..... OK, teď mi došlo, že Missy si ani napamatuje, že na té lodi vůbec byl(a), nezapomněla jenom to setkání. Což trochu divné je. Ale třeba se to ještě vysvětlí...
No a ta regenerace na začátku... velké WTF. Celkem mě zajímá, jestli to už je ta pravá regenerace, kterou nám pak pořádně vysvětlí až v průběhu vánoční epizody, nebo něco jiného. Myslela jsem si totiž, že když se psala a točila desátá série, tak se ještě nevědělo, jestli bude Capaldi odcházet, nebo ne. Ale třeba to tam Moffat nějak na poslední chvíli našrouboval. No co, dozvíme se.

Edit: Akorát si říkám, jaká je náhoda, že zrovna narazili na předchozí inkarnaci Mastera.
#5448 od Spiderman
25 čer 2017 20:32
Tak si taky zamachruju. I mě došlo, že ten týpek je Master, když zůstal s Missy. I mě to došlo s tím časem. Ale to nemuselo dojít každému divákovi a hlavně, Doctorovo vysvětlování nepovažuji za kolečko míň nebo, že se to hodí Moffatovi. Takový přece Doctor je! Rád se předvádí a poučuje ty míň chápavé. Ale taky mu pořád uniká spousta věcí...pořád není člověk, takže, když si uvědomí, že vlastně se šmoulou ztrácí čas, všechno zrychlí. Stejně tak mu nedošlo, že je v nemocnici, která předělává lidi na cybermany..ostatně ani já bych to do toho prostoru neřekl...Jedenáctý Doctor měl taky spoustu výpadků, pořád hláškoval "Co jsem přehlédl! Hloupý starý Doctor" a podobně. Nic nezvyklého. A že si Missy nepamatuje něco před kdo ví jakou dobou v předchozí inkarnaci? Řekl bych, že je to asi obecně trochu problém pro Pány času udržet veškeré informace z předchozích informací. I Doctor si občas věci nepamatuje. Ale jinak fakt super díl a i když závěr očekávanej (Bill i Master), přesto to drželo napětí a mělo koule.