Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5431 od Angi
20 čer 2017 20:46
Losos: To je na debatu někam jinam, ale rozhodně bych all of creation nepřekládal strojově jako "všechna stvoření" přistupuju k překladu s citem, kde se snažím překládat pokud možno tak, jak to scénáristé napsali, zároveň aby to bylo srozumitelné a zapadalo do kontextu věty i scény. Tak se liší překládání podle shlédnutého dílu od překládání pouhých anglických vět, což hodně překladatelů dělá (ty ne, ty znás všechny díly;) ) a právě tyhle citlivé "úpravy" jsem dělával pro tvé titulky. Pokud se je tedy Sára rozhodla použít. Ale evidentně se už nějakou dobu obejdou titulky bez mých úprav. Jestli to kvalitě uškodilo, nebo je to vylepšilo. To už já rozhodnout nemůžu. Nejspíš si nikdo ani nevšiml. =)
#5433 od Zuzka
20 čer 2017 22:39
Semira: odkaz na Capaldiho roli ve Fires of Pompeii byl v díle Girl who died. Tam si vzpoměl, kde už svou tvář předtím viděl a naznačil, že si ji vybral sám, aby nezapoměl, že je Doktor a pomáhá lidem. Desítka právě tehdy váhal a nakonec pomohl Capaldiho postavě. Větší odkaz už bych neočekávala.

Celkově si myslím, že těch odkazů na starší díly je spíš víc než míň. A nemyslím si, že má smysl chtít víc. On ten seriál má nové postavy a musí s nimi jít dál a ne se utápět v minulosti. Sem tam odkaz, ale nemělo by to být moc rušivé pro ty, kteří starší díly neviděli. Navíc například Bill má k dispozici celkem 12 dílů. Nebylo by moc fér ubírat jí ještě prostor připomínáním starších společníků jako třeba Roryho sotva se v seriálu opět vyskytnou Římani. Stačí, že se ukáže Simmův Master (a to myslím v dobré smyslu, mám ho ráda).
Naposledy upravil Zuzka dne 21 čer 2017 08:19, celkově upraveno 1
#5434 od Sillia
21 čer 2017 00:01
Takový velmi lehce nadprůměrný díl - bavil, ale nenadchnul. A to je trochu škoda, třeba čistě vizuál těch monster se mi moc líbil a strašně ráda bych o nich řekla něco lepšího, než jenom to, že vypadali pěkně, protože ono to sice vypadá pěkně, ale strach mi to nenahánělo, vlastně ani nevím, že bych se jich lekla.
Další taková neutrálně zbytečná věc byla ta holčička v přítomnosti. Asi jsem blbá, ale mě ten význam nějak minul. I když to by se dalo říct asi o všech takových těch "hezkých milých" scénách.
Taky je hezký, že je Bill samostatná a rychle se učí a Doktor to nepřehání se starostlivostí. Když jsem u Doktora, tak ten jeho pokus o sebeobětování je další z věcí, které mi přišly taky neutrálně zbytečné - sice to k němu sedí, snažit se zachránit všechny okolo, i kdyby ho to mělo stát život, ale pochybuji, že jim na to někdo i kdyby na chvilku skočil.
A Nardola už mám vážně ráda, ten to (už několik epizod) umí tak hezky okořenit tím svým humorem, že mě to nutí epizodě dát o bod navíc a mít z ní takový lepší pocit.