Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5382 od Citron
11 čer 2017 00:34
Diskuze k nejnovější (a snad ne poslední) gatissovině ;)
#5383 od ESESEL
11 čer 2017 03:50
Jak obvykle nemám Gatissovy díly rád (jenom The Crimson Horror je guilty pleasure jako kráva), tohle se opravdu povedlo. Zajímavá zápletka, zajímavé postavy a jedna známá tvář na obrazovce (ta potěšila především)... Letos zatím asi v TOP 3.
#5384 od Tessuna
11 čer 2017 09:53
Taky jsem od téhle epizody moc nečekala a též byla příjemně překvapena. Zvlášť tou známou tváří, to bylo neskutečně milý...
Doktor neviděl Terminátora, zato viděl Frozen? :D Chtěla bych celou epizodu jen o tom, jak on a Bill dělají narážky na filmy, pěkně prosím.
A Missy měla ve spárech Tardis a neodletěla s ní na druhej konec vesmíru? Ta musí mít v plánu něco zvlášť podlýho, když jí to za to stojí. Mimochodem, proč vlastně Tardis takhle záhadně zmizela? Mohla to Missy nějak zařídit na dálku?
#5388 od Ironside11
11 čer 2017 15:29
Na Ledové válečníky jsem se těšil nejvíce a modlil jsem se, aby to stálo za to.
A tak se tak i stalo! Naprosto úžasná epizoda, pro mne asi nejlepší z 10. série.
Nesmím samozřejmě zapomenout na příjemce emailu :D Asi si pustím nějaký peladonský příběh :)
#5389 od Alexis
11 čer 2017 16:33
Tak tohle byla pěkná epizoda. On Gattis když se pochlapí, tak umí. Držel to pěkně v civilní rovině, žádné rádoby šoky a zbytečnosti na efekt. Dokonce i ty vedlejší postavy se povedly. Ale jedno mi vrtá hlavou: proč se Missy tak starostlivě ptala, jestli se Doktor cítí dobře? To protože mu ufrnkla Tardis? A proč mu vůbec ufrnkla?
Vůbec, Missy se chová zvláštně, nepoznávám v ní tu ďáblici z dřívějších dílů. Že se nesnažila utéct, to je zatraceně podezřelé. Jakoby to vůbec nebyla ona.
#5390 od lososmaster
11 čer 2017 18:37
No za tu Alpha Centauri je to nejlepší příběh série, obzvlášť, když ji mluvila právě Ysanne Churchman (ta jí právě mluvila i v Peladonských dílech).
Ke kontinuitě - jestli právě tohle je bod, kde z Ice Warriorů přestali být Klingoni a začaly být normálně rozumné bytosti a slouží to jako předzvěst Peladonským dílům, tak jak to, že ve dvou původních Troughtnovských dílech, které se odehrávaly v budoucnosti, ale určitě před Peladonem, jsou ještě ten vojenskej typ (leda že by Doktor změnil historii :D ). A právě mi ještě přišlo, že Doktor měl kecy o věcech, co se staly v The Ice Warriors (vstup do Hivu, pohřbení pod ledem...), ale to musel vědět, že to bylo potom. A jsem toho názoru, že to Gatiss všechno ví a určitě to nějakej meaning má - asi se jdu podívat na pár starých dílů... :)
Trochu jsem se obával toho, jak vyřeší Viktoriány na Marsu aby o tom nikdo nevěděl, a ono to kupodivu dávalo smysl. (původně jsem si myslel, že Torchwood tajně vyšle raketu, aby dobyl Mars nebo něco takovýho).
Tu Missy sem nepočítám, protože s příběhem neměla nic společného a je to součást celosériového storyarcu (a psal to Moffat, takže věřím, že všechny záhady a nesrovnalosti se vyřeší :?: ... no tak alespoň většina)
Upoutávka na příští díl vypadala hodně zle - a navíc je opět na Zemi (takže letos máme ve vesmírném sci-fi z 10 dílů 8, co se odehrávají více méně na Zemi nebo poblíž a ty dva poslední jsou sice mimo sluneční soustavu, ale v budoucnosti a součástí nějakého pozemského impéria). Já sakra chci nějaký díl, kde o lidech nikdy nepadlo ani slovo.
A to je asi vše, co jsem chtěl říci o krevetách.
#5393 od Zuzka
12 čer 2017 20:29
Byla jsem připravená na nejhorší a ono ejhle to zas tak zlé nebylo :-) Čekala jsem, jakým šíleným způsobem se ti vojáci dostanou na Mars, no a vysvětlení bylo úplně v pohodě.
Atmosféru to mělo slušnou, Doktor ukazuje, jaký má z Ledových válečníků respekt. Vtipné vsuvky mi přišly vážně vtipné. Třeba u Ledového království jsem se chechtala skoro pět minut. U nás to totiž běží pořád dokola :-) Jen ten odkaz na Sleep no more si mohl Gatiss schovat. Já být jím, tak se tvářím, že ten díl nikdy neexistoval.
Alfa Centauri mě potěšila. Missy vypadá, že to s tím polepšením myslí vážně. To bude průšvih... Peter Capaldi a Michelle Gomez jsou spolu čím dál tím lepší.
A všimli jste si, že v této sérii to Doktorovi nějak víc sekne? Je takový elegantnější, důstojnější. V porovnání třeba s osmou sérií, kde měl krátký sestřih (který se mi ještě donedávna líbil víc než ten delší).
#5394 od Sillia
12 čer 2017 20:31
Tak díl ve výsledku celkem pěkný, pobavil a narážky na filmy potěšily. Jenom mě fakt zaráží, že Doktor viděl Frozen, ale o Terminátorovi ani neslyšel, zvlášť při takovém množství pozemských společnic by si jeden tipnul opak.
Missy musí mít nějaký super ďábelský plán, podle mě si už teď trochu pohrála s TARDIS, když to zrovna Nardol neviděl, nebo viděl, ale nevěděl, co dělá.
Ice Warriors... Mně v téhle epizodě silně připomínali Wraithy. Ale jinak bylo celkem zajímavé, dívat se na lidi, jako invazivní druh a přitom tam mít docela povedené vedlejší postavy a přitom nehrát na nějaké extra drama.
All in all, zábavná epizoda, čekala jsem to horší.
#5395 od THE DALEK
12 čer 2017 21:34
Parádní epizoda ! Alphu Centauri jsem opravdu rád viděl :-) Jsem rád za díl, který nebyl ze země - tak trochu. Doufám že další řada se k zemi ani nepřiblíží a bude se odehrávat celá někde daleko v čase a prostoru :shock:
#5410 od Sára
18 čer 2017 08:29
Přidávám se ke klubu spokojených diváků této epizody. V Cold War na mě Ledový válečník moc velký dojem neudělal, ale to bylo spíše prostředím té pseudoruské ponorky, které mi nesedlo. Ovšem tady, na Marsu, v domovině Ice Warriors, to bylo úplně jiný kafe, byť oba díly mají pár shodných znaků -neposlušný voják, Ledoví válečníci ušetřili lidstvo a ufrnknutí TARDIS. Tehdy to Doktor svedl na sebe (systém přesunu v nepřátelské situaci), tady si myslel, že je to vina Nardolova, i když ten chudák se jen bezmocně vezl. Napadá mě jediné - TARDIS prostě nemá ráda Ledové válečníky :D. Osobně si myslím, že Missy v tom prsty neměla. Kdyby dokázala modrou budku ovládat z trezoru,mohla by Doktorovi stejným způsobem zavařit v podstatě kdykoli. Tak proč zrovna teď? Jenže, když ne Missy, kdo teda ? Možná to byl jeden z těch okamžiků, kdy se TARDIS prostě rozhodla sama...
Na novou epizodu se těším (zatím nemám titulky, takže se těším furt). Římany miluju a myslím si, že na to jak ve starověku masivně ovlivnili Británii, v seriálu zas tolik prostoru nedostali. A bude-liv epizodě solidní monstrum, pak mi ani neva , že se zas budeme placatit na matičce Zemi.