Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5195 od Blackthunder
13 kvě 2017 21:24
víte co a jak
#5196 od mikikim
13 kvě 2017 22:04
Byl to rozhodně zajímavý díl, ve kterém už konečně je i Nardole.
#5197 od lososmaster
13 kvě 2017 22:15
Nejdřív James, pak Jean-Luc a teď už i Doktor. (po tý první větě jsem ležel smíchy na zemi)

V každý sérii prostě musí být díl tohohle typu. A ono už jich je tolik, že už prostě neni co vymýšlet. Samozřejmě zápletka kombinuje prvky ze Sleep No More, nějakou Vashta Neradu, Hydroflaxe a jiné (nějaký díl o kapitalismu v budoucnosti myslím taky byl)
Trošku jsem nepochopil, jak dokázal napůl zabít Bill, ale kdyby zemřela úplně, tak by pak musel oživit všechny (a všichni si o everybody lives myslíme svoje, po předchozím díle). I když během sledování mě napadlo, že by to mohlo dopadnout, že všichni opravdu zemřou, stanice vybouchne, někdo se strojem času si toho všimne a zachrání je ještě před tím, než se to stane a mírně alteruje historii a pak mě zklamalo, že to bylo vyřešeno moc konvenčně.
Jak sakra může někdo oslepnout, když je několik minut ve vakuu. A jak to, že se mu nestalo nic jinýho, ačkoliv je to mnohem pravděpodobnější než oslepnutí. Sakra
No a jelikož se v příštím díle má objevit Missy, tak v tom trezoru asi vážně bude ona.

A abych jenom nekritizoval, tak Doktorovy hlášky úplně nejlepší, uraženej Nardole taky a jeden z nejlepších cliffhangerů z celého seríálu (sice to už bylo jasný posledních dvacet vteřin, ale zase většina cliffhangerů je, že někdo skoro zabije Doktora nebo companiona). Navíc tam je krásně vidět Doktorova nová povaha (on má actually strach).

No, uvidíme, co Moffat splácá příště :D
#5198 od Alexis
13 kvě 2017 23:52
Moffat samozřejmě přepisuje scénáře svých scénáristů... Zajímalo by mě, do jaké míry a které zásahy pocházejí od něho.
V tomhle díle (který jsem mimochodem neměla trpělivost dokoukat, aniž bych přeskakovala) mi Doktor připadal jako psychopat. Ne ten milý typ jako Dexter, ale takový ten klasický typ, který usiluje o moc a nadřazenost a kontrolu nad svým okolím.
"já jsem vás přišel zachránit a vy pak budete strávit zbytek života tím, že budete přemýšlet o tom, jak úžasný jsem při tom byl" . Tu slepotu si zaslouží a budu optimistka a budu doufat, že je záměrná metafora... Každopádně regenerace se blíží.
#5200 od Sára
14 kvě 2017 21:24
Slovní přestřelky mezi Doktorem a Nardolem bylo tak jediný, co mě na tomhle díle bavilo, a to mi přijde fakt málo. Nardole mi už nepřipadá jako úplnej idiot, ale jako užitečnej idiot, co má viset jako koule na Doktorovi, aby ten neudělal nějakou blbost, jenže ...máš to marný, máš to marný, máš to marný... Jedinej světlej okamžik - Doktor teskně hledící ven...dělat žalářníka, dohližitele, sekuriťáka, pečovatele...nazvěte to, jak chcete, to není nic pro něj. Bejt přivázanej ke svýmu vězni, s koulí Nardolem na druhé noze...nemá on to nakonec za trest? (a v tom případě by mě opravdu zajímalo,co vlastně proved...)
#5201 od Spiderman
14 kvě 2017 21:31
10. serie zatím palec nahoru. Fakt klasický doctorovský díly. Když jsem v závěru viděl Doctora se slunečními brýlemi, napadl mě ten cliffhanger taky, ale nevím, zda tomu věřit. A právě věta, kterou Doctor řekne, aby přesvědčil posádku (And when I do, you will spend the rest of them wondering who I was and why I helped you.) je prostě determinující pro Doctora. Nemohl jsem nevzpomenout na Desítku a jeho proslov ve Voyage of damned. Te´d už jen otázka, jestli je v trezoru Missy nebo Master. :-D Ale tipoval bych jí ;-).
#5202 od Ironside11
14 kvě 2017 21:40
Vynikající rozjezd a pak...? Jako nebylo to zas tak špátné, mělo to něco do sebe, ale bylo to takové tuhé, trochu nudné sousto.
#5208 od Sillia
15 kvě 2017 23:54
Tak dneska jenom velice krátce - šlo to, nic moc extra, ale taky ne nic extra špatného.
Nějak si začínám myslet (a doufat v opak), že taková bude celá série.
#5210 od Tessuna
16 kvě 2017 09:36
Další taková "neurazí, ale nepotěší" epizoda. Jinak se snažím vymyslet, proč mi díly 10. série zatím připadají napohled hezké, ale jaksi prázdné, a jediný rozdíl, který jsem zatím objevila, je plochost vedlejších postav. Že by to bylo ono? Vedlejší postavy jsou vedlejší, už z podstaty nedůležité, ani obvykle nemají moc prostoru - ale najednou mi všechny ty věty a kousíčky informací o nich připadají hrozně důležité, protože se mi zdá, že to je to, co se ze seriálu vytratilo, a chybí to až běda. Takhle mnohem víc vystupují na povrch věci, které by se jinak líp schovaly - třeba všechny ty moralizující řeči proti rasismu a kapitalismu. Neberte mě špatně, já s Doktorem souhlasím, ale jsou způsoby, jak diváka poučovat o tom, co je správné, a pak jsou způsoby, jak ho s tím mlátit po hlavě. Mám z toho nejasný pocit, že Británie už je na tom fakticky špatně - jak z epizody seriálu Jistě, pane ministře - a že seriál v zoufalství nad tím opouští všechny jemnůstky a snaží se kázat, dokud to jde.
Mimochodem, Doktorovo chování k Bill mi přišlo horší než to, jak se choval ke Claře v Kill the Moon. Bill ho za to neseřvala a nepráskla dveřma Tardis, i když si to tentokrát opravdu zasloužil. Hádám, že se potrestal sám. Zajímalo by mě, jestli zůstane slepý do konce série. To by mohlo být zajímavé.
#5211 od Citron
16 kvě 2017 12:20
Tak problém s vedlejšíma postavama má DW už pár let. Paradoxně v té aktuální sérii mi to až tak nevadí, jelikož zatím ze všech dílů desáté série mám pocit, že se zaměřuje skutečně hlavně na Bill s Doktorem (a Nardolem, který tu konečně nebyl tak otravný) a ty postavy jsou zákonitě jen balast na pozadí. Nejlíp tomu bylo podle mého v epizodě Smile, ale i tady mi to moc nevadilo. Už jsem si asi tak nějak zvykl, že ta éra zajímavých vedlejších postav je pryč.
Díl jako takový se mi jinak docela líbil. Trochu mi vadilo, jak to bylo natočené, jelikož to na mě působilo trochu tuctově, ale na druhou stranu ta scéna s přechodem ve vesmíru byla docela fajn. Jen ty kecy o tom kapitalismu atp. mohli nechat na jednu větu a neopakovat to co pět minut. Bylo to dost rušivé. Co bylo myslím docela povedené je celá "logická" věc se zombíky a vcelku uspokojivý konec.
Ta slepota by mohla být fajn oživení, ale nadšení z nadcházejícího dílu mi zchladil ten trailer. Tak uvidíme.