Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5169 od Zuzka
08 kvě 2017 10:46
Motivy rodiny jsou ve všech dílech rozhodně velice výrazné. (Lepší než hybrid minule). Ale zkus si to představit - Doktor by měl s River dítě? To je super odvážný krok - když dosud neměli odvahu ani na to zmínit cokoliv konkrétního o jeho minulé rodině/rodinách. Ale já bych to i brala, jenže - dovedeš si představit, že je zavřené v trezoru? Vždyť to je absolutně děsivé.
Spíš tam bude Missy a téma rodiny se vyvrbí nějak jinak.

Sára: Já si myslím, že si občas odskočil, určitě nenechal na TARDIS padat prach celou dobu. Ale nejspíš to nebylo tak hektické, jak třeba za Deváté či Desáté inkarnace. A ano, stárne, mění se, měkne:-) Je to milé.
#5175 od Sára
08 kvě 2017 18:40
Klavír by mi tak nějak seděl ke Claře (jako k učitelce, protože dopravdy nevím, jestli umí hrát), ale ta není nebezpečná, i když zodpovědnost by za ni Doktor cítit mohl. Pak už mě napadá jenom ta skoronesmrtelná potvora Ashildr, za ni teda Doktor zodpovědný stoprocentně je. Co když se při potulování hlubokým vesmírem přidala na "temnou stranu" a on na to přišel?

Anebo tam je někdo úplně jiný, o kom možná někdy hluboko v minulosti Doktor utrousil půl věty, která zcela zanikla v nějaké honičce nebo vesmírné přestřelce , a Moffat ho tímhle napínacím způsobem chce přivést na scénu...
#5176 od Sillia
08 kvě 2017 20:06
Díl neurazil, ale ani výrazně nepotěšil.
Hororový motiv se všemi možnými klišé a hlavní záporák navíc k tomu musí být brouci? Bez žádného pořádného důvodu, původu či následky? To se fakt prostě jen zanořili zpátky do hlíny a je to v pořádku, vše vyřešeno?
Konec s "matka je řešení a vše zachrání" mi krapet připomíná The Empty Child/The Doctor Dances.
Ten trezor... Tolik tam sedí, aby to byl Master/Missy, že něco jiného by snad působilo divně, jakkoli jsem se přemlouvala, že cokoli jiného by bylo lepší, tak ono asi nebylo, bude to hodně záležet na provedení, ale teď se mi tohle zdá jako nejadekvátnější odpověď. Přestože už by to bylo poněkolikáté, co je Master/Missy "záhadou" série - poprvé to alespoň vážně bylo překvapující.
Ale zároveň už mě to vlastně ani tolik nezajímá, co tam bude, to tam bude, a je to proto, že tohle do očí bijící poukazování na větší storyarc už mi začíná trochu lézt na nervy. Tahle hra s fanouškama tímto způsobem mě už nebaví hrát, víc už se k tomu snad říct nedá.
#5177 od lososmaster
08 kvě 2017 20:57
No jo, už mi došlo proč jsou ty story arcy tak bijící do očí.
Moffat se asi nemohl smířit s tím, že mu zkrátili sérii z 13 dílů na 12, tak jich vždycky natočí 13 a ten poslední rozdělí na 12 stejných částí a přilepí je ke zbývajícím dílům. :D :D :D
#5182 od Angi
10 kvě 2017 07:40
Tahle epizoda byla tak špatná, že jsem poprvé za všechny díly přeskočil dvě minuty během "finální konfrontace" mezi dřevačkou, Herculem, Doktorem a Bill. A pak už tam nebyli a všichni zase obživli a byli šťastní až do smrti. A nejhorší je, že je mi úplně jedno, jak se to vyřešilo. Pokud můžu hodnotit podle prvních čtyř epizod, tak zatím s opravdu velkým náskokem nejhorší série. A to nemám rád, když se na každou novou řadu nadává, ale tohle je prostě neuvěřitelná nuda.
#5183 od Kave
10 kvě 2017 12:47
Kromě motivu rodiny, se tu také opakuje přání, což se s rodinou nevylučuje.
Tedy tam možná sedí kouzelný dědeček/prateta, který/á splní každé přání (nebo vlastní opičí pracku a nechce ji odevzdat).
#5187 od Oqapo
10 kvě 2017 22:00
Měl jsem hodně negativní pohled na předešlé epizody této skvostné série, tak jsem si řekl, že je to možná tím, že bych neměl sledovat BBC online, raději si počkat na titulky, aby mi nic neuniklo a epizodu si užít.

Zrovna Knock Knock z ukázek vypadalo jako fajn epizoda se zajímavou atmosférou starého domu. Jenže ani to, že se Capaldi v roli opravdu snaží jak mu jen jde, že je epizoda dobře natočená, nebo že zde hraje epizodní roli Suchet, nespraví tak příšerně napsaný scénář.

Moc se mi nelíbilo pojetí 9. série stylem dvojdílů, ale teď mi zpětně přijde, že v těch dvojdílech se scénáristé aspoň snažili přijít s nějakou zajímavou zápletkou, která nevypadá, že ji psali kapustňáci. Tím narážím na epizodu South Parku, ve které kapustňáci vymýšleli vtipy pro Family Guy.

Opravdu to vypadá tak, že scénáristé tyto výplňové epizody berou jen nějakou rutinu. Napsat úplný nesmysl a pak shrábnout peníze od BBC, která naříká nad tím, jak jim klesá sledovanost.

Posuďte. Studenti se nastěhují do velkého starého domu, který jim nabídne starý podivín. Než se stačí ubydlet, tak většinu z nich dům sežere, což se vlastně ukáže, že to dělají přerostlé mimozemské Stínky obecné, ale ne, ony je vlastně nežerou, ony jsou perpetuum mobile, aby zachránili dceru starého podivína Sucheta, která z nějakého důvodu zdřevěnatěla, ale ne, ona to vlastně není dcera, ne... Bartlette, škrtni to... Napiš tam, že je to matka... Hele, sorry Moffy, já to tam na začátku zapomněl škrtnout. To nic Miku, nic se neděje... Teď je nech ať se dobrovolně zabijí, to bude dojemné a nech oživit ty studenty, ať nemusíme řešit, že Doktor jde přes mrtvoly. Je škoda, že zrovna herce jako je Suchet použili na postavu dřevěného oidipáka.

Chápu, Doctor Who je seriál o mimozemšťanovi, který vypadá jako člověk a cestuje vesmírnou lodí, která vypadá jako policejní budka. Pro laika už tohle zní poněkud ujetě. To ale neznamená, že by si scénáristé měli dělat co chtějí. Pořád je to seriál o cestování v čase, z čehož se vždy dá dobře vytěžit, není to drogový trip nebo přihlouplý sen.

Ale abych jen nekritizoval, líbil se mi úvod epizody, asi do chvíle, kdy dům zchramstl Pavla. A taky scéna s trezorem, jen se mi zdá prostě nějak divné, jak moc to ukazuje na Mastera. Nemůže to být přece tak jednoduché? Když hned v první epizodě vidíme ukázku, kde je jasně ukázáno, že se Master vrátí? Nebo je desátá série už prostoduchá i v dlouhodobé zápletce? Těžko říct.
#5194 od Ironside11
13 kvě 2017 08:07
Tak na "Poirota" jsem se moc těšil. A ano nebyl to Monk, jak jsem si strašně přál. Ale i tak jsem si to díky Suchetovi strašně užil. Moc se mi líbilo to finále (jo na tohle jsem citlivka :lol: ), něco takového jsem nečekal.
Jediné co bych tomu vytknul-everybody lives. Mohli nechat žít třeba jen Sullivana jr. a ostatní zkrátka zemřeli při pádu stropu či tak něco.