Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5036 od Blackthunder
15 dub 2017 17:51
Poepizodní diskuze
#5037 od Tessuna
15 dub 2017 21:30
Asi už jsem na DW opravdu závislá a měla jsem pořádnej absťák, protože jsem se od začátku do konce spokojeně chichotala každý pitomosti a až teď si začínám říkat... o čem to vlastně bylo? Dávala ta zápletka smysl? Nezačíná se Moffat malinko opakovat? - Ale Bill se mi líbí. (Bez Nardola bych se klidně obešla.)
Ta planeta, na který přistáli, mi na první pohled připomněla Oodsféru (akorát bez sněhu).
Jestli se chtěl Doktor zbavit "kaluže", proč nevzal Tardis někam hodně blízko ke hvězdě? Štíty by to vydržely... kaluž ne... ze všech "ohňů" ve vesmíru je to nejhorší, co Doktora napadne, výstřel jednoho Daleka? What?
Možná to začne dávat větší smysl na druhý kouknutí...
#5038 od Oqapo
15 dub 2017 22:42
Ze začátku díl vypadal nadějně, ale ve finále mi to přišlo takové nemastné, neslané. Nebylo to vyloženě špatné, ale prostě mi nějak nesedla hlavní "záporačka" Heather, taková nepovedená vykrádačka Vod Marsu. Na to, že Moffat z této epizody chce udělat alternativní "Pilot", tak je to nejslabší úvodní epizoda snad od dob 3. série.

Jo a mimochodem, na internetu už kolují zvěsti, že byl potvrzen představitel 13. doktora.
#5039 od Citron
15 dub 2017 23:29
Za mě paradoxně spokojenost. Z těch Capaldiho úvodů jednoznačně asi nejzábavnější. Nějak to konečně mělo docela šťávu. Místy to bylo i celkem vtipné. Bill je docela sympatická a konečně ten vztah Doktor/asistentka začíná působit trochu přirozeněji. Snad jen příběhu to zas moc nepobralo a Dalekové (a Movellani), tam byli spíš do traileru. Divné je, že mi to až tak nevadí. Možná je to ale jen tím, že to celé působilo tak svěžím dojmem.
6,5/10
#5040 od Alexis
16 dub 2017 00:49
Líbilo. Mělo to švih, emoce a chvíle, kdy Doktor pozve Bill do své modré budky mi připoměla moment, kdy se Rose rozeběhla do Tardis devátého Doktora. Vůbec mi to stylem vyprávnění a náladou spíš evokovalo Daviesovu éru - což je pro mě plus.
#5041 od Tessuna
16 dub 2017 10:40
Na druhé kouknutí mě napadlo pár dalších věcí:
1) Dala bych nevímco za to, abych mohla slyšet Doktorovu přednášku o poezii.
2) Je super, že se Doktor a Bill poznali jinak než při invazi ufounů nebo jiný krizi; a že se znali nějakou dobu - aspoň pár měsíců, řekla bych - aniž by Bill měla tušení, co je Tardis zač.
3) Otázka "co je v trezoru" nás asi bude trápit po zbytek série, což? Trochu jako Pandorica... takže: jsou tam cybermeni? Nebo Master? (První dvě věci, co mě napadly.)
4) Zjistíme někdy, co to bylo za kosmickou loď, která tam nechala tu louži? Protože jestliže dokáže tohle flek od vyjetýho oleje, tak si jen těžko dokážu představit, jak děsivě supermocnej je zbytek jejich technologie, ať už jsou "oni" kdokoli... (byli tam kvůli tomu trezoru? Potkáme je ve finále?)
5) Podle toho, že, jak se mi zdá, Bill na Zemi/v našem století nic nedrží (nezdá se mi, že by měla zvlášť vřelý vztah s macechou, přítelkyni taky nemá), tipuju konec: Bill zůstane na jiný planetě/v budoucnosti, někoho si tam najde a budou žít šťastně až do smrti.
6) Hláška, že dalekové mají "nejvražednější oheň ve vesmíru" mi připadá čím dál víc absurdní. Chvíli jsem se v duchu bavila vymýšlením seznamu vražednějších ohňů, a pak jsem prostě dospěla k názoru, že Doktorovi už dalekové lezou na mozek.
7) Jak říká Alexis, mělo to do sebe něco Daviesovskýho, což je rozhodně plus.
8) Co přesně je zač Nardole???
9) Hláška "znáš vůbec nějaký sci-fi" u mě jednoznačně vítězí :D
#5043 od Ironside11
16 dub 2017 16:13
Konečně jsem zkouknul a musím říct, že mám vcelku smíšené pocity.
1)Doktor-Super, prostě numero uno! Bavil mě od začátku do konce.
2)Bill-Je předčasné ji hodnotit, ale zatím to vypadá vcelku dobře.
3)Nardole-Chvílemi mi připadal úplně mimo, no uvidíme.
4)Nepřítel-Kámen úrazu. Waters of Mars moc nemusím a tento jeji "bratříček" se mi líbil ještě méně. Jak už psala Tessuna, loď s takovým "Super" olejem a Doktor to ani moc neřešil.
Myslím si že by bylo třeba lepší, aby místo oleje Heather upradovali Cybermani a Doktorovi by se ji podařilo na poslední chvíli zachránit. Utrpěla by však poškození mozku a Doktor by ji dopravil na nějakou vesmírnou nemocnici.
Sakra to jsem zase povolil uzdu své fantazii :?
#5045 od Olorin87
16 dub 2017 23:03
Tessuna píše:6) Hláška, že dalekové mají "nejvražednější oheň ve vesmíru" mi připadá čím dál víc absurdní. Chvíli jsem se v duchu bavila vymýšlením seznamu vražednějších ohňů, a pak jsem prostě dospěla k názoru, že Doktorovi už dalekové lezou na mozek.

Ono je to toku ztraceno v překladu.
Deadliest fire = nejvražednější oheň nebo také nejsmrtelnější palba (výstřel)
Pak už to smysl dává :) Zásah od Daleka prostě nejde rozdýchat :o)
#5046 od Tessuna
16 dub 2017 23:56
Olorine: ten dvojí význam mi došel, ale vzhledem k tomu, že měli co dělat s vodou... ehm, nestačilo by zaparkovat Tardis kdekoli, kde je víc než 100°C? Teda jestli se ta voda chovala jako voda. Což zjevně není ten případ, protože zmíněný nerozdýchatelný zásah Dalekem ji ani nezpomalil, natož aby ji vypařil... jestli má Doktor pravdu a fyzika je totéž co poezie, tak tohle byla pěkně nonsensová říkanka. :) Docela mě baví, jak Doktor uvažuje: Potřebuju oheň, kde je nejbližší Dalek? Z úhlavních nepřátel se staly zapalovače... trochu jim to ubírá na děsivosti.
#5047 od Nameless42
17 dub 2017 00:08
Tak dokoukáno.

Mě se to líbilo. dávám 7+/10. Přišlo mi to možná i takový vážnější. Obzvláště v porovnání s představením Amy a Clary. Jinak záporák (jestli to tak lze nazvat) asi mohl být lepší no. Ta věc mi trochu připomínala takový mix bytostí z Waters of Mars a té bytosti z Midnight (kvůli tomu opakování slov).

A ještě otázka.

Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
To se nám vrací staro-novej Master (John Simm)?? Já proti němu nic nemám. Mě to rozhodně vadit nebude. Spíš jsem i rád. Mě se jeho Master zamlouval. Takže za mě jednoznačně VOTE SAXON and make Gallifrey great again :D !!!
A nebo se bude jednat jenom o doplní toho jak došlo k proměně na Missy? No uvidíme.