Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#3637 od ESESEL
26 pro 2015 04:30
"Does sarcasm help?" "Wouldn't it be a great universe if it did?"
Po epickém finále přirozeně přišla odlehčenější epizoda. Peter a Alex byli super - a to byl vlastně účel epizody.
A je fakt, že Jedenáctka by ji tam nikdy dobrovolně nevzal, takže tohle Moff dobře vymyslel...
#3638 od Tessuna
26 pro 2015 10:11
Myslím, že tohle musel mít Moff vymyšlené už hodně dávno. River přece tenkrát v Knihovně říkala, že se u ní objevil „s novým účesem“ nebo tak něco, to jsem vždycky brala jako nenápadnou narážku na regeneraci.
A je to škoda, protože to nejspíš znamená, že Dvanáctku a River takhle pohromadě už neuvidíme... přitom je s nima taková zábava.
Vtípky byly podařené, zvlášť se mi líbil moment, kdy Doktor vstupuje do Tardis a najednou mu dochází, že tentokrát je to on, kdo může říct: Je zevnitř větší! :)
#3639 od lososmaster
26 pro 2015 10:27
Oproti celé špatné 9. sérii tohle byl vynikající odlehčující díl. No Moffatovi to jde, když nemusí vymýšlet složitý story-arc. Nadupaný hláškama a výborná souhra River s Doktorem. "If someone use my name again I will remove his organs in alphabetical order" "Of which alphabet?" A výčet bývalých manželů a manželek (spouse) byl nejlepší moment. A neví někdo, jak to bylo myšlený s tou narážkou na Stephena Frye?

Celkově bych mu dal 8/10.
#3641 od ELMA
26 pro 2015 11:47
Po hodně dlouhé době jsem bezprostředně po epizodě neřekla: "I hate you, Moffat", ale řekla jsem "I love you, Moffat"
A vážně lituju toho, že tihle dva nedostanou více dílů. Mohlo by to stát za to!
A viz příspěvek přede mnou... Nevím, co bylo na téhle sérii celé špatně. Oproti osmé sérii byla fajn.
Naposledy upravil ELMA dne 26 pro 2015 11:49, celkově upraveno 1
#3642 od Codexik
26 pro 2015 11:47
lososmaster píše:Oproti celé špatné 9. sérii tohle byl vynikající odlehčující díl. No Moffatovi to jde, když nemusí vymýšlet složitý story-arc.

Je to jen věc názoru, podle tebe byla série 9 "celá špatná", ale podle mě to byla jedna z nejlepších sérií obnoveného seriálu. Takže bych si zase nemyslel, že Moffat neumí vymýšlet složitý a propletený příběh
#3644 od lososmaster
26 pro 2015 15:50
Myslel jsem tím sérii jako celek a hlavně ten příběh za tím a clařin (ne)odchod. Samozřejmě, že na úrovni epizod to bylo docela dobré, ale to odbočuji od tématu.
#3645 od Citron
26 pro 2015 17:35
Nepočítaje Heaven Sent, bylo to pro mě to nejlepší z DW roku 2015. Hlavně ta absence Kláry ten seriál tak nějak oživila. Zároveň to bylo celkem vtipné (scéna, kdy Doktor vstupuje "poprvé" do TARDIS byla perfektní) a odlehčené, což jsem od toho očekával, a byl jsem rád, že jsem to i dostal. A k tomu jako bonus to přineslo i zakončení linie s River. Osobně jsem si u těch věží vždycky představoval toho Smitha, ale myslím, že ta scéna i tak fungovala na výbornou. Rozhodně příjemné překvapení.
#3647 od vojza
26 pro 2015 19:37
Tessuna píše:Myslím, že tohle musel mít Moff vymyšlené už hodně dávno. River přece tenkrát v Knihovně říkala, že se u ní objevil „s novým účesem“ nebo tak něco, to jsem vždycky brala jako nenápadnou narážku na regeneraci.

Co si pamatuju tak jsou hlášky jako :"I know you as old man" nebo "You were crying " a bylo tam toho mnohem víc epizodu si po tomhle rozhodně zopakuju a najdu všechny ;)

Moffat měl River vymyšlenou hodně dlouho a extrémně skvěle. Jsem jeden z těch ,kteří story-arch River prostě žerou :D Ale objektivně i kdybych nebyl jedním s fanoušků River ,tak bych u totohle dílu neměl co vytknout .Skvělé hlášky ,výborná kombinace herců, povedené vedlejší ostavy , úspěšné ukončení příběhu z River ,skvěle zapracovaný "vánoční motiv " (oproti tomu minulému speciálu ,kdy mi to celé připadalo že do toho byla vánoční tématika násilně vražena) z něj udělali velice kvalitní epizodu . Nenapadá mě žádný důvod proč nehodnotit vysoce .10/10 nedám ,protože zvládnout odlehčující epizodu není tak těžké ,ale 9/10 si to rozhodně zaslouží :D