Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#3495 od Geser
05 pro 2015 23:01
Diskuze k epizodě :)
#3496 od Alexis
05 pro 2015 23:23
Já doufám, že to bylo jen mou angličtinou, ale prozatím mám pocit, že jsou se radši měla dívat na StarDance, a bylo by mi líp... neměla bych ten pocit nedobrovolné lobotomie. BTW Marek Eben, to by byl Doktor jedna báseň! A Jitka Schneiderová jako společnice, ó jé, sledovanost by trhala rekordy.
#3498 od Wanderer
05 pro 2015 23:43
Já myslím, že to je tvojí angličtinou:-D
Osobně jsem se půlku královsky bavil, a druhou-vlastně celý díl-sledoval s napětím. Ale já jsem vděčný fanoušek, mě by stačil Doktor Pavlásek:-D
Plnohodnotný comment přidám, až to shlédnu aspoň s EN titulky, ale mám pocit, že to rozsekl Moffat celkem dobře a-co je zajímavější-tohle tu nikoho nenapadlo:-D
#3501 od čajinka
06 pro 2015 00:00
Já si tady sepisuju komentář asi na A4, abych si tak nějak vybila všechny pocity, celý vám to sem dávat nebudu :D

Takže zkrácená verze:
1. Začátek mega, bavila jsem se a štve mě, že s tím nepracovali víc. Jako když už dosáhl toho, co dosáhl, proč se pak pokračovalo takhle? Já to nechápu...
2. část: WTF? Protáčela jsem panenky, až mě oči bolely...
3. Proč tam jako nebyl Jack Harkness?
4. Rozuzlení – efektní zakončení, to zas jo.

Předčasný finále za mě určitě Heaven Sent, očekávání nenaplněna. Capaldi skvělý, TOP, užívám si jeho Doctora každou minutu, ať mi ten scénář přijde sebevíc blbý. 8. série se mi příběhově líbila asi víc (zejména v první polovině), nejspíš i proto, že to nebylo zbytečně roztahané do dvojdílů. Nový/á společník/ce: Nejradši bych, aby nebyl/a. On si Doctor vystačí sám :D Ale těším se na Vánoce na River.

Závěrečná poznámka: Space Glasgow!!! :D :D :D :D :D
#3502 od Tessuna
06 pro 2015 02:52
Občas mívám hodně divný sny. V takovém snu třeba čtu knížku, kterou jsem ještě nedočetla, nebo koukám na film, který jsem kdysi dávno viděla. A protože je to sen, dějou se tam věci, že byste tomu nevěřili. Naprosto šílený zápletky, věci, co dávají smysl jen napůl, podivné crossovery, no prostě úlet. Ráno mi z toho většinou zbyde jen nejasná vzpomínka. Někdy se ji pokusím zachytit do deníku, než úplně zmizí. Po letech si potom ty záznamy čtu a říkám si: Wow, to bylo tak divný!
Teď například mám úplně živý sen o tom, že jsem viděla novou epizodu Doctora Who, a byla to taková kolosální pitomost, že se mi ještě zdá, jak píšu na fórum, jaká pitomost to byla. A už se těším, až se ráno probudím a pustím si tu opravdickou epizodu a úplně zapomenu, že se mi tohle zdálo...
Protože... začátek mi přišel jako z Hvězdný brány (ta epizoda, kde se Daniel "povznese" a skončí v divným metaforickým bistru...), pak tam byl kousek Zeměplochy, konkrétně Zloděje času (zdá se, že na Gallifrey skoro všichni znají Pravidlo jedna, a nemyslím to "Doktor lže," ale to, které vždycky říká Lu-Tze). Pak to chvíli vůbec nedávalo smysl a z nějakého důvodu tam byla Clara, o které jsem si byla jistá, že už tam nemá co dělat, a Doktor se vůbec nechoval jako Doktor a pak byli na konci vesmíru s Ashildr a pak šla veškerá logika úplně do kytek... Wow, to bylo divný. Doufám, že si ten sen ráno budu aspoň trochu pamatovat, abych se mu mohla smát... :D
Nemrtvá Clara a nesmrtelná Ashildr v Tardis zaseknuté v podobě bistra a jejich bláznivá cesta napříč vesmírem - to by byl spinoff!
Ach jo.
#3503 od Geser
06 pro 2015 03:12
Silně se mi to nelíbilo.
Konečně po velkejch haló vrátěj Gallifrey do hry (a Doctor se stane totalitním diktátorem a zabije tajmlorda), a jsou tam jenom chvilku. Ale jsem rád, že konečně i v seriálu řešili, jak je ten Doctor na té Claře závislý jak na heráku. Velké storyarcy jako Hybrid, hledání Gallifrey - to všechno totálně pohřbený, zato máme hromadu siných scén Doc-Clara, který mě už tolik neberou, protože minimálně v poslední sérii tam co díl aspoň jeden z nich umírá a loučí se. Scény v bistru jsem málem přeskakoval, jak mě to nebavilo. Dialogy šroubované a neuvěřitelné.
Byl to jeden obvyklý velký Moffatí guláš. Strčíš do jednoho kotle hodně, hodně různých druhů jídel (dobrý i špatný, a spolu naprosto nepoživatelný), a důkladně prosypeš solí, aby to mělo aspoň něco společnýho.

Ať už ten člověk jde od válu jako hlavní scénárista. Už tři roky to jde kvalitou jako celek prudce dolů.
#3504 od ESESEL
06 pro 2015 04:16
Tak já jsem nadšen. Co se vám nelíbí? Že Doctor ovládl Gallifrey a jediné, k čemu nabytou moc využil, byl pokus o záchranu Clary? Vždyť to byl hlavní důvod, proč to celé dělal! Jasně, Rassilona u moci asi stejně nechat nemohl, ale hlavní důvod všeho v posledních dvou dílech byla záchrana Clary. Doctor kašle na vládu nad Gallifrey, Doctor zachraňuje lidi, dává jim naději, budoucnost. Alespoň ještě jeden výlet, ještě jedno dobrodružství. A znovu úspěšně, smím-li dodat, i když trochu jinak, než plánoval...
#3505 od lososmaster
06 pro 2015 09:25
Sakra, tu teorii se spin-offem už mi tu někdo sebral. A taky koukám, že "chameleon circuit" je nejrozbitnější součástka TARDIS.
Konečně series finale, které nebylo tak dobré, jako ostatní. A nepřišlo mi, že se Moffat snažil ten díl udělat co nejnemožnější a nejepičtější. Jestli jo, tak se mu to moc nepovedlo. Taky jsem zjistil, že většina Pánů času si nežije v takovém luxusu, jako ti v citadele. S tou Clarou se to bohužel dalo očekávat, tak mě to štve - proč nakonec nezjistil, že tomu stejně neuteče a nenechal jí zemřít. Na konci času už se ocitl podruhé a to blbý na tom je, že poprvé byl posledním živočichem ve vesmíru v epizodě "Listen". A dotaz: Prezident Rassilon je ten stejný Rassilon jako v "End of Time" - pak by dávalo smysl, proč je na něj tak naštvanej - ale není to ten Rassilon, zakladatel Pánů času. Chápu to správně?

A pořád se bojím toho, že je Doktor napůl člověk, ale on to jenom dobře zakrývá, jak tam řekla Ashildr.
A nakonec "Laugh at everything, because it's funny".
7/10 hlavně kvůli starému interiéru TARDIS.
#3506 od Alexis
06 pro 2015 12:28
Titulky tomu tedy nepřidali. Já jsem si až moc uvědomovala, jak straště se scénárista snažil, aby ty scény mezi Doktorem a Clarou byly dojemný, ale měla jsem dojem, že už i Capaldi a Coleman měli co dělat, aby u toho udrželi vážnou tvář.

Přitom předchozí epizoda na poli dojemnosti fungovala skvěle (aspoň na mě). Tahle ve mě občas vyvolala cynický smích... A štve mě to vymazávání vzpomínek, dějů, časových linií apod. Kde je nějaký vývoj charakteru?
Na druhou stranu, bylo to lepší než finále osmé řady, to ano.
Napadá mě spousta šťouravých otázek - jak je možné, že ta stodola, ve které Doktor vyrůstal, ještě stojí a nerozpadla se na atomy (po tolika letech), co mělo být cool na scéně, kdy Doktor odmítne jít s tím vojákem do Citadely a proč mu za to ostatní tleskali (že by politické rozbroje na Gallifrey?), jak se dostalo sesterstvo na Gallifrey, když planeta byla zasunutá někde na konci vesmíru a času, atd., atd...
A mám dojem, že Doktorův mozek se musí po té razantní čistící procedůře dostat na hranici kolapsu. Vždyť už má bordel i v tom, jak ho někdo chytil za kotník, když byl malý fakan v sirotčinci!
#3507 od Hanzzz
06 pro 2015 13:35
Ná závěru Heaven Sent byl velmi slušný rozjezd k epickému finále se vším všudy, v Hell Bent po OK začátku (bistro bylo celkem decentní zvolnění tempa a ani nějak neomezovalo, jak bude vypadat zbytek) najednou přišel smyk, konec silnice a pád do propasti.
Hodně lapsů v uvažování a logice příběhu už tady napsali ostatní (jak Sestarstvo na Gallifrey přišlo), mě třeba dost vadilo, že Doktor (v jeho plynutí času) před chvilkou vyhrožoval Me, ať se mu vyhýbá, a po setkání na konci času (a krátké výměně názorů), najednou obrat. Víš, já to tak nemyslel, co jsme si, to jsme si. Klidně se mnou pojď do TARDIS, už se na tebe fakt nezlobím.
Abych jen nekritizoval, několik dobrých momentů tam bylo, z celé epizody mě nejvíc u srdce chytlo Nothing's sad till it's over - kvůli vzpomínce na The Doctor's Wife, kterou řadím hodně vysoko. A inverze, že Doktor zapomněl na Claru, se celkem povedla (a dala Clařinu jednání trochu větší smysl).

Celkově ale podle mě dost, dost slabé. Bohužel.