Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#3424 od Tessuna
29 lis 2015 18:50
Kave: Díky! Nevím, jestli bych na to sama přišla. Už jsem se chystala prokousat všemi Pratchettovkami, dokud to nenajdu... :D
Jak to tak čtu... škoda, že tam s Doktorem nebyli Fíglové! Cituji: "Nále s tým kameněm to zas nejni takový trablisko," ozval se najednou Poťapaný Vilda. "Enem nám říkni, kde ta skala je, a já myšluju, že bysme ju mohli rozmlátit mnohem spěšněji než nejaké ftáčisko pazgřivé - "
:lol:
#3428 od vojza
29 lis 2015 20:55
Jeden z nejpovedenějších dílu z éry 12tky. Všechno do sebe zapadlo geniální scénář ( zjištění příběhu a úniky před smrtí ,celkový twist rozbíjení skály ,monstrum, "radící Klára,odkaz na pohádku ),skvělá dvanáctka ,výborné kulisy a zvuky .Jsem hodně zvědavý v co to vyústí a doufám že v to druhém dílu to dostane ještě hlubší smysl. Prozatímní hodnocení : 87% (snižovat nebudu ,když tak zvýším jestli to finále dotvoří)

NEXT TIME : Co mají Time Lordi společného s tím hradem ? Jestli ho tam věznily oni proč by chtěli informace o hybridovi snad by věděli že je to on ? Nebo to byl jenem celé test důvěry ? Jak se dostala na Gallifrey a co a na s tím vším má společného ? A regenerace jak ta dopadne ? Na doufám že s toho Moffat udělal pořádnou a epizodu a né že splácal nějaký blábol ve ,kterém se nic pořádně nevystlí (jako bylo to minulé finále ;) )
Naposledy upravil vojza dne 29 lis 2015 21:17, celkově upraveno 2
#3429 od Angi
29 lis 2015 21:00
Brilantní. Vizuálně, obsahově, atmosférou.
Neměl jsem žádné očekávání a dostal jsem díl, který mne po dlouhé době kompletně pohltil. Velmi mi připomínal hru ICO kde jste pobíhali po velkém hradě.. (prvních 20s můžete vynechat)
https://www.youtube.com/watch?v=WsmZyRPI8zY

Aby to nebylo úplně bez kritiky - obrátil jsem oči v sloup, že Ashilder bude i v dalším díle =))
Co se týče diamantové zdi a no resetu - taky to považuju víc za východ.. ale i kdyby ne, tak mi to epizodu nijak nezkazilo. Více mne překvapilo, že to byl vlastně jeho confession kotouč, který přece nechal na krbu v mimozemské uličce.

Za skvělý nápad považuju pojetí Clary - zády k tabuli... skvělá myšlenka. Žel, pokažená v momentě, kdy se v One man show ozval Clařin hlas a následoval i její obličej. Tohle mne trošičku zklamalo, protože tím tu brilantní myšlenku pro mne trošku zabili tuctovostí. Ale to je více osobní preference, než že by to bylo nějak špatně.

Hodnocení 97%.

Jen tak pro zajímavost, bych Gesera poprosil o příklad nějaké epizody jakéhokoliv seriálu, která u něj má 10/10, nebo alespon 9/10. Pač jestli tohle, čemu jsi nevytkl skoro nic ( na tvé poměry) má 6/10 tak bych fakt rád viděl co ladí tvému vkusu. =)

P.S. Sdílí lososmasterovy obavy z Hibrida, taky se mi hned vybavil film a to, že Doktor má být half human. Už jen pro to, že jsem už při první zmínce o hybridovi tipoval, že polovinu hibrida bude tvořit člověk. Když měl být ze dvou nejsmrtonostnějších ras ve vesmíru.. a pro to klasické klišé, že my lidi jsme proti morálně vyspělému vesmíru hrozný hovada. ;)
Naposledy upravil Angi dne 29 lis 2015 21:51, celkově upraveno 1
#3431 od KoviCZ
29 lis 2015 21:29
Na review epizody si spolu ze zbytkem řady počkám až do hodnocení série, ale řeknu toto: Tohle je po dlouhé době epizoda, kterou jsem si dneska musel pustit už třikrát. Tak úžasný a atmosférický to je + ani nezmiňuju ten cliffhanger.
#3433 od Kave
29 lis 2015 22:09
Tessuno: Kdyby tam byli fíglové, mohl by si Doktor ušetřit nějakou tu miliardu let, ale asi by trošku narušili atmosféru epizody. :lol:
#3437 od Angi
29 lis 2015 22:42
Kdyby tam byli fíglové, tak se Dalekům říká "Exterminate hovado."
#3440 od Ric4rd
29 lis 2015 23:15
No vida, stačí aby nám Clara vypadla ze seriálu a hned tu máme dosud nejlepší díl 9. řady a pro mě osobně to bude i jeden z best of renewed series, najednou má díl kvalitní zápletku a ačkoliv jsem ji prohlédl dost brzo, tak jsem si to prostě užíval, nekecala tam žádná blbá bond girl dokonce si doctor nechal brýle až na konec, konečně normální epizoda
#3441 od Wanderer
29 lis 2015 23:16
Vy jste mě zklamali...já sem vždycky přijdu, abych se dověděl, jak špatná ta epizoda vlastně byla a z toho vyvodil, že se nemám pouštět do Classica když se to s ním dneska vůbec neshoduje!

Epizoda fakt dobrá, akorát jsem čekal, že bude Doktorovi líp rozumět, když bude mluvit jenom sám pro sebe a vono houby a musel jsem si počkat na titulky -_-

FAKT se chci dovědět v dalším dílu TOHLE:
PROČ se tam dostal
KDO ho tam chtěl
JAK TO, že tam našel cestičku na Gallifrey
PROČ tam ta stěna vůbec byla???? Někomu dávala smysl ta věta "Of course! The Tardis! What else should it be!"?
Asi to neměla být loď-TARDIS, ale v jakém vesmíru se "čas a relativní rozměr ve vesmíru" dá vyložit jako:
"proklatě pevná zeď, která z nějakého důvodu kryje východ z Doktorova pekla, kam ho z nějakého důvodu někdo poslal a bůhvíproč odtamtud vede cesta na Gallifrey, kterou asi nějak zařídili Pánové Času, ale už nedokázali zařídit, aby tam nebyla žádná zeď"

Lebky mě fakt nenapadly, a koho jo, tomu čest!:-) Ale nabízená řešení jsou na to dostačující...

Jak se confession dial dostal na Gallifrey? Jasně, třeba s Ashilder. ALE JAK SE TAM DOSTALA ONA?!§
(Hloupá otázka: byla Ash v tom traileru vůbec na Gallifrey?)

A pro rýpaly, co nevěří, že by to Doktor stihl prorazit:
Dejme tomu, že jedno kolečko stihne za 1 den. V miliardě(pozemských) let to dělá 365,25(přestupné roky) miliard Doktorů rozbíjejících si ruku o tu stěnu. Každý z nich stihl nejméně tři údery do zdi, ale jak se dostával dál a dál, nejspíš i víc, řekněme v průměru někde mezi třemi a čtyřmi. Takže jsme dejme tomu na dvanácti stech padesáti miliardách, tedy jednom a čtvrt biliónu úderů. Zeď je 30 stop, to znamená nějakých 9 metrů široká...řekněme deset, aby se to líp počítalo. Potom na metr má Doktor 125 miliard, na centimetr jeden a čtvrt miliardy úderů, na milimetr tloušťky sto dvacet pět miliónů úderů.

Ještě se vám to zdá málo?:-) Tak řekněme, že si prokopává tunel o rozměrech dva metry na půl metru, což je metr čtvereční. Potom v tomhle metru čtverečním je 10000 centimetrů čtverečních, a na každý připadne 12500 Capaldiho pravých háků, aby se na tom jednom centimetru dostal o jeden milimetr hlouběji...
#3442 od Angi
30 lis 2015 00:01
Wanderer: "Of course! The Tardis! What else should it be!"?
Byl tam nápis HOME. Takže Doktor předpokládal, že je tam TARDIS...

A k většině tvých otázek - mi se ten díl zdál zatraceně metaforický..kdo ví, co se s Doktorem během toho vlastně dělo a jestli to celé nebylo jen v jeho hlavě. A nejsem zas takový Freud, abch tady zkoušel vypisovat co znamená, když si v hlavě vytvoříme peklo sami pro sebe a z něj vede jen velmi bolestivá a zdlouhavá cesta, co znamená metaforická brána domů.. I když jsem si celkem jistý, co by Freud řekl na bušení do bariéry, aby se Doktor dostal na toužebné místo. Co symbolizuje postupné pronikání pěsti diamantovou bariérou... ale jsou tady děti, tak budu držet pec. =)
#3444 od Sillia
30 lis 2015 00:31
Wow! Tohle mě dostalo. Ale úplně! Celou dobu jsem byla napnutá jak na skřipci a !damn god! Nejlepší díl série a na ten další se tak těším! Ze začátku jsem měla pocit, že mě u toho hodí infarkt a ke konci už jsem jenom s otevřenou hubou zírala, co se to ku*va děje. Teď budu celý týden skákat, že mi strop bude nízko a sakra, aby už tady byl příští týden. Spousta otázek, málo odpovědí a zatraceně netýrejte mě!
Naposledy upravil Sillia dne 30 lis 2015 01:27, celkově upraveno 1