Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#3404 od Citron
28 lis 2015 22:40
Diskuze k epizodě :!:
#3405 od Alexis
28 lis 2015 23:51
Tak co? Mě se podařilo shlédnout jen posledních pár minut, ale ty stály za to. Jedna věc se Moffatovi musí nechat - dokáže vytvořit velké očekávání... Závěr překvapením byl i nebyl, ale poslední Capaldiho věty mě celkem uzemnily. Těším se na finále.
#3406 od čajinka
29 lis 2015 01:04
Za mě moc povedený díl, v téhle řadě rozhodně vyniká! ;) Taky se těším na finále!
#3408 od PanJitrnica
29 lis 2015 03:04
Už se těším na ty výborné kritiky!!! :) Já si seriál užívám díl od dílu. Často su fascinován, jaké minichyby jste schopni najít a pak nám o tom napsat. Přitom jste schopni si zkazit celou epizodu.... No, mám dojem, že některým o nic jiného nejde. Prostě, kdyby ta ep.byla dokonalá, tak naši bezvadní kritici by napsali,že nic moc,.......psal to Moffat. No a to, že některým sa to nelíbí už dva dny dopředu, to je zas věc druhá....... :arrow: :arrow:
#3409 od ELMA
29 lis 2015 03:09
Naprosto skvělý Capaldi!!! Neumím si v tomhle díle představit někoho jinýho (možná ještě tak Ecclestona). Ani nevím, jestli se těším na další díl, protože (dle mého) tenhle díl by byl dobrý i jako finálový.
Jinak naprosto souhlasím s PanJitrnica, taky mám v poslední době pocit, že jsou všichni nějaký zmlsaný a všude hnidopišsky hledají chyby. Neříkám, že jsou všechny díly dokonalé, to ostatně není ani jeden, ale pořád hledat jenom chyby už je nuda...
#3410 od Vločka
29 lis 2015 08:24
To byl úžasný díl! A měl hrozitánsky strašidelnou atmosféru. V jedné scéně, kdy Doctor stál sám a bylo jasné, že každou chvílí se tým objeví Veil (snad se tak jmenuje), a my s mamkou a ségrou seděly na hromadě, ani nedutaly... otevřel dveře táta s tím, že se mu podařilo uspět bráchu. Já, jakožto jediná, kdo ho neviděl, jsem nadskočila asi metr vysoko a začala nadávat, co nám sem leze :D
Ale abych neodbočovala. Capaldi podal úžasný výkon! A ten cliffhanger na konci, next time trailer... Fuuu! Chudák Doctor. Bylo mi ho hrozně líto :(
9,5/10
#3411 od lososmaster
29 lis 2015 09:36
No, já vás asi zklamu a o jedné chybičce vám tu napíšu. Díl se mi hodně líbil, spoustu strašidelných a nečekaných scén. Atmosféra super, doktorův "myšlenkový palác" byl taky super, a těším se na další díl.

Ale. Budete se mnou souhlasit, že se po každém cyklu celý palác resetoval. Tak proč se neresetovaly lebky v moři a ta diamantová zeď. A když tam byl za několik TISÍC let, tak tam bylo těch lebek už hodně. A nakonec tam byl DVA A PŮL MILIARDY let, tak proč ty lebky nezasahovaly daleko do hradu.

A doufám, že si v tom cliffhangeru Doktor dělal srandu, protože Doktor už hybrid něčeho jednou byl, a tam to moc dobře nedopadlo...(Film) Celkové hodnocení asi 8/10.
#3412 od Tessuna
29 lis 2015 10:33
Nejprve poznámka ke kritice kritizování: pokud do něčeho rýpu, znamená to, že se mi to líbilo. Kdyby ne, tak nějakým rýpáním vůbec neztrácím čas. Na kritice není nic špatného a kdybychom se tu pokaždé jen blaženě rozplývali a říkali: Jééé, to bylo hezký!, začala by to být nuda ještě větší. A že mě Moffat posledních pár let pomalinku zklamával, až jsem skoro zapomněla, že kdysi patřil k mým nejoblíbenějším scénáristům, opravdu jsem se skoro těšila, jak sem přijdu a jeho nejnovější výtvor rozcupuju. Totiž podrobím kritice.
...
Jééé, to bylo hezký! :)
Jeden čas jsem se hrozně ráda bavila představou, jak by ten či onen film vypadal, kdyby ho natočil Terence Malick. Pokud neznáte, tak má velice specifický rukopis: voiceovery, dumání nad smyslem všeho, dechberoucí záběry, úplná vizuální poezie... a teď, přestože jsem si nikdy nekladla otázku, jak by v jeho podání vypadal Doctor Who, mám najednou docela dobrou představu... asi nějak takhle.:)
Jednou za dlouhou, dlouhou dobu se zkrátka vyskytne epizoda, které není absolutně co vytknout.
#3413 od Citron
29 lis 2015 10:59
Moje úplně první myšlenka z této epizody byla, jestli to teda mám či nemám považovat za druhou část trojdílu. V celé sérii ten nápis To be continued cpali snad na konec každého dílu, ať se to tam hodilo, nebo ne, a tady to opomněli. Nakonec jsem si to vysvětlil tím, že jsme konečně zjistili, kam měl patřit ten nápis z konce The Girl Who Died :D.
Osobně jsem se dost bál této epizody, jelikož po předchozích zkušenost této série, nezněl další takový experiment vůbec lákavě. Nakonec to bylo více než příjemné překvapení. Hlavně mi přišlo, že konečně našli pro Capaldiho Doktora polohu, která mu sedí nejlépe. Kde jeho Doktor může konečně pořádně vyniknout. A to nemyslím nijak zle. Smithovi psali také stále proslovy, takže pokud bude mít Capaldiho Doktor víc momentů sám se sebou, tím líp pro diváka. Jinak závěrečná smyčka s rozbíjením toho krystalu byla asi nejpůsobivější věc, kterou tato éra přinesla. Fakt to neskutečně vtáhlo.
A konec s Gallifreyí? No uvidíme jak se to celé vysvětlí. Stále jsem k tomu radši dost obezřetný.