Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#3255 od Geser
14 lis 2015 23:12
Diskuze k epizodě.
#3256 od ESESEL
15 lis 2015 03:00
Tak po politickém příběhu jeden sociologický... Proč ne, je to osvěžující, když nám média jednou na konci přímo oznámí, že nám vymývají mozek. Found footage má jen ten problém, že všechny postavy buď umřou, nebo se nedozvíme, co se stalo s přeživšími. Ale co, asi nejhorší díl série - máme však totálně boží sérii, takže spokojenost. Navíc, zapomenutelnější příběh se před posledními třemi díly hodil.
#3257 od lososmaster
15 lis 2015 10:12
Já na ten díl mám naprosto opačný názor. Podle mě je to nejlepší díl téhle série - používán styl, který je v seriálu ještě neobjevil, zajímavá nová monstra (akorát nechápu, jak mohli vzniknout, ale v Doktorovi nic není fyzikálně správně, tak proč ne i biologicky), super hlášky (-Hold my hand. - I'm not scared. - I am.), a hlavně konec, který nebyl "Zachránili jsme celou planetu - zase -, beze mě byste to nedokázali a všechno skončilo strašně dobře.". Pravda, trochu ten nedodělaný
konec mi přišel, jako, že Gattis to napsal dlouhé, a překročil povolenou minutáž a nechtělo se mu nic škrtat, tak řekl, sem dáme závěrečné titulky. A zajímavý koncept - celý díl jsem čekal, kdy budou úvodní titulky.

Na příběhu vytknu snad jedinou věc a to jsou ty kamery. Když doktor zdůraznil, že jsou to zraková centra těch příšer = jsou také vyrobeny z ospalků, tak proč má každá jiné barevné rozlišení, nebo logo výrobce? A navíc to tam moc důležité nebylo, mohli prostě říct, že tam ty kamery mají a o zrak ty příšery přišly nějak jinak.

Díl byl super, zaslouží si u mě vysoké bodové ohodnocení (10/10)
#3258 od Tessuna
15 lis 2015 10:56
Tomuhle dílu prakticky není co vytknout. Ale taky na něm není mnoho ke chválení... Zkrátka další příběh se základnou a monstry, a jelikož tahle zápletka není úplně můj šálek čaje a už je to podruhé za jednu sérii, marně hledám něco pozitivního, co bych o ní řekla. Monstra z ospalků jsou rozhodně originální. A líbila se mi výměna názorů mezi Clarou a Doktorem ohledně jejich pojmenování - ale jen proto, že byla jako vystřižená ze seriálu Flash :)
#3259 od Alexis
15 lis 2015 12:25
Já jsem spokojená. Zajímavě pojatý padouch - o rozšíření prachu vlastně nešlo, jak jsem pochopila (snad), ale o shlédnutí toho záznamu. Ani Doktor nepřišel na to, o co záporákovi jde.
#3260 od vojza
15 lis 2015 13:59
Z célé epizody jsem si toho moc neodnesl.Působila né tajemně ,ale vyloženě divně. Místy jsem se v příběhu úplně strácel a nevím jestli to bylo úmyslem scénaristy (jako že se v epizodě zmást diváka snažil) nebo mojí znalostí aj.Mostra byla originální ,ale mě osobně moc nechytla (né že by mi přišli utažené za vlasy spíš proto že "prostě vnikly a začali zabíjet " bez většího smyslu).Navíc mostra umí brát podobu člověka (podle toho konce) tak proč toho nevyuživali ? Tím se dostávám určitě zajímavý nápad ,nicméně to vypadalo hodně nedodělaně a místo aby po něm můj obličej vypadal takhle (překvapeně) :o vypadal spíše takhle (šokovaně) :shock: .A to já nemám rád mám radši pořádné vysvětlení a to větší překvapení než šok a titulky :( 4/10 Po tititulcích zhodnotím znovu je možné že mi nedošli uričité spojitosti ,proto že tak špatné to zase být nemohlo ;)
Naposledy upravil vojza dne 22 lis 2015 14:14, celkově upraveno 2
#3261 od Alexis
15 lis 2015 14:58
Vojza: No já jsem to pochopila tak, že ten záznam ty bytosti tvořili úmyslně tak, aby byl co nejchytlavější a shédlo ho co nejvíc lidí. Proto se Doktor podivoval, že to vypadá moc připaraveně a jako "příběh" - jako by to někdo režíroval.
#3263 od Sillia
15 lis 2015 16:21
Na tuhle epizodu jsem se těšila a ve výsledku nejsem nijak zklamaná. Ale to bude spíš tím, že tahle epizoda mě celkově nijak nezklamala, nenudila, ale ani nenadchla.
Monstra byla celkem pěkná, i když já ten styl "rozblemclých lidí" moc nemusím, ale jejich původ byl docela zajímavý a musím říct, že pro jednou jsem byla zhnusená stejně jako Clara těmi spacími komorami.
Hlavní záporák byl ale originální, kdybych to zobecnila, tak nic moc, ale mě se líbilo, že to byl někdo, s kým prostě nikdo nemůže vyjednávat, protože je na 100% přesvědčen o své pravdě a nějaká moralita nebo přežití jeho vlastních lidí ho vůbec nezajímá.
Líbila se mi Doktorova poznámka o tom, že i on spí, ale jen když se nikdo nedívá. Už předtím jsem si říkala, že někdy spát musí, tak konečně to mám potvrzené přímo od něj.

Tessuna: Jo, taky jsem si při tom vzpomněla na Flashe.
#3264 od Citron
15 lis 2015 20:34
9x09 - Sleep No More - nebyla to určitě nejsilnější gatissovina, ale tak momenty (narážky) to určitě mělo. Jen mi to pokazilo pár drobností. Hlavně nechápu, proč celá ta věc s "kamerou" musela být součást děje. Však člověku by stačilo vědět, že mají kamery a ne to s čím nakonec přišli oni. A samozřejmě ten uspěchaný konec, kdy vlastně ani Doktor nic nevyřešil, jen prostě utekl. Bylo to hodně podivné. Za plus určitě považuji monstra, která vypadala úchvatně a hlavně nebyla tak nevyužitá, jak jsem obával. Shearsmithova postava byla celkem sympatická. Škoda, že ostatní postavy už tolik prostoru nedostaly, ale to jsem dejme tomu bral jako součást formátu té epizody. Ale zřejmě jako obyčejná vyvražďovačka bez "found footage" formátu by to asi fungovalo mnohem lépe. Z této série určitě ta lepší epizoda, ale žádný vrchol seriálu to rozhodně nebyl.
Ta další epizoda vypadá dost otřesně, tak třeba naopak překvapí
#3265 od bloy
16 lis 2015 13:04
Sleep falls NO MORE!

Spojenie Shakespeara, Sandmana a strašidelných aranžmánov pre mňa celkom fajn! ;)

Bam, bam, bam, bam, bam, bam, bam, bam, bam, bam, bam, bam, bam... Mr. Sandman, bring me a dream...