Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#2387 od Zuzka
13 srp 2015 12:21
Na Amazonu mají odkaz i na secondhandové kousky. Tak jsem si ho pořídila v pevné vazbě za 0,01 libry :-D Poštovné 4 libry, ovšem pořád paráda. A stav vynikající. Právě mi to dovezli:-) Už aby byl konec pracovní doby!
#2390 od Flamboyant
14 srp 2015 12:05
Fantastic! Tohle je na Amazonu bezva, pořídil jsem tak kousky, co už se špatně shánějí jako Time Travellers´s Almanac nebo Inside Story. Přeju pohodovou četbu, za jedno odpo to nebude :-)
#2417 od Zuzka
19 srp 2015 09:44
Ten Writer's Tale je skvělý. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Přitom mě to fascinuje - ten proces tvorby (ať knihy nebo seriálu, filmu), hrozně mě to zajímá. A tady Daviesovi člověk vidí až do žaludku.
Je to úžasné sledovat, jak se mu ty myšlenky přelévají, kousky zápletek, které se postupně vynořují, přitom člověk už ví, jak vypadá výsledek, takže hned ví, co se použije a co ne. Opravdu fascinující vidět, které prvky příběhu věděl autor už dávno dopředu a co se vynořilo cestou nebo úplně náhodou. A jak se vymýšlí a promýšlí postavy. Hrozně mi to připomínalo geniální hru Šest postav hledá autora. A on to tam pak Davies sám zmiňoval, že si tak připadá, to mě potěšilo:-)

Hodně mě pobavil detail k dílu Doktorova dcera. Už jsem někde zmiňovala, že mi tam Marta jaksi přebývá. A Davies popisuje, jak ho napadla ta zápletka o dceři, dvě armády někde v tunelech, ekologie, náboženskví a podobně, hezky si to promýšlí, je tím docela nadšený a pak najednou si (o hodně později) vzpomene, že mají domluvené, že v tom díle má hrát i Freema Agyeman a že pro ni tam plánoval jinou zápletku. A kruci:-) Nebo něco ve smyslu "Dnes mi volali, že Kylie Minogue by měla zájem hrát v Doctor Who. To je šílené, dobrý vtip." ... o pár dní později "Dnes jdu na oběd s Kylie Minogue. Nic z toho nebude, ale budu na obědě s Kylie, haha." ... o týden později ... "Ona to fakt potvrdila!!"

Díky za doporučení! A doporučuju dál. Sice to nemapuje celé RTD období, ale jen tvorbu od 4. série, ale stojí to za přečtení.
#4610 od lososmaster
18 pro 2016 14:12
Dnes v mém předvánočním maratonu vánočních speciálů došlo na End of Time. Všichni víte, jak jsem hrozně fascinován kontinuitou a referencemi na jiné díly a objevil jsem zde několik zajímavostí, co vás nejspíš zajímat moc nebudou. :D

Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
Za prvé tam hraje David Harewood, kterého můžeme znát jako Hanka Henshawa ze Supergirl.
Za druhé hned na začátku, když je Wilfred v kostele, je tam zmínka o Doktorovi bojující s démonem (Masterem) ve třináctém století. Klasická reference na The King's Demons.
A naposledy tajemný leader kultu, který jsme nikdy předtím neviděli a co přivedl zpět Mastera si říkala the Governor - nejsou to ve skutečnosti The Governors z Class? (oteřevná odpověď - samozřejmě to tak nemusí být)
#6557 od Zuzka
06 led 2019 12:59
Včera jsem zhlédla letošní novoroční speciál Resolution a pak End of Time. Nedá mi to k tomu nenapsat poznámku.
Oba speciály obsahují spoustu nelogičností. Mimo jiné i mytologických prvků, vypravěče apod.
Jenže u End of time mi to nevadí, prostě to nevidím - ten příběh je tak silný, emocionální, nabitý energií, Tennant má charisma jako hrom, hudba burácí. Divák je zahlcený, pobavený, dojatý, spokojený.
Resolution je mnohem civilnější, i když vizuálně velmi dobře vypadá, hudbu jsem téměř nezaznamenala, příběh tu a tam poněkud přešlapuje, Jodie má sice dobré momenty, ale prostě není ten hrdina, na kterého jsem u Doktora zvyklá. Mezi postavami se nějak ztrácí. A proto pak všechna klopýtnutí ve scénáři trčí.

Ovšem Graham O'Brian si s Wilfredem Mottem může potřást rukou, oba jsou vážně skvělí.

Jsem docela smutná ze směru, kam se Chibnallova éra ubírá.