Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#6564 od Zuzka
06 led 2019 21:46
Lososmaster: skoro si to nevybavuju, ale nepadlo někde v páté či šesté sérii, že působením Praskliny se lidstvu částečně vymazala paměť a tedy si nepamatují Daleky, ani Kyberkrále ve viktoriánském Londýně? Mám dojem, že si toho Jedenáctka všímal u Amy.
#6565 od bublifuk.k
06 led 2019 21:58
lososmaster píše:... není potřeba řešit, co se stane s postavami (tady Mitche a Lin), potom, co skončí příběh. Protože tenhle "návrat do normálního života", a co všechno se může stát, by se pak musel řešit v každém druhém díle. (Jak začala žít Donna, po tom, co jí Doktor vymazal paměť a jiné...).

Dovolím si nesouhlasit. V tomto konkrétním případě to určitě není totéž, jako když se Donna vrátila zpět do svého původního života. To, co je pro čtverku z TARDIS uzavřeno, to pro Lin uzavřené vůbec není. Stačila při tom jedna dvě věty. Když seriál, který má plnou pusu "odpovědnosti" a "důsledků" a bla bla bla a investuje moře minut do Ryanových výčitek, pomine, že pro jednu z postav nebezpečí vůbec nepolevilo, jen změnilo podobu, považuju to za špatně.
Kdyby existoval UNIT, neřeším to pak už vůbec. Protože bych předpokládal, že se o Lin před lidskou justicí postará.
Ale samozřejmě petice kvůli tomu psát do BBC nebudu ;) Jen mě to ale utvrdilo v tom, jak špatná ta jedenáctá řada jako celek byla.
#6569 od Nameless42
07 led 2019 20:29
No tak řekl bych asi nejlepší epizoda celé 11. řady, která víceméně jenom tak nějak přišla, představila "revoluční(ho)" Doktora(ku), rozmanité ultra korektní :D :D osazenstvo (PS: nejsem rasista......aspoň doufám) a odešla....a zase za 1 a půl roku fu.kity bye :D .

Takže když to tak vlastně shrneme tak Dáleci byli navráceni do cca. trochu podobného stavu jako v 01. řadě za éry RTD. Málá podobnost s epizodou Dalek by možná být mohla. Snad se to nezdá jenom mě. Vložka na téma "Rodinná pouta" mohla být klidně vypuštěna. Jak už bylo napsáno jenom to zabíralo místo pro důležitější věci. Za mě jako např, "co je ku.va s UNITem"? Tohle by mě teda zajímalo mnohem více. Rayenovi problémy mohli nechat rozhodně na jindy. Tak nějak jsem si myslel, že UNIT je takový stát bez hranic, který za 50 (+/-) let svojí existence vybudoval zatraceně pevné postavení ve světě. Tento přistup se mi osobně nelíbí a ještě více to zabíjí naděje na nějaký spin off s touto organizací. O Torchwoodu a Jackovi nemluvě.

lososmaster píše: Další minoritní nesrovnalosti: Všichni se tváří, jako kdyby nikdy neviděli mimozemšťana, obzvlášť Daleka, když si to mají pamatovat ze 2. a 4. série, obvzlášť Aaron a Graham, ti už byli v té době dospělí. Ono mi poslední dobou přijde, že lidstvo úplně zapomnělo, že mimozemšťani byli každý dva měsíce otevřeně na Zemi mezi lety 2005-2008 nejmíň. Znělka - ta tam právě nebyla, což je škoda takovou dobrou znělku nepoužívat. Chápal bych to, kdyby se nakonec díl jmenoval Resolution of the Daleks, nebo tak, ale když to neudělali, tak není důvod jí tam nedat. Otravnost používání sonika už nebudu ani zmiňovat.

No tak s tímto už mámě problém +/- od éry Moffata. Tj. od 05. řady. A Chibnal v této tradici zatím pokračuje.....bohužel. Možná za to můžou ty praskliny. A nebo někdo asi zapomněl vypnout systém "Archanděl". Konec koncům ten tam stále někde na orbitě stále obíhá pokud se nepletu.
#6571 od Sára
08 led 2019 22:59
Když jsem uviděla tu první scénu, zaradovala jsem se, že nás čeká něco historického či snad mysteriózního...a pic ho, skončili jsme zase v Sheffieldu, a s Ryanovým otcem jako bonusem.
Takže mi skoro vyhrkly slzy, když se ukázalo, že onen přeživší tvor je náš starý dobrý Dalek (vracející se neúnavně do hry jako správný pojišťovák - vyhodíš ho dveřmi, vrátí se oknem). Akorát si to budu muset pustit ještě jednou, protože jsem přehlídla, jakže ho vlastně dostali na kolena ti darebové z 9.století, když současná armáda při střetu dopadla jak sedláci u Chlumce....
Nebudu opakovat nedotažnosti a nelogičnosti zde již uvedené, napriek tomu jsem si díl vcelku užila. Vytáčely mě akorát ty rodinné dojemné plky, které z mého pohledu děj ne zpomalovaly, ale přímo ochromovaly. Tátova mikrovlnka se sice nakonec hodila, ale jak známe Doktora(rku), kdyby fakt přišlo na věc, stvořila by nějaký detonační čulibrk i z Grahamova starého gramofonu nebo plivátka.
Co ale bylo fakt odfláknuté, byl další osud Lin, kterou tahle epizoda pasovala v podstatě na jednu z hlavních postav. Nemyslím, že by se to muselo řešit v celém následujícím díle, ale víc respektu by neškodilo. Nemluvě o její psychické frustraci- když normální slušný člověk pozabíjí pár jiných lidí (třebaže si nemůže pomoct, protože ho ovládá mimozemská entita), musí to s ním zákonitě zacloumat (a teď nemluvím o skutečných zákonných dopadech celé věci). Takže se ptám - kam se poděla empatie naší milé Doktor? To ji nemohla třeba vzít do TARDIS do někam a do někdy, kdy už budou tyhle hrůzy promlčené? Což by nemuselo být ani za dlouho, vzhledem ke krátké paměti lidí, že.
UNIT, doufám, přežije. Tak nějak by mi chyběl.
A ještě poslední poznámka: to dlouhé čekání na novou sérii je regulérní domácí násilí na fanoušcích!!
#6572 od Zuzka
09 led 2019 11:58
Úplně to sem nepatří, ale když už to zmiňuje několik lidí... totiž že v seriálu obvykle není prostor a ani by moc nepasovalo do dynamiky děje řešit důsledky dobrodružství s Doktorem. Docela chápu, proč se v Resolution Lin dál nevěnovali. Postav je tam jak máku a děj to nikam neposune. Ale přitom to pro ni musela být opravdu špatná situace.

Chci se dostat k tomu, že třeba v Big Finish v sérii Doom Coalition tohle naopak skvěle vytěžili v případě společnice Helen Sinclair. Představte si, že by Doktorka Lin vysadila 50 let v budoucnosti, kde ji nikdo nezná a počítala by, že Lin bude v pohodě. A Lin by zjistila, že v minulosti byla odsouzená jako vražednice, její rodiče to zničilo, sourozencům se kvůli tomu rozpadla kariéra a vztahy, všichni předpokládali, že někam utekla, a nenávidí ji. Není to moc nepravděpodobný scénář. A ona vzhledem k tomu, že tím zjištěním zafixovala minulost, už s tím nemůže vůbec nic udělat ani se strojem času.
Neříkám, že u Helen to bylo přesně takto, ale z podobné situace vytvořili materiál pro jeden geniální díl Absent Friends (získal i nějaká oficiální ocenění) a celý další vývoj postavy tím je poznamenaný.

Tím chci říct, že to jde, když se chce. (a skrytě doporučit úžasnou Doom Coalition) Ale asi holt důsledky můžeme očekávat spíš u společníků než u vedlejších postav.
#6738 od Mark
17 srp 2019 23:08
Síce tu som tak trochu s krížom po funuse ale dokopal som sa k tejto epizóde až teraz :D Popravde Dalek mi prišiel desivejší ako prepoužívaný Daleci v minulých sériách. Ono už som ich tak presýtený že som si na nich celkom zvykol. Pamätám si ako som prvá krát videl epizódu Dalek s 9. Doctorom a to som sa ho naozaj bál ale odvtedy som mal len taký "meh" pocit. Som rád že sa desivosť vrátila. Inak zaujímalo ma čo to bolo za opravovňu (alebo čo to bolo) kde sa dá z tam nájdených súčiastok vyrobiť tak komplexný Dalecký "tank" :D A keď sme pri tanku- scéna kde sa zrazí tanková a Dalecká raketa mi prišla tak totálne mimo až bola vtipná :D Scéna rodiny, bez wifi, ktorá musí komunikovať bola dobrá. Čakal som že niekto z trojice spoločníkov TARDIS opustí. Počas epizódy som si myslel že Ryan keďže sa jeho vzťah s otcom napravil. Už sa teším na ďalšiu sériu :)