Sekce určená k debatám o již odvysílaných epizodách.
#5929 od ESESEL
27 pro 2017 01:08
I'd say "don't be an idiot" but I kinda know what's coming...
Já jsem spokojený. Brigadierův děda (internet už to potvrdil, ale tak čistě časově by to na otce bylo brzo - že by už Brigadier byl v roce 1914 na světě - jak starý vám v těch 70. letech přišel? :D ) mi přišel fajn a celkově mi tam zapadal, jen mě teda napadlo, co už tu říkala Tess, ale beru to tak, že mu Doctor jen daroval jedny Vánoce s rodinou navíc, a vesmír se zahojí tím, že umře až o Velikonocích... Jednička nikdy nebyl můj oblíbenec, tady se to nezměnilo, zato Bill mě překvapila, že jsem ji vlastně viděl mnohem raději, než jsem čekal. Nardole v pohodě, za Claru jsem rád - příběhově mi tam přišla dosazená dobře, vizuálně fakt špatně, no, ale co už... :lol: Příběh byl fajn, zjištění, že vlastně nejde o žádný ďábelský plán, které Doctora vyvedlo z míry, bylo vtipné. No a Dvanáctka, klidně mohl zůstat déle. Sarkastické hlášky, znavenost životem, smysl pro teatrálnost - prostě "my spirit animal". 8-) Loučení s Bill a Nardolem (life is a battlefield) se mi líbilo víc než proslov těsně před regenerací, jenž už se na můj vkus táhnul trochu moc (zejména to s tím jménem, jak už tu taky padlo), ale pořád šlo o skvělé rozloučení.
Už se těším na Třináctku, která ovšem má přízvuk, takže se po skotském zase naučím rozumět dalšímu, hurá... Koukal jsem bez titulků, a že řekla "Brilliant", jsem si musel dogooglit - můj nejlepší odhad bylo "Berlin". :D
Naposledy upravil ESESEL dne 27 pro 2017 01:59, celkově upraveno 1
#5930 od Sillia
27 pro 2017 01:14
Právě jsem dokoukala a... Páni... Na to, jak o celých sériích s Dvanáctkou nemůžu povídat pouze nadšeně, tak o vánočních speciálech tohle neplatí a tenhle byl prostě nádherný.
Vlastně neměl záporáka, ale o to víc právě na Vánoce potěšil. Alespoň jsem nebyla ze záporáka zklamaná. Gatissova postava tam byla zajímavé zpestření, nicméně si nejsem jistá, zda byla nutná a nezbytná, stejně jako její jméno, ale vlastně neurazil a zase nemůžu říct, že by nepotěšil nebo překážel, jak říkám, zajímavé zpestření. Clara tam byla jak pěst na oko. Ne, že bych Doktorovi tu ztrátu paměti přála, to zase jsem ráda, že jí dostal zpátky, nicméně jí jsem vážně vidět ani slyšet nepotřebovala a vlastně bych se bez ní obešla úplně. U Bill jsem nevěděla, jestli jí tam vůbec chci vidět, ale jak to vlastně nebyla ona, tak to mělo něco něco do sebe, to něco, kvůli čemu na Doktora koukám a i přes některé ne úplně úžasné díly na něj koukám. Nardola jsem měla během série celkem ráda, tak mi přišla trochu škoda, že ho tam nebylo víc, jenom bych si nebyla jistá, jestli by se tam vůbec hodil. Dynamika mezi Prvním a Dvanáctým byla kouzelná, ne tak humorná, jak jsem se napůl obávala, a naopak mě mrzí, že většina těch humorných chvilek, které se tam opravdu hodily, byly ukázané již v trailerech. I když nerada bych tady mluvila o něčem, o čem nemám kompletní informace, ale První to o společnicích snad nemohl myslet vážně, to fakt vyznělo.. divně, klidně mě opravte. Rusty na jednu stranu byl tak nějak zbytečný, ale na tu druhou, stejně jako všechny odkazy, které jsem byla schopná pochytit (a tentokrát jich bylo celkem dost, takže se mi je ani nechce vypisovat, a to jsem zaručeně nepochytila ty z classicu), až neuvěřitelně potěšil. Vlastně spíš uvěřitelně, Into the Dalek je jedna z mých nejoblíbenějších epizod Dvanáctky. Loučilo se mi s ním těžko, proslov nebyl zrovna originální (ono který Moffatův Doktorův monolog po jeho první sérii jako showrunnera také je..), ale i tak mi tam nepřekážel a vlastně k celému tomu dílu seděl. A po konci se už jenom těším na to, jak bude začínat Třináctka.
Jen nevím, jak se jim podařilo, abych přes veškerou racionální kritiku byla s tím dílem tak spokojená, vážně to nechápu. Prakticky vzato tam jenom kecali, proti ničemu nestáli, jenom se rozhodovali, poletovali kolem, a přesto to ve mně vyvolává víceméně kladné pocity. Určitě se na to podívám znovu, snad trochu s odstupem, tohle hodnocení se pak ještě nejspíš změní, ale to bude chvilku trvat.
#5931 od Lonelydreamer
27 pro 2017 11:33
On První Doktor opravdu byl ze začátku dost protivný, ale postupně se hodně změnil. Když o tom tak přemýšlím, asi to taky budu brát tak, že některé ty poznámky nemyslel vážně.
Jo, Doktorka řekla 'Oh, brilliant' při pohledu na svůj obličej, bez titulků bych jí taky nerozuměla.
A že ta řeč nebyla originální, ale byl to v podstatě odkaz na věci, které už byly zmíněné, to chápu tak, že to bylo schválně.

EDIT:
Tak, druhé shlédnutí s českými titulky mé dojmy docela vylepšilo. Pořád mi nesedělo chování Prvního. A moc mi nesedl ten jeho dialog s Bill ohledně toho, za čím utekl z Gallifrey. Stejně bych zůstala u toho, že Doktor je prostě zvídavý dobrodruh a nebavilo ho sedět doma a všechno jenom pozorovat. Tohle bylo úplně původní vysvětlení a rozhodně je moje nejoblíbenější. A že Doktor udržuje rovnováhu vesmíru? No je pravda, že to někdy tak trochu vypadá...
Pak se mi ještě moc nelíbí myšlenka, že osobu a osobnost vlastně tvoří jenom vzpomínky. To by museli extrahovat veškerou osobnost (nejen vzpomínky) a stejně je to pořád jenom cosi jak klon, takže v tomhle souhlasím s Doktorem.
Ale uvědomila jsem si, že zachránění Brigadýrova příbuzného se tam hodí, i způsob, jakým to Doktor udělal. A na druhé shlédnutí mi to přišlo vlastně úplně OK. Jediný důvod, proč mi to vadilo, je, že to není nic výjimečného, co by Moffat udělal jednou za čas, protože jsou Vánoce. On má sklon zachraňovat všechny postavy za všech okolností a čeho je moc, toho je moc. Ale přece jenom je to rekapitulace jeho éry, takže by bylo divé, kdyby tu tradici najednou porušil.
A pořád si myslím, že by bylo lepší, kdyby kapitán zůstal prostě úplně neznámá postava, která nemá žádné vazby na známé postavy, ale nakonec jsem nějak přijala i tohle.
Více než na první shlédnutí jsem docenila návštěvu Rustyho (asi jsem to celé lépe pobrala) a hlavně loučení s Bill a Nardolem, to bylo krásné.
Příště asi nebudu nic psát, dokud neuvidím celou epizodu dvakrát. :)
#5932 od Angi
27 pro 2017 19:50
Vlastně jsem ani neměl v plánu koukat. Pustil jsem si Tin Star a super. Ale nějak moc vážné, na tohle nebyla nálada úplně, chtělo to něco lehčího. Pustil jsem si Valeriana a vypnul to po patnácti minutách..zas až moc lehké.. kliknu na ednu a koukám - Doctor Who, tak teda zlatá střední cesta.
Abych pravdu řekl, asi jsem poslední dobou nějak flegmatický. Stejně jako Star Wars, u oznámení o nepokračování Dirka.. tak ani u Doktora nemám žádné nadšené, nebo negativní pocity. Prostě jsem to koukl a je mi úplně fuk, že můj nejoblíbenější Doktor zregeneroval a už tam nebude, stejně jako je mi fuk, do koho zregeneroval.
Koukal jsem bez informací a spoilerů. Kdo se objevil, se objevil, kdo neobjevil, tak neobjevil.. je to jen seriál.
A když už nic jiného, narvali tam veškerou dobrou hudbu z novodobých sérií..
Jo a na tu další sérii bez titulků koukat nemá smysl, pouštěl jsem si to její briliant několikrát a ani když vím co to je, tak jsem to tam neslyšel. =)))
#5933 od Zuzka
27 pro 2017 21:56
Videla jsem to dost unavena a bez titulku takze mi asi hodne uteklo. Mam z toho takovy neutralni pocit. Nic mi tam nevadilo. Jen to bylo takove pomale a malo akcni. Skoro bych rekla nudne. Coz me samotnou prekvapuje protoze obvykle me ty akcni pasaze moc nebavi. Jako plus beru ze tam nebyl zaporak. Prvni Doktor super. A jeho charakter mi prisel takovy jak si ho pamatuju. Genderove nekorektni narazky me moooc bavily.
Bill mi bude chybet. Nylo videt jak je to skvela postava. At prava nebo kopie. Ani ta Clara nevadila. Kdy jindy nez o Vanocich a pred regeneraci by se mely Doktorovi vratit vzpominky?
Zaverecna rec byla dojemna. Dvanactka mi prirostl k srdci a realne to byl muj prvni Doktor ktereho jsem sledovala v realnem case. Bude se mi moc styskat.
Trinactka hezka. TARDIS ji vykopla. Co na to rict? A brilliant jsem rozumela. Hehe.

EDIT: Tak jsem si vzpomněla na ještě další věci: nostalgické hudební témata - bylo krásné slyšet úryvky melodií z prvních sérií.
Návštěva Rustyho byla sice nepříliš kvalitně zdůvodněna, ale vtipné je, že to Moffat zasadil do Villengardu. Který zmiňuje v první sérii - bývala tam zbrojovka (než se tam objevil Doktor), pak banánový háj. Tak tahle návštěva asi byla v předbanánovém období:-)
Taky mě trochu zklamalo, že s motivem odmítání regenerace nepracovali trochu víc. V podstatě to nemělo moc velký důvod, aby Doktor nechtěl zregenerovat (v Doctor Falls mě tohle jeho odhodlání dost překvapilo), takže ani to, že si to rozmyslí, nebylo moc o co opřít. No, ale je naprosto logické, že pokud neměl žádný pořádný důvod, tak jediná věc, co ho mohla přesvědčit, je právě zdůraznit, že je ve vesmíru důležitý. A narovinu - Moffat to udělal docela citlivě - žádné vize katastrofického vesmíru bez Doktora, žádné plačící vdovy a sirotci, otroci, Dalecká impérium a podobné věci. Jen o tom mluvili, a to je snesitelné.