Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií... o klasickém Doctorovi
#719 od ESESEL
09 pro 2014 01:32
Kolem padesátého výročí se vyrojila spousta drbů o tom, že některé z chybějících epizod byly nalezeny. Některé z nich se s oznamením Web of Fear a Enemy of the World prokázaly být pravdivé. O více než rok později ale podobné diskuse neutichají. Bylo snad nalezeno ještě něco? Co? Kolik? Kým? Kde? Kdy? Nebo je to snad celé snůška výmyslů? Diskutujte!
#2192 od panwalter
07 črc 2015 11:43
Moc toho nevím ale slyšel jsem že hodně lidí mĕly doma tolik dvd s dw že je vyhazovali do pouště takže některé díly byli nalezeny v poušti.
#2295 od ESESEL
27 črc 2015 18:25
Obrázek

Každopádně, kdyby se náhodou našel někdo, kdo zároveň umí anglicky a zároveň ho situace zajímá, tady je odkaz na podcast, který se tím zabývá. Ještě jsem ho teda neslyšel, ale podle ohlasů je celkem kvalitní. Jen to, že J. R. i Eric jsou zřejmě příliš optimističtí by mu mohl ublížit. Až jednou budu mít čas si ho v klidu poslechnout, třeba sem hodím report, pokud tam bude něco zajímavého...

http://www.starburstmagazine.com/doctor-who-podcast-episodes/12450-blue-box-podcast-episode-162--the-still-missing-episodes
#2660 od ESESEL
29 zář 2015 18:27
Jak sem obvykle raději nic nepíšu, protože nechci lidem dávat falešné naděje zveřejňováním věcí, které se po týdnu ukáží být krutým vtipem některého z frustrovaných fanoušků, události posledních dní si, řekl bych, zaslouží šířit, jelikož docela obstojně vysvětlují velkou část toho, co se za těch posledních několik let dělo. Phil Morris, sám velký nálezce Web & Enemy, se totiž o víkendu osobně zúčastnil conu, kde konečně vrhl světlo na to, co se vlastně v té Nigérii stalo.

Koncem roku 2011 se mu tam podařilo objevit (minimálně ;) ) dva CELÉ příběhy 2. Doctora, tedy včetně 3. epizody Web of Fear. Možnost tyto materiály odvézt však nebylo ani zdaleka jednoduché vyjednat - celé to zabralo půl roku. Phil tedy musel po tuto dobu epizody nechat v archivu v Josu. Když se to konečně dohodlo, Web 3 už mezi ostatními nebyla. Z poličky v archivu ji vzal jeden z výše postavených manažerů archivu - jak to chápu, tak ještě v době, kdy tam Phil byl, a tedy o tom věděl. Když Phil volal do Nigérie, co se stalo, nejprve mu tvrdili, že Web 3 tam nebyla. Phil jim však ukázal fotky, které při nálezu pořídil (a které mimochodem slíbil zveřejnit, tak se jich snad dočkáme). Byl tedy kontaktován onen konkrétní manažer a ten tvrdil, že ji vrátil zpět na poličku.

Phil o rok pozdržel oznámení nálezu a snažil se vystopovat tuto epizodu. Když v průběhu znovu kontaktoval tohoto manažera, ten mu řekl, že o žádných chybějících epizodách nic neví. Phil nyní věří, že skončila v rukou nějakého soukromého sběratele. Byla by to navíc ta lepší možnost, jelikož v archivu v Josu poté vypukl požár, a pokud tam někde zůstala, bude teď nenávratně zničena. Phil každopádně z tohoto důvodu nyní tají veškerý postup svého pátrání po dalších epizodách - aby se do toho motalo méně soukromých sběratelů apod. (sám byl jedním takovým kontaktován, aby mu prodal Web & Enemy ještě před jejich oficiálním oznámením).

Tohle celé Phil řekl na conu. Snad je to pravda, ač ze mě celá tato sága udělala nedůvěřivého jedince. Proč to po takové době řekl, to je další otázka. Buď mu došla vodítka, podle nichž mohl Web 3 vystopovat, nebo ji vystopoval a připravuje se oznámení (velmi nepravděpodobná možnost...), nebo něco úplně jiného. Každopádně pořád věřím, že se od něj jednou dočkáme i další/ch epizod/y Doctora. A z dalších vyjádření na onom conu také víme, že se můžeme v blízké budoucnosti těšit na oznámení jím nalezených epizod JINÝCH starých seriálů nebo filmů(kdo ví, co to bude), což je rozhodně fajn.

P.S. Před chvílí byly zveřejněny nahrávky Philových vystoupení na onom conu, tak až se mi povede si je poslechnout (další hodiny materiálu), třeba ještě něco zajímavého přihodím.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník