Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií... o klasickém Doctorovi
#671 od lososmaster
02 pro 2014 22:27
Tohle téma je tady pro všechny lidi, co se chtějí dozvědět víc o starém doktorovi a pro ty, co na ty otázky chtějí odpovídat. Má to komplexní název proto, aby se nemusely zakládat další témata a nebo bylo zrušené, že se nedrží tématu.

Upozorňuji, že může odpovídat kdokoli. protože všechny věci určitě vědět nebudu.
Založil jsem to proto, abych se mohl na něco zeptat a držel se tématu.

Takže: Epizoda šestého doktora "The Trial of the Time Lord" je nějak rozdělená na čtyři části (každá jiný příběh, ale ve stejném rámci). Správně, podle nějakého kánonu - jestli něco takového existuje -, se to bere jako celek a nebo je to opravdu oficiálně rozděleno?

Díky za odpověď
#674 od Tessuna
02 pro 2014 23:12
Tak ta je zrovna těžká :) Pokud vím, "Trial of the Time Lord" je oficiální název epizody (i když by to pomalu mohl být spíš název celé série!), která má čtrnáct částí. Protože je tak dlouhá a skládá se ze čtyř výrazných segmentů, jsou i tyhle segmenty nějak pojmenovány; mírou oficiality si nejsem úplně jistá. Přijde mi to trochu jako na začátku, když epizoda měla název (třeba ta úplně první - 100 000 BC) ale její jednotlivé díly měly vlastní názvy (unearthly child, cave of skulls atd.) Potom se od toho upustilo a jednotlivé díly měly jen čísla; tohle mi připadá jako pokus o návrat těchhle podnázvů, aby se v té mamutí epizodě vůbec někdo vyznal.
Hmm. Možná je to spíš spekulace než odpověď...
#675 od Citron
03 pro 2014 01:34
Ty názvy jsou pracovní pojmenování těch příběhů, které se užívají jen kvůli odlišení těch částí od sebe. Oficiální název je Trial of the Time Lord". Knižní verze těchto příběhů se však normálně objevily s těmito pracovními názvy.
#783 od Sillia
19 pro 2014 20:44
Na Classic mám také jednu, ale trochu rozsáhlejší otázku, ale vzhledem k tomu, že jsem z této éry neviděla zatím nic, tak moje otázka je směřovaná spíše na dějovou část, o classic Doktorech jsem si sháněla informace spíše napsané a když jsem si četla takový základ o každém z Doktorů, tak u toho 5. jsem narazila na to, že cestoval i s nájemným vrahem, což mě tak trochu uhodilo do očí, je mi jasné, že to je předválečný Doktor, který k tomu nemá tolik vystupňovanou averzi, ale i tak mi to prostě nedá a musím se zeptat, jak se k tomu dostal?
Samozřejmě pochopím, když se mi odpovědi buď nedostane, nebo to bude odpověď, která mi moc nepomůže, každopádně jestli je tu někdo, kdo je ochotný mi to ve stručnosti napsat nebo mě odkázat na určitý/é díl/y, tak bych byla moc vděčná.
#784 od OndraH
19 pro 2014 20:58
První díl s ním je Mawdryn Undead. Za to, že zabije Doktora, mu byla slíbena jistá odměna a táhne se to přes tři příběhy, takže je to taková trilogie - bohužel, okamžitě po ukončení posledního dílu trilogie jakoby si na tu záležitost nikdo nevzpomněl... :/
#797 od Sillia
20 pro 2014 15:39
Tak děkuji, kouknu na to.