Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií... o klasickém Doctorovi
#2371 od panwalter
11 srp 2015 11:25
Toto téma jsem založil proto že Mastrovích neznámích regenerací je celkem hodně.
Chybí údaje od Mastera 2 až po Mastera 14 a pak se ještě toho neví moc o Masterovi 21 který bojoval v časové válce.
A tak mě nepadlo jestli nejsou přece je nějaké zprávy o těchto Masterech.
#2374 od Tessuna
11 srp 2015 12:54
Dobré téma, taky by mě to docela zajímalo. (Jenom, prosím, Masterovy regenerace; Masterových neznámých... sorry, já se na ty hrubky vážně nemůžu koukat :( )
Zkusila jsem trochu zapátrat na internetu, jestli existuje něco jako přehled Masterových regenerací, nejlépe přehledně číslovaný, a mám v tom větší zmatek než předtím. Ale zajímalo by mě, jak jsi přišel na to číslování, protože já bych řekla, že:
14. = Master - Delgado (poslední "normální" inkarnace)
15. = Master "Příšerka" (tak mu alespoň říkám, myslím, že se vyskytl v epizodě "Deadly Assasin"
16. = Master - Ainley
17. = Master z filmu
18. = Master - Yacobi
19. = Master - Simm
20. = Missy
- to je ovšem na základě seriálu, v audio a knížkách a komiksech se ještě moc nevyznám. Ale nevím o tom, že by nějaký Master bojoval v časové válce (Doktor v "End of time" přece říká něco jako "tys tam nebyl, neviděl jsi, co se z pánů času stalo..." (ale možná Master bojoval na začátku časové války?)

Mám jednu osobní teorii, která nejspíš nedává smysl, ale mně se zkrátka líbí: že jednou s Masterových inkarnací je i "War Lord" z poslední epizody s 2. Doktorem. Sice si neříká Master, ale je to pán času, je to renegát, a přijde mi zkrátka takový... masterovitý :) Ne že by pro tu teorii existovaly nějaké důkazy.
#2376 od ESESEL
11 srp 2015 14:09
Tak v časové válce bojoval určitě, ale zdrhnul na konec vesmíru, když viděl Daleky vyhrát nějakou bitvu (říkal ve 3. sérii). Nicméně celý koncept číslování je u Mastera totálně mimo. Kradl lidem těla snad častěji, než doopravdy regeneroval. A když už regeneroval, tak jsme to většinou neviděli, takže není jisté vlastně skoro nic. Delgado byl snad 13. Ale jinak fakt nevím. Kdo umí anglicky, doporučuji Gustaffovy články "Masterology" na DWTV, z toho lze něco málo vyčíst, ale moc informací prostě nemáme.
#2377 od Meisiluosi
11 srp 2015 14:54
Rozhodně bych doplnila na pozici 18. Alexe Macqueena. Je to totiž jeden z nejlepších masterů vůbec. (A od NotD je to v podstatě Master kanonický.)
(Ačkoli Roberts!Master se jevil na konci filmu dostatečně zlikvidovaně, Time Lordi ho vzkřísili a povolali zpátky. Macqueen!Master myslím naznačil, že s ním asi počítají pro něco velkého - tj. Time Wars.)

Jinak, ten pán, co hrál Mastera v Utopii, se jmenuje Jacobi...;-)
#2378 od Tessuna
11 srp 2015 15:33
Ono je to vůbec složitější, protože od Delgado-Mastera vlastně vůbec nemůžeme mluvit o "regeneracích." Ty mu došly. Nedostal celou novou sadu regenerací nebo tak něco. Snažil se přežít, nějak, navzdory tomu, že už dávno mělo být po něm.
Každopádně by mě docela zajímalo, co dělal celou tu dobu předtím. Ale zdá se mi, že ani v nekanonických příbězích toho mnoho není.
Meisiluosi: No jasně, sorry, mně se to v hlavě asi nějak pomíchalo s Yana... ;)
#2382 od Zuzka
12 srp 2015 18:33
Moc toho o Masterovi nevím, od Deadly Assasin mě dělí ještě Hand of Fear.
Ale připadalo mi, že Jacobiho Master v Utopii normálně regeneroval do Simmova. Vypadalo to jako regulérní regenerace se všemi efekty:-) A pak se změnil v Missy - všude se o tom píše jako ukázka regenerace v ženu. To vypadá, jakoby Master měl další regenerace k dispozici... něco mi uniká?
#2385 od Tessuna
12 srp 2015 19:07
Jo, já jsem to trochu zmotala. Naštěstí jsem narazila na přehledné vysvětlení na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=M6HYrSBPdm8
Tedy: 13. - Master-Delgado i ten "příšerka" v Deadly Assasin. Jaksi mimo regenerace - způsob, jak přežít, když mu došly - jsou Master-Ainley i ten ve filmu. Potom se evidentně zamíchal do časové války a dostal celou novou sadu regenerací, ale místo aby bojoval, radši "dezertoval" na konec vesmíru... takže Master-Jacobi by byl 14., Master-Simm 15. a Missy 16.