Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií... o klasickém Doctorovi
#1826 od Angi
22 bře 2015 23:24
Vím, že nemají být dva příspěvky od jednoho autora za sebou, ale vzhledme k časové prodlevě a rozdílnosti příspěvku mi snad bude udělena výjimka..

Adric. Když umřel, tak Tegan, Nissa i Doctor se shodovali, jak jim bude chybět. Mi ne. Ani trochu. Už minimálně sérii jsem se každý díl modlil za to, ať z příběhu zmizí.. dost nesypmaptická postava ( ale pořád miss sympatie proti Danny Pinkovi) a on doopravdy ze seriálu zmizel. A co více, zmizel velmi neobvyklým způsobem! Adricova smrt byla napsána skvěle a za to klobouk dolů.
Mít nějakou postavu nerad a přesto být stržen jejím koncem... opravdu povedené.
#1905 od Kave
06 dub 2015 20:45
Tahle epizoda se mi opravdu líbila, ale dojení netopýra... No, představuju si to tak, že Doktor má nějaké speciální školení nebo schopnosti, které my pozemšťané prostě nemáme, je to pro nás nepředstavitené, ale pro Pána času je to něco běžného jako třeba otrhat angrešt. ;)
#1907 od Angi
07 dub 2015 18:24
Musím říct - chudák Peri. Jako společnice to nemá snadné a má celkem pech. Zatím jsem u třetího dílu prvního příběhu se šestým doktorem (the twin dilemma) a co Peri vlastně viděla a zažila?

Viděla tu vyprahlou planetu Sarn v Planet of Fire.
Dále viděla vyprahou planetu minor Androzani a hnusné jeskyně v Caves of Androzani kde málem umřela a pak viděla zemřít pátého doktora, kterého sotva znala.
Následně ji téměř zabil (uškrtil) šestý doktor. Přežila jen proto, aby viděla vyprahlý Titan III a následně sežraný (čti vyprahlý) svět Jaconda..
A Doktor se chová jako naprostý blb.
Nemá to holka jednoduché... zažít to co ona tak dojdu k přesvědčení, že ve vesmíru není nic k vidění =)
#1908 od Kave
07 dub 2015 21:10
No, chudák, navíc ani neviděla, jak Doktor dojí toho netopýra, což by byl pohled, který by ji dokonale odškodnil za všechny ty turisticky neatraktivní planety.

Zuzka: To je skvělý nápad, moc by mě zajímalo, jak by vypadalo školení bezpečnosti práce před zmíněnými činnostmi.
#4243 od ESESEL
07 zář 2016 14:57
Třeba sem to napíšu: Dlouho jsem tomu nemohl uvěřit, říkal jsem si, že za to by přece peníze nedali, ale teď už je to podle všeho oficiálně potvrzeno - všech 6 epizod Power of the Daleks bylo animováno, takže k tomu konečně budeme mít i nějaký ten vizuální zážitek. Více informací tady: http://www.bbcamerica.com/anglophenia/2016/09/bbc-america-brings-destroyed-doctor-who-episodes-back-to-life
#5697 od Zuzka
20 srp 2017 21:08
Potřebuju ze sebe dostat dojem z prvních dvou dílů 25. série. Po vynikající Remembrance of the Daleks následovala otřesná Happiness Patrol.
Remembrance byla skvělá, já Daleky moc nemusím, ale tenhle příběh se mi moc líbil. Jsou tam zajímavé vedlejší postavy, dějové twisty tak akorát, samozřejmě spousta odkazů nazpět seriálem a skvělá Ace i Doktor. Zatím se mi Sedmý Doktor zamlouvá. Líbí se mi ty jeho geniální plány. A je legrační i melancholický.
Ovšem Happiness Patrol byl totální odpad. Základní myšlenka je vcelku nosná, ale to zpracování je děs. Vypadalo to, jakoby to nějak divoce prostříhali, postavy se prostě občas někde nacházely, občas někam odběhly, aniž by to dohromady dávalo nějaký smysl. Candyman škoda mluvit. Vyžilé napudrované obličeje těch ženských mě budou dneska asi strašit ve snech:-( Taková horší verze vcelku podprůměrných Paradise Towers.

Taky se vám to tak jeví?

A když už píšu, tak si vzpomenu na minulou sérii - Dragonfire se mi líbil, mám ráda Solomona Glitze. A Delta a Bannermen bylo taky fajn, tam se mi líbilo zasezení do 50. let a spousta exteriérů.
#5698 od lososmaster
21 srp 2017 00:55
Já sem snad zkopíruju soukromé zprávy Sáře a Angimu o tom, co si myslím o Happiness patrol, když jsem dělal titulky. No prostě je to fakt špatný.
A těš se na další Silver Nemesis, to má velmi podobnou kvalitu - a zůstává jediným dílem DW, který jsem absolutně nepochopil. (Možná ještě Smugglers, ale tam za to může chybějící video)