Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií... o klasickém Doctorovi
#1774 od Angi
06 bře 2015 18:53
Právě jsem začal 18. sérii a musím říct, že úvodní znělka je asi dělaná hlavně pro uživatele LSD =))

Pomalu mi začíná chybět Master, je fakt, že to zas není tak moc sérií, kdy tam byl naposledy, ale s mou frekvencí sledování klasických dílů je to už docela dlouhá doba. Tedy - vy co jste viděli, vy jenž víte a znáte, hail you, jsem alespoň někde poblíž dalšího příběhu s Masterem?
#1782 od Zuzka
07 bře 2015 17:49
Já jsem teď vprostřed 9. série, takže Mastera si užívám mírou vrchovatou. A je to bezva - musím říct, že Pertwee a Delgado si skvěle sednou, určitě víc než Tennant se Simmem. Ten jejich vztah je tak gentlemanský (tedy pokud se takové slovo vůbec dá připojit k Masterovi). Líbí se mi jak situace, kdy chce Master Doktora zničit, tak ty, kdy musí kooperovat. Četla jsem, že Pertwee a Delgado byli blízcí přátelé, a myslím, že je to vidět.

Jedno "ale" by se ale našlo. V osmé a deváté sérii je těch dílů s Masterem a UNIT až moc. Jak jdou jeden po druhém, tak mi ihned začínají splývat. O to víc jsem si včera užila The Curse of Peladon. Mám ráda příběhy z minulosti (nebo z prostředí, co se tak tváří). A tento díl bude snad nezapomenutelný díky Venušanské ukolébavce. Skvělá byla scéna, kdy Doktor vysvětluje Jo to hypnotizační zrcátko a omylem ji zhypnotizuje :-D
#1783 od Tessuna
07 bře 2015 21:12
Zuzko: úplně souhlasím; až na to "ale" - taky jsem si myslela, že je těch epizod s UNIT a Masterem moc, jenže pak mi rychle začaly chybět a jsou to ty, ke kterým se často vracím. Ovšem pro Peladon mám taky slabost: líbí se mi ten mix sci-fi a fantasy, škoda, že takových epizod není mnohem mnohem víc. Vlastně mám rozepsanou jakousi fanfikci, která se na Peladonu odehrává - myslím, že tahle planeta si zaslouží příběhů víc ;)
A venušskou ukolébavku mám hrozně ráda; melodie je, mimochodem, pomalejší verze anglické koledy "God rest ye merry gentlemen," slova prý vymyslel sám Pertwee :)
(vlastně jsem si k ní vymyslela zbytek slov a někdy si ji večer broukám, když nemůžu usnout. A taky mám rozepsanou jakousi fanfikci, která se odehrává na Venuši, abych tam tu ukolébavku mohla použít ;) )
Delgado je rozhodně můj nejoblíbenější Master. Chtěla bych vidět, jak by se tvářil, kdyby potkal svoji budoucí verzi - Missy. (Doktor potkává sám sebe v jednom kuse; taková epizoda s víc než jedním Masterem, to by bylo! :) )
#1787 od lososmaster
07 bře 2015 23:15
No, díl Curse of Peladon se mi dost líbil, patří do mé nejlepší dvacítky Classic doktora - když vezmeme v úvahu, že těch příběhů je strašně moc, tak je dvacítka dobré umístění. Na to, že se mi třetí doktor moc nelíbil, tak tenhle díl mě příjemně překvapil. Prostě po dvou sériích, které nestály za nic se tu objevil díl, kde se sešly nejlepší věci dohromady:
Cizí planeta,
Zelený mimozemšťan s vysokým hlasem
Mimozemšťan, co vypadá jak Dalek bez brnění
Ice Warrioři - HODNÍ - což mi připomíná, že jsou jedna z ras, která si řekla "hmm, my jsme zlí, co kdyby jsme to zlepšili", což mi přijde fakt super
Detektivní vyšetřování a intriky - trochu mi to připomínalo román Agathy Christie
Strašlivá příšera, co připomíná Rancora ze SW - no trochu to tam vypadalo jak v Jabbově paláci :D
Jméno Peladon - kdyby se to jmenovalo např. The Curse of Raxacoricofallapatorius, tak by se mi to nelíbilo a v té době jsem o Slitheenech nevěděl nic.
atd...
(určitě by se ještě něco našlo, už si to nepamatuju všechno)

Teď k Masterovi..
Delgado je super, nic proti němu - je to první Master (myslím on screen, ne inkarnaci), ale přišel mi dost monotónní: prostě někam přijde, něco provede, zkazí to, doktor mu pomůže, master ho zradí a zmizí. S tímhle radši preferuji Ainleyho. A Simm pro mě vůbec není Master ale cosi, co si akorát vzalo jeho jméno... Co mi ale na Delgadovi přišlo nejlepší jsou jeho naivně vymyšlená jména, jako Mr. Masters, Magister atd. akorát Keller tam nesedí :)

Angi píše:Jak tak koukám na počty příspěvků, pánové, nejsme moc upovídaní. =)

Tak doufám, že tohle stačí...

P.S. Sorry za možné překlepy, psal jsem to z jiného PC s divnou klávesnicí
#1788 od Angi
08 bře 2015 07:16
Takhle jsem to nemyslel ( šlo o celkový počet příspěvků na fóru, kdy se naše počítají na desítky a u té lepší části na stovky. =) )
Ale stačí, díky. =)