Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií... o klasickém Doctorovi
#1501 od Angi
05 úno 2015 20:08
Při množství klasických epizod se mi zdá zbytečné, zakládat pro každou jednu ( byť několikadílnou) nové téma. Zvláště, když má člověk jen jednu, dvě poznámečky.

Takže nyní bych rád sdělil, že v The stones of blood, ta scéna, kdy nějaký chlápek dává Doktorovi výklad k obrazům, které na zdi nevisí a oba zaujatě čučí na prázdná místa na zdi... :lol: ABSOLUTNĚ PERFEKTNÍ

Jinak jsem si někdy v půlce 14. série všimnul ( tedy nevím, jestli to bylo i dříve) že je v každé epizodě ( respektive alespoň v jedné části epizody) použito slovo účel - purpose. To slovíčko jsem dříve neznal a má velmi zajimavý zvuk.. jen taková blbina, prostě mne zaujalo, jak často se postavy zabývají svým "účelem".

Jsem trouba.. tohle patří to obecné diskuse.. absolutně nechápu, jak jsem ji mohl přehlédnout. Asi má mysl létala skrze time and space a nevnímala, co vidí oči.. Citrone, mohl bys to přehodit, prosím?

Přesunuto. C
#1521 od Angi
07 úno 2015 21:09
K9.

Musím říct, že při School Reuninon jsem si říkal, co je to sakra za krabici... chápu, něco ze 70-80.let, ale aby to dávali i do obnovených sérií?

Po shlédnutí necelých dvou sérií s K9 ( aktuálně 16x04) se K9 hluboce omlouvám, je to skvělý společník, se kterým je opravdu zábava. Jen se ani trochu netěším na díl, ve kterém se ztartí ze scény.. Doufám, že je ještě daleko.

Taky tak úplně nechápu, kde se vzal v obvnovené sérii K9 u Sarah Jane? V classic jsem jej poprvé zahlédl v době, kdy Doktorovi dělala společnici Leela a pak Romana.. nečekám, že by se Sarah Jane ještě objevila? Leda v nějakém speciálu.. ale vrtá mi to hlavou celkem.

P.S. Díky Citrone. =)
#1581 od Angi
19 úno 2015 12:13
Aha, takže speciál mezi sériema.. časem bych k němu při stahování došel. Sice jsem zvědavý, ale vydržím, dokud na díl nepříjde řada. Díky.

Jinak jsem právě (asi před týdnem ) shlédl sérii, kde Doktor s Romanou hledají Key of time, docela mě bavila, ale bohužel mě zase zklamaly poslední díly finále. Jak vidno, slabší finále nejsou devizou obnovených sérií, ale táhnou se i celým Classic. Jako v Seeds of Doom, kdy z mého pohledu poslední díl finálového příběhu vše zabil, tak i v sérii s klíčem času ( ted si na název finále nevzpomenu, něco s armagedonem ) to poslední díl zabil... to zmenšení bylo fakt úplně mimo. Škoda, velká škoda. Po těch zklamání z finále mi pak vždy trvá, než se odhodlám pustit další řadu..
#1585 od Zuzka
19 úno 2015 12:49
Ha, takže nejsem sama, kdo je občas zklamaný z posledních dílů. Na začátku série bývám vždycky příjemně napnutá, děj se rozvíjí, zamotává, pořád dobré, jenže pak se to zamotává až do konce a v posledních pár minutách se to prostě nějak rychle vyřeší a šlus. Takhle mě zklamali třeba Ambassadors of Death.
Teď se dívám na Inferno, je to pro mě zatím jedna z nejleších sérií vůbec, chybí mi už jen poslední díl a moc doufám, že ho nepokazí.
Jinak - na série s prvním Doktorem jsem se dívala spíš "z povinnosti", nijak moc mě nebavily. U druhého Doktora už se tu a tam vyskytl příběh, který mě fakt chytil (Enemy of the world, Invasion). Ale s třetím Doktorem už mě to vážně baví, Siluriané a teď Inferno už mi přijdou vážně napínavé, soucítím s postavami, prostě dobré... A Inferno má stejnou kostru jako StarGate 1x19 Paralení svět, ovšem ta je o 35 let mladší:-) A obě jsou perfektní.
#1588 od Tessuna
19 úno 2015 14:02
Mám to taky tak; Ambassadors of Death se mi ale na druhé kouknutí už líbili mnohem víc - včetně konce. Inferno je super; já jsem si v souvislosti s ním vzpomněla spíš na epizodu klasického Star Treku "Zrcadlo, zrcadlo," ovšem ta je ještě o tři roky starší... ale v Infernu mi ten posun v povahách postav přijde jemnější, ne tak černobílý, a tudíž uvěřitelnější a mnohem děsivější než ve Star Treku nebo Stargate. Z alternativního Briga jsem měla husí kůži...
Někdy si říkám, jestli ta nutnost příběhu dospět v závěru k nějaké epické pointě není něčím, co se stalo pravidlem až v posledních desetiletích. Třeba je to jen věc zvyku... proč by vlastně konec měl být zajímavější než začátek a prostředek?
#1655 od lososmaster
24 úno 2015 20:39
Angi píše:
Jinak jsem právě (asi před týdnem ) shlédl sérii, kde Doktor s Romanou hledají Key of time, docela mě bavila, ale bohužel mě zase zklamaly poslední díly finále. Jak vidno, slabší finále nejsou devizou obnovených sérií, ale táhnou se i celým Classic. Jako v Seeds of Doom, kdy z mého pohledu poslední díl finálového příběhu vše zabil, tak i v sérii s klíčem času ( ted si na název finále nevzpomenu, něco s armagedonem ) to poslední díl zabil... to zmenšení bylo fakt úplně mimo. Škoda, velká škoda. Po těch zklamání z finále mi pak vždy trvá, než se odhodlám pustit další řadu..

No, tak 17 série ti doufám zpraví náladu - jestli ses na ní ještě nezačal dívat. Protože je tam po několika letech návrat Daleků a v díle City of Death má doktor největší koncentraci "time travel" vtipů z celého seriálu a jednu malou roli tam má John Cleese, jestli ho znáš. Nechci moc spoilerovat, tak to je všechno.
#1697 od Angi
25 úno 2015 20:00
Tess: ono nejde o epickou pointu, kterou by divák očekával. Samotné díly závěrečné epizody nastavují laťku velmi vysoko a pak to šestým dílem epizody zazdí..

lososmaster: shlédnuto, aktuálně jsem tím skončil. Jo, návrat "Exterminate." jsem si docela užil, i Davrose porostlého pavučinama. A to jméno mi teda nic neříká, vygooglim.. ale já jsem hrozný neandrtálec, jména herců rychle zapomínám.
Vygoogleno, znám a poznal jsem ho během koukání. =)
#1710 od Zuzka
25 úno 2015 22:08
City of Death jsem ještě neviděla, k těm dílům mám zatím daleko, ale jsou to ty série, které dělal Douglas Addams. A Addams předtím (i potom) spolupracoval s Monty Pythony. Takže John Cleese v jeho dílech dává docela smysl.
Hezká kapitola o Addamsově působení v DW a jeho scénářích je v jeho životopise Nepropadejte panice od Neila Gaimana. Jen musíte překousnout Doktora Kdo z českého překladu.
#1717 od Tessuna
25 úno 2015 22:31
Angi: já jsem to myslela spíš jako takovou polo-filosofickou úvahu, že jsme zvyklí myslet takovým způsobem, že to nejlepší má být na konci, a uvažovat v metaforách jako je právě ta posouvající se laťka... přitom je to jen zažitý zvyk a na "nejlepší uprostřed" není vlastně nic špatného.

Zuzko: Tak to si budu muset přečíst! Doufala jsem, že něco takového najdu v Lososovi pochyb, kde jsou různé rozhovory a články od Douglase Adamse, ale teď už si nějak nevzpomínám, jestli jsem tam nakonec něco našla... asi ne.