Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií... o klasickém Doctorovi
#6952 od Domic
22 bře 2020 18:53
Zdravím,
Včera večer (asi 23:00) jsem našel jednu stránku, kde se psalo, že se chystá animace na Marco Polo a na Dalek's Master Plan. Jenže já blbec dneska smazal historii, takže tu stránku nemůžu najít.

Je pravda, že se chystají animace na tyhle příběhy?
#6953 od ESESEL
22 bře 2020 22:30
Neřekl bych. Je pravda, že nyní existují dva různé týmy animátorů, ale jeden z nich nyní pracuje na Fury, takže by teď nic nového nezačínal. Druhý tým sice teď vydal Faceless Ones, takže teoreticky mají čas něco začít, ovšem ani to není jisté.
Současná situace s virem by sice podle mě neměla nějak negativně ovlivnit samotnou práci na animacích - chápu-li to správně, jsou vyráběny víceméně po večerech doma, nicméně co by ovlivnit mohla je ochota BBC America, která současné animace financuje, dávat na ně peníze. Doufám však, že to naopak vezmou jako šanci, když nic moc jiného se nyní produkovat nedá...
Nemohl jsi vidět pouze nějaký článek o nedávném prohlášení animátorů, že s rozpočtem, jaký jim BBCA v současné době dává, by nebylo nemožné udělat kterýkoliv příběh? Možná byly tyto příběhy specificky zmíněny proto, že dříve patřily do skupiny příběhů, jejichž animace byla nepravděpodobná, poněvadž byly příliš složité - pro což byly různé důvody: spousta postav, lokací, změn kostýmů, vysoký počet epizod, nízká kvalita audia...
Osobně si nemyslím, že minimálně BBCA bude chtít animovat tyto příběhy, vzhledem k délce DMP (BBCA vždy animuje celé příběhy, nehledě na to, zda některé epizody existují, takže tady by se asi zbláznili, obzvlášť když by asi animátoři chtěli najednou udělat i Mission...) a délce a netraktivitě MP (nemá Daleky ani nic slavného).
Jediný důvod, proč by se začal animovat Marco, který mě napadá, je, že by to zaplatila BBC v rámci přípravy na vydání kompletní 1. série na blu-ray. Nicméně pokud se nic nezmění na současném způsobu financování, očekávám, že se tým který dělal TFO, přesune buď k Evil, což by dávalo smysl z hlediska příběhu, Underwater, což by bylo asi celkem snadné udělat, nebo Highlanders, v což nyní doufám (už animovali všechny hlavní postavy a jeden z animátorů nedávno řekl něco ve smyslu, že díky nějaké nové technice by byl tento příběh nyní jednodušší. A pokud by už mělo dojít na Hartnella, šlo by nejspíš o jeden z jeho pozdějších a kratších příběhů.
Ale kdo ví, třeba mě překvapí...