Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií... o klasickém Doctorovi
#5726 od Zuzka
01 říj 2017 18:35
Takže ... (fanfára) ... po třech letech úsilí nám dokoukaného klasického Doktora. Rozhodně nelituju. Ale sama za sebe nechápu ty, kteří vyzdvihují klasik oproti obnovenému seriálu. Ano - je úžasné, že má seriál za sebou takovou obrovskou základovou desku. Celá ta fantastická kontinuita, všechny ty postavy, Doktoři, světy a monstra. Nostalgicky je to skvělé. Pár epizod je vynikajících. Ale abych tomu jako celku dávala přednost před součanou verzí? Rozhodně ne.

Současné stesky na úroveň seriálu a kvalitu posledních sérií vyzní skoro absurdně ve srovnání s obdobím 6. a 7. Doktora. Některé jejich epizody jsou dost příšerné. Poslední hřebík do rakve bylo Ghost light (ten díl se strašidelným domem, evolucí a andělem). Obecně mi v těchto sériích děj připadal často jako náhodné pobíhání postav sem a tam. V současných dílech se často vyskytují jednotlivé nelogičnosti, ale aby divák vůbec nechápal, proč proboha dělají tohle, proč nereagují na tamto, proč se rozdělují, jen aby se za deset minut zase složitě hledali, a tak dokola celou dobu... Prostě nesmyslnost děje se oproti současnosti nacházela na úplně jiných úrovních.
V těch starších epizodách z 60. a 70. let byl zase problém s prostředními díly, ve kterých se děj nikam neposunoval, a s legračními maskami a efekty (z čehož to druhé vadí o dost míň než to první).

Myslím, že k několika vybraným epizodám se časem ráda vrátím. Teď mám chuť překoukat celou (obnovenou) desátou sérii.
#5746 od lososmaster
10 říj 2017 09:31
To je super. Ale škoda, že zrovna tenhle díl. Vždyť mu chybí asi jen 30% a zbytek je slušně dovyprávěnej Bakerem.
Spíš by se měli zaměřit na starší chybějící epizody. (Takový "Faceless Ones" "Galaxy 4" nebo "Marco Polo" si to zasloužej mnohem víc než Shada)
#6175 od Lonelydreamer
10 dub 2018 10:48
Angi píše:Musím říct - chudák Peri. Jako společnice to nemá snadné a má celkem pech. Zatím jsem u třetího dílu prvního příběhu se šestým doktorem (the twin dilemma) a co Peri vlastně viděla a zažila?

Viděla tu vyprahlou planetu Sarn v Planet of Fire.
Dále viděla vyprahou planetu minor Androzani a hnusné jeskyně v Caves of Androzani kde málem umřela a pak viděla zemřít pátého doktora, kterého sotva znala.
Následně ji téměř zabil (uškrtil) šestý doktor. Přežila jen proto, aby viděla vyprahlý Titan III a následně sežraný (čti vyprahlý) svět Jaconda..
A Doktor se chová jako naprostý blb.
Nemá to holka jednoduché... zažít to co ona tak dojdu k přesvědčení, že ve vesmíru není nic k vidění =)

Tak si to tady pročítám a musím zareagovat na tohle, přestože to je hodně starý příspěvek. (Tím spíš když se jedná o fázi sérií, ke které jsem se právě dopracovala).
Proč lidi automaticky předpokládají, že ty příběhy, které vidíme, se staly těsně po sobě? Podle mě mezi Planet of Fire a Caves of Androzani mohla Peri s Doktorem klidně už nějakou dobu cestovat, takže měli čas se trochu poznat a třeba viděla i něco hezčího, než jen vyprahlé planety.
Ale je pravda, že tu regeneraci chytla hodně blbě. :D
#6177 od Zuzka
10 dub 2018 21:03
Lonelydreamer: Máš hezkou ikonku:-)

Peri přeju více cest s Pátým Doktorem. Big Finish jí je dopřál v řadě audiopříběhů. Neslyšela jsem je, takže nemůžu hodnotit, zda Peri viděla víc než vyprahlé nebezpečné planety, ale tipuju, že ano. Kromě toho existují i knížky o Peri a Pátém Doktorovi. A kromě toho určitě i další dobrodružství, o kterých nikdo nic neví :-)
#6182 od Lonelydreamer
19 dub 2018 22:12
Zuzka píše:Lonelydreamer: Máš hezkou ikonku:-)

Peri přeju více cest s Pátým Doktorem. Big Finish jí je dopřál v řadě audiopříběhů. Neslyšela jsem je, takže nemůžu hodnotit, zda Peri viděla víc než vyprahlé nebezpečné planety, ale tipuju, že ano. Kromě toho existují i knížky o Peri a Pátém Doktorovi. A kromě toho určitě i další dobrodružství, o kterých nikdo nic neví :-)

Aha, po tom jsem zatím nepátrala, ale nepřekvapuje mě to. :)
#6197 od THE DALEK
04 kvě 2018 09:20
Na této stránce jsou všechny příběhy(TV, Audio, knihy atd..) které Doktor zažil navíc seřazené. :)

http://eyespider.org.uk/drwho/pd/list.html (na hoře si vyberete Doctora)

Jen zkopírovat název epizody a vložit do

http://tardis.wikia.com/wiki/Doctor_Who_Wiki

a můžete si téměř o všech přečíst. (teda jen v ENG)
K Peri jsem se teda ještě nedostal, ale mnoho společníků má jiné konce, než naznačují TV epizody. A taky věci co nedávají v TV epizodách smysl, jsou vysvětleny. (u většiny případů)
#6481 od ESESEL
06 pro 2018 01:30
Mám pro vás dvě zprávy, jednu dobrou a jednu divnou. U obou jde o nově animované chybějící epizody. Kterou chcete první?

Ta dobrá - plně animovaný příběh The Macra Terror vyjde 18. 3. 2019:

https://www.digitalspy.com/tv/a25407414/doctor-who-macra-terror-animation-dvd-blu-ray/

Ta divná - desetiminutová animace první epizody příběhu The Wheel In Space bude promítnuta 15. 12. 2018 na jedné britské akci, já nevím, taky to nechápu:

http://www.doctorwhonews.net/2018/11/wheel-in-space-animated-mini-episode.html
#6484 od Zuzka
06 pro 2018 11:57
Taky máte pocit, že musí být super být whovianem a žít v Londýně? Člověk by mohl chodit na takovéto akcičky, občas zaskočit na nějaké natáčení na Trafalgarském náměstí (Day of the Doctor), zajít si do divadla na Doktory v jiných rolích...
#6485 od lososmaster
06 pro 2018 21:49
Nebo v Cardiffu. To by taky nebylo k zahození.

Macra Terror jsem už zaregistroval. A u Wheel in Space nechápu, proč animují jenom část epizody - ale aspoň něco.