#2625 od Zuzka
24 zář 2015 08:59
Sleduju 15. sérii (naposled The Invisible Enemy) 4. Doktora s Leelou. Co si o ní myslíte?

Mně se hodně líbí, je dost jiná, než předchozí Doktorovi společníci. Je to s ní osvěžující. Docela mně ale rozčiluje, že s ní Doktor jedná jako s kusem hadru. Takto se nechoval ještě k nikomu ze svých předchozích společníků. Zdá se mi, že ji hrozně podceňuje, dělá si legraci z její inteligence - přitom ona je velmi inteligentní, jenom nemá vzdělání. Doktor sice oceňuje její "divošské" kvality (intuici, impulsivnost), ale spíš aby se neřeklo.

Přijde mi, že mu na ní moc nezáleží, přitom ona se vážně snaží. Leela je super, ale se Čtyřkou dohromady nic moc.
#2626 od Tessuna
24 zář 2015 10:58
Leela! Jedna z mých nejoblíbenějších společnic vůbec. Protože není ze Země. A co jí scházelo na vědomostech, rychle dohnala inteligencí - na to, v jak divošském prostředí vyrostla, se vážně chytala obdivuhodně rychle. Ale Doktorovo chování k ní jsem si vždycky interpretovala spíš jako takovou hru: myslím, že mu na ní doopravdy záleží, jen to záměrně nedává najevo. Trochu jako 12. a Clara...
A epizody z období, kdy Leela cestuje s Doktorem, mi připadají všechny výborně napsané a plné zajímavých sci-fi nápadů. :)
#2627 od Zuzka
24 zář 2015 12:43
Na 12. a Claru jsem právě myslela. Doktor se chová taky odtažitě a přezíravě. Jenže u 12. mám pocit, že mu na Claře hodně záleží. U 4. Doktora ne. Navíc Leela je na Doktorovi víc závislá, Clara je v mnohem lepší pozici.
Ale stejně je Leela zlatá. Doktor by měl být rád, že mu někdo účinně kryje záda a občas si místo něj zašpiní ruce. A ještě mu dává možnost cítit se morálně a intelektuálně (no dobře, na tohle Leelu nepotřebuje) nadřazený.
Nicméně máš pravdu, od Face of Evil se mi všechny epizody velice líbily. Doktor je vtipnější, má dobré nápady a příběhy jsou zajímavé se spoustou originálních (pro mě, resp. v dosavadním seriálu) myšlenek a situací.

A potom K9. Trvalo mi asi 10 vteřin, než jsem se zamilovala :-) Doktorovi očividně asi taky tolik. Uvidím v dalších epizodách, ale tipuju, že bude mít K9 raději než Leelu.
#2679 od Kave
30 zář 2015 11:29
Leela je prostě nejlepší! Její vztah s Doktorem vidím podobně jako Tessuna. Myslím, že si jí váží, ale taky v ní vidí trochu konkurenci, protože je tak silná, a navíc ho bere jako někoho, na koho musí dohlížet, aby se mu nic nestalo. Která společnice říká Doktorovi: "Neboj se, já tě ochráním".? A Doktor na reaguje podobně, jako když se mu v Tardis objeví nějaký chlap.
#2680 od Tessuna
30 zář 2015 11:55
Možná proto, že Leela jako bojovnice se tak sama vnímá: kdyby na ni zkoušel být gentleman a choval se k ní jako ke křehké květince, jen proto, že je žena, nejspíš by mu jednu vrazila :) A je fajn, že to Doktor respektuje. Myslím, že z role vypadl jen jednou: v Talons of Weng-Chiang, když na sebe vzala ty viktoriánské šaty, které jí, mimochodem, děsně slušely...
#2682 od Zuzka
30 zář 2015 12:35
Ty šaty byly hrozné. Vůbec ten styl nemám ráda. Zlatý její originální kostým!

Ale Leela má na Doktora, zdá se, "dobrý" vliv. Včera jsem zkoukla Image of Fendahl a je to v řadě druhý díl, který končí tím, že Doktor vyhodí místo činu do vzduchu. V Invisible enemy to byla exploze na Titanu a v Image of Fendahl to byla imploze budovy a okolí (výsledek je skoro stejný :-)) Může být spokojená.