#5028 od Ironside11
09 dub 2017 21:57
Tak ač jsem měl opět v plánu zkouknout classic ve stylu 1 měsíc= 1 série, 13. sérii jsem dokoukal až dnes.
13x01 - Terror of Zygons - vynikající epizoda, Doktor fantastický, Zygoni taktéž. 4,5/5
13x02 - Planet of Evil- nebudu hodnotit, poněvadž jsem nedokoukal. Začátek mne neuchvátil, a když jsem se ke sledovani vrátil, přešel jsem rovnou k další epizodě.
13x03 - Pyramids of Mars-Velmi pěkná epizoda, skvělí Sutekh, pěkný příběh, ale místy protivný Doktor :/ , jinak by to byla snad i bezchybná epizoda4,75/5
13x04 - The Android Invasion no někdo si černého Petra vytáhnout musel. Opravdu nejslabší epizoda série. Pro mne 4 nudné části, které nezachránil ani Doktorův humor. Stále ale znám horší díly. 2,25/5
13x05 - The Brain of Morbius- Ano, toto je můj obraz dokonalosti. Naprosto úžasná epizoda, Sesterstvo, Solon, Doktor(když přehlédnu jeho schopnost dostavat se do malérů) Ale hlavně Morbius. Celé to pojetí je super a já doufám, že se vyskytuje ještě někde jinde. Opravdu jedna z nejlepších epizod, co jsem viděl 5/5
13x06 - The Seeds of Doom-Takové rostlinné pojetí Wirrnů :D Pěkná epizoda, dokázal bych si ji představit jako celovečerní film. S velkým rozpočtem by to bylo super. A popravde vic jak Krynoid me zaujal Pan Chase. A opět Doktor místy protivný až hrůza 4/5

Souhrně mohu říct, že je pro mne 13. série mnohem lepší, než předchozí. A zdá se že 4th Doktor asi nebude patřit mezi mé nejoblíbenější. Ale ještě má dost času názor změnit :)
#5029 od Zuzka
10 dub 2017 20:55
Zygoni, Pyramidy a Seeds of Doom patří k mým nejoblíbenějším epizodám ze čtvrtým Doktorem.
Ovšem nešťastný Morbius - už jsem se tu k němu někde přímo vyjadřovala. Doktor se tam chová víc jako idiot než kdy jindy, nějak jsem se přes to nedokázala přenést. Přitom atmosféru to má výbornou. Asi jsem měla moc vysoká očekávání díky audiím s Osmým, která jsem slyšela předtím. EDA 2 - finále série - Sisters of the Flame a Vengeance of Morbios - jsou to skvělé příběhy, hodně napínavé a emocionální, s drsným cliffhangerem na konci a pro mě docela šokujícím vyústěním v následném díle Orbis.
Sesterstvo Karnu je v těch audio příbězích taky super - neustále se Doktora z velmi racionálních důvodů snaží zabít - dynamika s Osmým je bezchybná, rozhodně lepší než v deváté sérii s Dvanáctkou.
#5030 od Citron
11 dub 2017 11:36
Já mám strašně rád tu poctu klasickým hororům, která se touhle sérií táhne. Osobně mě nejvíc bavilo Brain of Morbius a Planet of Evil. Oba příběhy mají takovou zvláštní atmosféru, která mě docela přikovala k obrazovce. .