#4763 od Zuzka
22 led 2017 12:29
Pátý Doktor mě pořád baví. 20. série obsahuje pár velmi příjemných překvapení.

Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
Arc of Infinity - návrat Omegy, Timelordi popravující Doktora, návrat Tegan, Amsterdam... spousta silných prvků, líbilo se mi to. Teda až na kostýmy monster, ale to je problém celého klasického seriálu, takže to radši vůbec neřeším.

Snakedance - v tomto dílu dostala neobvykle velký prostor mytologie pozadí příběhu. Což bylo fajn, docela jsem se do té kultury vžila. Bavilo mě to víc než Kinda. Jen mi přišlo smutné, že je tak jednoduché držet Doktora za mřížemi.

Mawdryn Undead - Brigadýr! :-), cestování časem, dlouhou dobu to bylo poměrně hodně napínavé, než jsme se dověděli, kdo je kdo a kdy je kdy. Turlough naprosto nesnesitelný a Doktorova naivita k němu nepochopitelná. Ale určitě je to díl, který by každý měl vidět.

Terminus - ten mi lezl od začátku na nervy. Nějak jsem nepochopila pozadí příběhu. Léčili teda ty lidi nebo neléčili? Mělo nějakou pointu, že ti strážci Terminu měli skandinávská jména (a místy i rozpoznatelné odkazy na mytologii)? Nebavilo mě to a určitě si to nepustím znovu.

Enlightenment - zajímavá základní myšlenka, navíc tak akorát hezky postupně odhalená. Bylo hezké potkat bytosti, pro kterým jsou Time lordi stejný hmyz jako lidé. "Zamilovaný" Marriner byl zábavný. Turlough začíná být snesitelnější (a doufám, že ho neposuzuje jen podle jeho vztahu k Doktorovi). Nicméně vůbec mi nevadí, když Bílého a Černého strážce už znovu neuvidím. Proč probůh měli na hlavách ty vycpané kačeny, či co to bylo?

The Kings Demons - mám slabost pro historické díly, takže mi tohle udělalo radost. Doktor opět šermující s Masterem! Masterova TARDIS jako železná panna:-) Master je ve formě, opravdu mají v těhle inkarnacích s Doktorem bezvadnou chemii. Turlough začíná být zábavný.

Celkově mi to přišlo jako docela silná série. Na Pátém Doktorovi mě baví takový ten zvyk - když ho někdo neposlechne, nebo mu něco zmáčkne v TARDIS, co Doktor nechce, nebo mu odmlouvá - Doktor jen naprázdno polkne, protočí oči... prostě nemá slov nebo chuť to vůbec komentovat:-) Dělá to poměrně často.
Taky se mi líbí jeho vztah s Tegan. Ona je taková hádavá, věcně nespokojená a on se s ní vůbec nepárá. Na to, jak je obecně spíš zdvořilý a přátelský, tak do Tegan si rýpne rád. Případně když mu dojde trpělivost, tak je ochoten ji obratem vrátit domů. K Turloughovi se vyjádřím až u 21. série. Sorry, must dash :-)