#3983 od Zuzka
23 kvě 2016 20:33
O tomto dílu jsem hodně slyšela a vždycky jsem si tak trochu myslela, že o epizodách, na nichž se podílel Douglas Addams, se víc mluví hlavně proto, že je slavný. Ale teď vidím, že je to zasloužené.

City of Death je pro mě nové číslo jedna v klasické éře. Je to zábavné (jak jen se ten čtvrtý Doktor stává v sériích s Romanou chytřejším a zábavnějším), má to bezva vedlejší postavy (inspektor Duggan!), charismatického padoucha a konečně! cestování časem. Když Doktor použil TARDIS, aby si skočil za Leonardem do renesance, udělal mi velkou radost:-)

Co myslíte?
#3985 od lososmaster
23 kvě 2016 23:19
U mě je celkově na desátém místě, ale ze 150 příběhů je to výborný díl. Od čtvrtého Doktora se mi líbili víc jenom "The Sun Makers", "The Pirate Planet" a "Underworld". Bohužel to zasazení v sedmdesátých letech v Paříži se jim moc nepovedlo, ale to je asi jediná věc, co můžu vytknout. Celý příběh je tak nesmyslný, že ho musel vymyslet jen Douglas Adams a neustále se to tam hemží hláškama typu "Já jsem cestovatel v čase a musím to všem ukázat" Tak například s tím Hamletem, dopis Leovi zakončený slovy "S láskou, Doktor", "most important punch in human history" a i ten John Cleese na konci neměl chybu.
#3986 od Tessuna
24 kvě 2016 10:47
Též jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Možná proto, že dílo Douglase Adamse jsem znala mnohem dřív, než jsem vůbec poprvé slyšela o tom, že existuje jakýsi seriál jménem Doctor Who. A mám zvláštní slabost pro jednu jeho knížku, a sice Holistickou detektivní kancelář Dirka Gentlyho. Která je sice z velké části založená na zápletce DW epizody "Shada," ale nejen, půjčila si i něco z City of Death.
Zuzko: On je Douglas Adams slavný, protože to byl zatraceně dobrý spisovatel, takže nějaká souvislost tam je. Ostatně, všechny věci jsou vzájemně propojeny, že. To mi připomíná, zítra je Ručníkový den!
Lososmastere: Nevím, jestli "nesmyslný" je to správné slovo, mně ta zápletka naopak dává smysl víc než mnoho jiných.
#3987 od Citron
24 kvě 2016 14:43
Není to úplně špatný příběh, ale když jsem ho sledoval, tak zase úplně "odvařenej" jsem z něho nebyl. Možná na vině byla jen ta přehnaná očekávání z té dobré pověsti, kterou tento díl provází (a nebo fakt, že se to odehrávalo v Paříži :D ). Maska mimozemšťana ale byla skvělá a i obsazení potěšilo. Catherine Schell, cameo Cleese. Ale Adamsův humor mám rád.