#5432 od Zuzka
20 čer 2017 22:31
Potíž s komentováním po sériích je ta, že než dokončím celou sérii, tak úspěšně zapomenu, co bylo na začátku :-(

Tak chci napsat radši dřív, dokud to mám živé. Včera a dneska jsem zkoukla Mysterious Planet a Mindwarp. A moc mě to baví. Celý ten soud je vcelku napínavý, příběhy mají šmrnc a je tam spousta zajímavých a zábavných vedlejších postav.
Třeba Solomon Glitz (pochopila jsem, že se s ním ještě potkáme) nebo král Yrcanos - ten je boží.

Docela mě šokoval konec Peri. Nečekala jsem to. Sice jsem věděla, že má odcházet, ale nenapadlo by mě, že to bude takhle. Celkově teda Peri není co závidět. Z dosavadních společníků je na tom podle mě úplně nejhůř. S Šestým Doktorem to vážně nemá lehké, moc si to neužívá a ještě takhle dopadne...

Šestý Doktor je rozhodně zajímavá osobnost. Zábavný - určitě ano. Taky nesnesitelný. Ale občas skrz tu jeho povýšenou slupku prosvitne starostlivost a soucit, pak to má o to silnější dopad. Jen ten kostým je jednoznačně příšerný.
#6189 od Lonelydreamer
27 dub 2018 10:20
Tak tahle série/příběh mě upřímně bavil (mnohem víc, než většina 21. série, ta byla slaboučká), jen jsem původně nepochopila dvě věci:
1)Ať už je Valeyard přímo Doktorovo budoucí já, nebo nějak vznikl z jeho budoucího já, logicky by člověk řekl, že tím, že zabije Doktora v minulosti, zabrání svému vzniku.
2)Mel. Připadá mi, že na konci všichni zapomněli, že tahle Mel je z Doktorovi budoucnosti a Doktor jí vlastně ještě nezná.

Ještě že existují stránky jako tahle:
http://tardis.wikia.com/wiki/Theory:Doc ... timate_Foe

Je vidět, že okecat se dá všechno. A asi nemá smysl snažit se na DW aplikovat prostou pozemskou logiku. :D

Takže nakonec mi vadí jenom jedna věc. Ne že bych přála Pery tak strašný konec, ale závěr Mindwarp byl docela silný a mam dojem, že to byl v celé téhle sérii nejpůsobivější moment. Takže mě docela štve, že to nakonec takhle zrušili. Já fakt nechci, aby postavy umíraly. Ale když už někdo umře a vážně to po emoční stránce funguje, tak nějak nemam ráda, když mi najednou řeknou: 'No ale ono se to vlastně nestalo...'.

Co se mi líbí je, že vlastně neřekli, v jaké Doktorově regeneraci se Valeyard zrodil. Řekli mezi dvanáctou a poslední, což vzhledem k tomu, že Doktor dostal kdovíkolik nových regenerací, může být kdykoli. Možná se s touhle variantou už tehdy počítalo. :)